Revell 1/76 Krupp-Protze + 3.7 cm Pak

Previous topic - Next topic

Profa

Gotovo je gotovo...  ;D
Kratak prikaz izrade je na http://maketarskikutak.com/index.php?topic=3917.0

Unapred se izvinjavam, ali blic je morao da seva ( a i bolje se sjaji ;) )... :



Namerno nisam zalepio ciradu kako bi se videla unutrašnjost.
Bure i sandučići su iz Akademijevog kompleta Bf 109 a sunđeri skratchbuilt (spljeskan Italeri git). Bure sam malo ulubio grejanjem cigaretom i utiskivanjem drške četkice :) Cirada je dobila arnjeve od istegljenog rama, ali su oni zalepljeni za ciradu umesto za sanduk kamiona...  :-\
Žica na banderi je... naravno, Branina kosa ;D >:D
Ostali dodaci su opisani u projektima u radu.
Sve je dobro prelakirano razređenim MM sjajnim lakom, pa sam mešavinom istog i Vallejo "Burnt Umber" odradio (možda malo prenaglašeno, znam) tragove kamiona i topa, kao i tragove od manevrisanja prilikom otkačinjanja topa... Upravo su stigli sa drugog terena (otud druga boja zemlje ;) ), po gadnom pljusku, i postavili se u vatreni položaj...
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Lepo je ispao,bas se sija...
Mozda si mogao Braninu kosu tj zicu sa druge strane bandere da nekako spustis na dole ili ispravis da ide pravo...
Maketa je odlicno uradjena svidja mi se....
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Mixon

Super izgleda!
I stvarno je ispalo kao da je pljusak, VEEEEEEEEEEEEEEEEEEELIKI pljusak.  ::)

milanco

Mucenk bas je pokisao ;D
Svidja mi se kako je ispalo svaka cast zanimljiva ideja mozda nedostaj  samo neka barica i bar negde da se vidi da pada kisa  ili je ovo posle kise.  ;)
Cime si lakirao pronto ili nesto drugo ???
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Profa

Mala dorada vinjete:
subota ujutro, pred takmičenje, a na vinjeti još ne stoji ništa što bi ukazivalo na činjenicu da strašno pljušti...
Zamislio sam dva vojnika, jednog u kamionu a drugog iza, kako su upravo postavili top i rešili da malo odmore i zapale cigaretu.
Brana se prijavila da mi pomogne, pošto je meni bilo ostalo da završim Helketa i helikopterče (a i nju zanimaju figure, za razliku od tehnike).
Elem, Brana je odabrala boje i alat - super lepak, ram koji sam ja koristio za sajle, četkicu 3/0 i pigmente...

Vojnici su dobili cigarete od sprua (1 mm dužine!!) obojenog u belo i vrha blago tapnutog pigmentom, da se žari  :D


Jedini problem, koji je pokvario opšti utisak (bar meni) je činjenica da su vojnici hasegavini 1/72 (malo su kršniji momci - treba taj top tegliti...), a vinjeta je 1/76... Posledica je da ciradu nisam mogao da stavim na kamion, jer bi stajala malo nahereno na glavi vojnika  :'(  :'(  :'( Zato sam je stavio sa strane, da se vidi unutrašnjost, ali je ukupan efekat pljuska potpuno izostao... :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

jota

Де, де, није ти доста толике кише него још и ти цмиздриш :P  :D :D :D. Склони лепо скроз цираду и излакирај камион да буде као да је и по њему падала киша. Или стави цираду а бају стави да седи на ивици камиона уместо на тој клупици. И заиста додај неку барицу. Или не дирај ништа, вињета ти је и овако савршена  ;)

Goran A.

Ono bure si stavio da bolje eksplodira ako ga pogode ;D