Upgrade

Previous topic - Next topic

Captain Tylor

Danas mi je stigao paket koji sam naricio jos pre mesec dana, mislio sam da sam ostao i bez para i bez porudzbine, na svu srecu nije tako. Poslat je kao express mail international. Odavno sam se odlucio da predjem na double action airbrush, zato sam i bio stao sa radom na maketama, i sada konacno mogu da nastavim.



H&S evolution 2in1 silverline. Mislim da nema potrebe da nesto govorim o ovoj spravici, kolega Lanmi je vec sve rekao.
$170.40 = 109.74 evra


Odmah sam uzeo i rezervne igle, 0,2mm i 0,4mm.
1 kom. $9.68 = 6.23 evra


Crevo sa prikljuckom za brzo prikljucivanje i skidanje airbrush-a, 3 m duzine.
$29.95 = 19.29 evra


Posuda za ciscenje. Poklopac je od plastike, ima dva otvora (od gume) i sluzi zapravo kao drzac za airbrusheve. Posuda je od stakla a dno sa spoljasnje strane je oblepljeno nekim sundjerom kako ne bi posuda klizila.
$21.56 = 13.89 evra


Posto mi se desavalo da prospem boju odlucio sam da kupim i cepove.
manji $5.49 = 3.54 evra
veci   $6.49 = 4.18 evra


Paasche Model H, single action sa spoljasnjim mesanjem boje i vazduha. Moj prvi airbrush, dobar za nanosenje boje u sirokom prelazu i boje sa teskim pigmentom kao i lakove, ali ne prezican za fine detalje. Planiram da ga koristim za nanosenje osnovne boje i laka.  Nabavljen je u Amsterdamu preko prijateljice i kostao je 114,07 evra. Set sadrzi dve staklene boce za boju, jednu metalnu, drzac za airbrush, imbus kljuc i airbrush.


Evo uporednog prikaza H&S Evolution i Paasche H modela.


Kopresor koji koristim: Fini - Amico. Pouzdan i brzo puni bocu, ali bucan.


Kada sam kupio kompresor odmah sam uzeo i filter za vlagu. Gornji prikljucni deo nije fabricki vec je naknadno napravljen.


Slucajno sam pre par meseci pronasao ovaj pribor za linorez i utvrdio da je odlican i za urezivanje i produbljivanje panela.

Sada ostaje jos samo da prodje junski ispitni rok i eto od mene novih maketa.