Savoia Marchetti SM.79 Sparviero 1/72 Italeri

Previous topic - Next topic

Sandman

e sad ako nas na BF'08 strefi kisha i 'ajfun koju nisu najavili za ovu nedelju - bar da znam shta je uzrok :D :P

odlichno je ispao!

kammo je bash loodilo, jedino na krilima ima par mesta gde su braon i zelene flekice jedna uz drugu maltene prilepljene - jesu li to onih 10% za koje kazesh da samo njih vidish?  ::)

donji deo je mnogo dobro ispao - odlichno si ovladao Alclad bojama, moracu kod tebe na kurs ;) :D

gume na tochkovima si sam "izbushio"? deluje dosta realnije ovako!

a torpedo... prednji deo mi deluje malo vishe matiran....  :-\

i naravno pohvale za brojeve - rad sa maskama je perfektno ispao! ;)

gasha

Kolor shema cista 10. Pedanterija cista 10. Tako je glasovao moj ziri.

Par saveta za bronzanu na motorima. Ovako je suvise sjajna. Uzmi tamia sminku "oil" Sa njom preko ove boje predji skroz. Potom klasika pronto pa lak. Ubices sjaj skroz i dobices po meni najpriblizniji efekat onome kako je stvarno izgledao.

Sto se prljanja od izduvnika tice 100% si u pravu. Nije se prljao. Naime izduvnici su picanski zaokrenuti i izmaknuti dalje od aviona tako da gasovi ne dodiruju nikakve povrsine. Ja zato nisam ni prljao oko izduvnika.

Sto se ostarevanja i nekog prljanja tice, na svim slikama se jasno vidi da je boja bila vrlo postojana i da do nekog vidljivog guljenja nije dolazilo. Tu i tamo bi se moglo reci da boja malo izbledi. Takodje nije imao nekih povrsina gde bi se djubre znatno lepilo, svi deluju cisto i skoro novo, na koju god fotografiju bi naisao.

Stoga mislim da si sto se tice farbanja i ostarevanja sve odradio 100% kako treba.

Zadnji deo grbe kod mitraljeza bi trebao da bude spusten skroz dole kada je u borbenom polozaju. Primetite bitnu razliku u nacinu otvaranja grbe i polozaju zrak antene u odnosu na stariju verziju. Kolege koje budu radile seriju I neka dobro obrate paznju na profile i ne veruju previse sastavnici.

tripko

joj kakav avion kakavo torpedo, odlican rad, produktivniji si bre od mene ;D

Lanmi

Hvala svima, momci.
@medico. Sta ja znam, leveling opcija u foto editoru je malo intenzivirala zutu boju, manje dreci u prirodi. Inace filtering izbegavam na avionima (k'o da radim nesto drugo  :) ) jer mi nekako deluje prasnjavo na maketi. Vise volim da retkom bojom prskam pa da se na taj nacin blenduju. Ono sto voli da strci posle su dekali, njih predjem malo pastelima ili drajbrasom.
@sandman: za fleke jeste, na jednom mestu sam zeznuo pa onda preprskao preko vece fleke, na drugom su slucajno upale jedna do druge fleke. Gume sam rucno smirglom sastrugao sa jedne strane. Prednji deo torpeda je dark aluminijum a zadnji deo torpeda je obican aluminijum, drveni "rep" torpeda je bele boje.
@ gasha, U ovoj verziji Italeri nije ni dao opciju da mu spustis poklopac na zadnjoj grbi, nego poklopac ovako stoji otvoren, mislim da je to steta jer  bi lepse izgledao zbog linije da mu je to spusteno. Takodje sam budzio izduvnike, jer su dali one nove cetvrtaste, pa sam pravio ove matore. Videcu da uradim to za bronzanu boju kao sto si rekao.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

airbamby

Prelepo i fantasticno uradjeno...
Svaka cast Lanmi 0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada

Sta dodati posle onakve step by step perverzije?! Bravo odrao si ga, za sitnice je vec receno, a necu da zakeram, jer me stvarno odusevio avioncic! :)

djos & filip

SJAJNO!

tema za razmisljanje za nas pocetnike :)

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber

Prelep avion !
Odlican rad !
Jedan od najlepsih radova na ovom forumu !

Lanmi, prijatelju, sto bi rekle Nislije - "Izeo si ga" !

Hartmann

Batice, bravo!
Bez obzira na neke 'sitnice', avion je ispao fenomenalno kao i sve iz tvoje 'kujne'. Jedva cekam da ga vidim 6.09.

P.S. Znaci WD 40...hvala za tip  :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"