IAI KFIR C2 1:72 italeri

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo i moj trenutacni projekt.ovo je italerijeva maketa.radio sam je pre puno godina i odlucio sam da je restaurisem.nabavio sam resinsko sediste mb.mk JM6.kokpit je oob sa malo samoizgradnje... maketa je sklopljena i kad maskiram providne delove ide na farbanje.bice ovo kfir c-2 sa dekale iz kutije.dodao sam iglu kao pitocev u nosu jer sam polomio i izguio plasticni pitovcev od makete.




Shakal

Malopre sam gledao ovu maketu kod drugara-zaista izgleda lepo...  :)
Samo napred...  ;)

Sandman

ah, makete iz mladosti ;)

kao klinac sam ovu maketu uradio kao onaj sivi primerak (ali samo chetkareno jednom sivom), a kasnije sam nabavio josh jedan primerak pa cu ga verovatno raditi kao onaj drugi sa trobojnom kamuflazom!

jel ovog raidsh kao sivi ili zeleno/braon/pesak primerak?  ::)

Boki

#3
Znači, nazad u restauraciju ;) . Sudeći po tvojim ranijim radovima, ovo vredi propratiti.
Inače, upravo se spremam da počnem Italerijevog Kfir-a (C-7 varijantu) pa me zanima kakva je maketa za sklapanje i na šta naročito obratiti pažnju. Deluje mi OK ??? . Daj neki savet, ako imaš vremena. :)

P.S. Evo par Kfir C-2 walkaround-a za uzvrat  ;D ;)
http://www.rfsm.net/kfirwalk.html
http://www.primeportal.net/hangar/isaac_gershman/kfir_c-2/
http://www.primeportal.net/hangar/bill_spidle4/kfir_c2_n406ax/

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

dragan_mig31

@sandman ovo ce da bude u trobojnu kamuflazu jer tako izgledaju najlepse,nema sanse u air superiority grey,jednostavno nije to to :D

@boki ovaj je c2 da bi ga uradio cist c7 moras da uradis milio sitnica u kokpitu i na trupu da bi izlgedao kao c7.ima tamo milion usisnika pitocevi senzori nosaci flir nosaci antene,jako mukotrpno bi bilo.inace maketa se slaze ok jedini problem je oko izduv

dragan_mig31

evo ga sa ofarbanu kamuflazu...





Sandman

i breeee.. kad pre!!?  ::) :D

fino si uradio kammo, "fleke" su odlichno legle... nego jedino mi ova zelena deluje maaaalkice bledje od IAF Green? il mi se samo chini?  :-[ :-\

dragan_mig31

pa ne znam za zelena mesana je odokativno,meni izgleda ok u zivo a na slike izlgeda malo drugcije

Goran A.

Odakle ti ova sema? B00oje su ok, ali raspored mi je nesto sumnjiv. Slican raspored ima C7 i video sam nesto slicno na C2 ali ne tako kao kod tebe.

dragan_mig31

Quote from: AG02 on 08-05-2008, 13:46:50
Odakle ti ova sema? B00oje su ok, ali raspored mi je nesto sumnjiv. Slican raspored ima C7 i video sam nesto slicno na C2 ali ne tako kao kod tebe.


ma sema je iz kutije :) italerijeva shema.ne brinem puno dal je tacna ili ne 100% na maketu pise da je c-7 ali nije bas c-7 vise lici na nesto izmedju c2/c7

dragan_mig31

juce sam prespricao braon jer mi nije izgledala bas ok.prespricao sam nekoliko sloja pronto i zalepio dekale.nakon toga sam jos jednom prespricao sa prontom i kad se sve isusi za dan dva cu da uradim wash....



Dada

Bravo! Ove oznake mu bas cuche extra! Ovo ce bude jedan od tvojih boljih radova. Ajd sad sreduj mu wash i ostale sitnice!

Sandman

dobaaar :)

jes' Draganche da u sivim bojama nije to to shto se tiche IAF-a, ali ova kammo shto ti radish je ipak simbol za njihove avione ;)

za wash ne morash da chekash toliko dugo ako radish sa crnim tushem.... dovoljno je i jedan dan pauze ;)

dragan_mig31

danas sam uradio wash i sam matirao maketu.ostaje da uradim naoruzanje sediste i poklopci i jos po neka sitnica kao da uradim topove i da ofarbam pitocev i poklopac padobranskog kucista u repu






Sandman

odlichno mu je legao wash!

vidi samo onaj usisnik na korenu vertikalca da ili zafarbash u crno ili da izdubish malo nozicem ;)