U99 REVELL

Previous topic - Next topic

djos & filip

Zapoceta pre skoro 2 meseca, najzad polako privedena kraju.
Ostajo mi je da dodam antene i zastavu.
Podmornica je radjena sa cisto amaterskim tendencijama, i zeljom da je poklonim coveku koji me je pre skoro 32 godine neizlecivo zarazio ovim hobijem.
Svi komentari i kritike su dobrodosle :)

Pozdrav













Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

jako lepo izgleda - i ukupno sasvim fini finish a posebno mi se svidjaju tragovi slivanja rdje!

jesi li koristio pastele/pigmente za ovaj efekat ili...?  ::)

milanco

lepo je ispala bas mi se svidja :o inace volim podmornice pa kada ih vidim toplo mi oko srca ;)
Napisi samo kaqko si radio rdju i onaj pleksiglasa da li ti je to postolje ili ne, kupljeno takvo ili pravljen
jos jednom sve pohvale 8)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

djos & filip

Hvala na lepim recima :), stvarno mi je uvek frka da posaljem neku slicicu na forum, jer bez obzira na godine ipak sam u ovome dosta daleko od radova koji se ovde mogu videti.

Sto se tice rdje, koristio sam   Tamiya Weathering Pastel Set B (Snow, Soot, Rust ) koji sam pre mesec dana pazario u MHobby-ju. Stvarno je milina raditi sa tom sminkom, kako je to nazvala moja lepsa polovina (toplo sam joj preporucio da to proba na sebi  >:D

Postolje je iseceni pleksiglas koji je uz pomoc pistolja za skidanje farbe sa drvenih povrsina isavijan. Prvobitno nije bilo ni predvidjeno da glumi postolje, ali posto cu maketu odneti kao poklon ima dovoljno prostora da se ubaci slicica originalne podmornice, kapetana i malko podataka.

Toliko od mene, ostaje da zavrsim "kabliranje" posaljem finalne 2,3 slicice tek da i ja imam bar jedan model u rubrici ZAVRSENO pa da se vratim texanu koji ceka svoj red.

Hvala jos jednom i pozdrav


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Profa

Nemoj da ti je frka, i to iz dva razloga:
1. Kakvi god da su radovi, tvoji su i nema čega da se stidiš - niko se nije naučen rodio, i
2. Radovi su ti dobri ;)

Tamijin set za ostarevanje je genijalan - i ja ga od skoro koristim i imam samo reči hvale. Inače ga i moja žena zove šminkom, i to jako skupom...  >:(
Bogu fala što sam Lala! :)