Drzach/stega za airbrush

Previous topic - Next topic

Sandman

Evo male recenzije "alatke" koju sam kupio u Moshonu pre neki dan...



u pitanju je drzach za erbrash koji se shrafi na sto....

pored ovog modela koji sam ja uzeo (BD-17, a koji omogucava istovremeno drzanje 2 erbrasha) mogu se naci i sledeci modeli



ovako izgledaju dodaci za drzanje erbrasha - u obliku su malih kuka...



a pomocu ovog zavrtnja na stubu drzacha se gornji deo sa kukama rotira oko stuba kako bi se brash(evi) mogao drzati u zgodnijem polozaju pri radu...



posle rotacije kuke sam namestio ovako...



a ovaj drugi zavrtanj (u korenu nosacha kuka) sluzi za pomeranje obe kuke u kosi polozaj u odnosu na povrshinu na kojoj se radi - zgodno ako erbrash nema pomichan rezervoar za boju - recimo gravity feed brashevi kod kojih je rezervoar za boju iznad drshke brasha i zgodnije je da sam brash stoji ukoso u odnosu na podlogu!



za brasheve sa metalnim telom kapiram da lakshe stoje u kukama, a mom Aztecu ovaj polozaj je najzgodniji za drzanje....



u svakom sluchaju za cenu od 15EUR dobija se jako korisna sprava koja olakshava rad sa erbrashem - ne morate brinuti da li ce se boja prosuti dok drzite brash jednom rukom dok drugom rukom sipate boju u rezervoar, ili pak problem koji imaju korisnici Azteca (i ostalih brasheva sa plastichnim telom) - Aztec brash sa plastichnim telom je izuzetno lagan i deshava se da u odredjeniim polozajima sam jednostavno klizi po stolu jer ga crevo od kompresora vuche .....

Hartmann

Kupio je i ja  ;D.
Jaka stvar i 100% stabilna. Do sad sam imao neki drzac u samogradnji koji nije mogao da drzi dobro i uvek.
Gornji deo na sta se stega fiksira je sa gumom, tako da se ne ostecuje radna povrsina pri postavljanju ovog drzaca.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

medico

vec neko vreme sam zarmisljao da ovo uradim a ovaj topic je ubrzao stvar  ;)
danas sam pazario kuke u Home marketu na sajmu 4 kom 50 din. na prvoj slici se vide sve dimenzije


ovako izgledaju pre doradjivanja...dorada se sastoji u tome da se kukasti deo malo rastegne uz pomoc stege i cekica ...nekoliko udaraca dje dovoljno da lepo 'otvori' prorez kako bi se brash lakse stavljao


odmerio rastojanje , zabusio rupe 1mm burgijom ...buduci da kuke imaju 'pleh ' navoje lako se uvrcu u drvo/ivericu


i na kraju ...proba  :D ....ne, nisam hteo da se fensiram i stavljam gumenu izolaciju  :P mozda jednog dana to ipak i uradim....

rezime ...
investicija : 50din
vreme : dorada + montiranje cca 15min



milanco

#3
Evo i moje verzije nije sofisticirana kao vasa ali jeftina je kao Medicova  ;D

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Kerber

Nama ozenjenima je malo lakse, al' dal' jeftinije...na kraju sve na isto dodje.
Ko ne plati na mostu....cuprija ga ceka.  ;)
Elem, zena ima ruke dve, pa moze u pauzi svojoj radnoj, kucni poslovi u pitanju, ili naustrb svog odmora, malko da pripomogne i pridrzi taj djavolski Air Brush dok glava porodice bojadishe.  ;)
I to jednom rukom !  0:)
I da se oseca lepo, jer pomaze muzu, a i on posle ne moze da kuka dok joj pomaze da opegla veliki i mali ves, opere prozore, pusti usisivach, ide na pijacu, i cini sve one male zivotne radosti koje obogacuju zajednicki zivot. E, al' tu ima caka - moze da se i ona primi na makete, pa posle - mora da se kupe 2 AB-ja i poseban kompresor, pa dupli pribor...a o maketama da i ne govorimo.
Ipak, kad se bolje rezimira ovo sto ja nalupah ovde, nadjem zicu, deblju , bakrenu od 1,5mm u precniku, moze i izolovana, napravis 2-3 krivine, obicna okrugla klestanca, parche letve i 2 srafa...i sve se da zbudziti.
Ipak ovo oce skuplje da izadje, mislim ovo sa zenama.... 8)