B-25J 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

gasha

Evo ostaje jos toliko vremena da skinem jos jednog iz steka. Maketa je reklo bi se odlicna, mnostvo detalja i solidna plastika. Providni delovi su skroz ok.  Posto su sitni sati necu duziti mnogo, vise o avionu u sledecem javljanju.



Odradjena je unutrasnjost, Ako ima nekih sugestija molim da pozurite. Nece dugo ovakav stajati :D







Profa

Dobar je ovaj Đoletov predlog sa pastelima za isticanje, odnosno dodavanje dubine, detaljiima u unutrašnjosti, kao i suptilni wash koji si odradio...
Možda bi alternativa pastelima bili pigmenti (sorry, posle Hellcat-a sam se zaljubio u pigmente :D )
Što se tiče bojenja kamuflaže, protrči kroz http://maketarskikutak.com/index.php?topic=3090.0 gde je dobra diskusija o različitim olive drab bojama i periodima njihovog korišćenja...
Bogu fala što sam Lala! :)

Lanmi

Ja bih preporucio da ne gubis vreme mnogo na detalje u kabini 72ke jer se ionako nece videti, sem ako nije otvor u pitanju. Koliko sam vremena izgubio da izcinculiram detalje kokpita na He177, kome je ceo nos proziran, posle kada sam sve zatvorio videh da sam dzaba krecio. :)
Sto rekose prethodnici, pastelom/pigmentom malo daj senke na uglovima kabina i kod strukturnih sipki, malo washa i to je to.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Warhawk

Ljudi, može li mi neko reći da li će Revell da pakuje i verziju sa zastakljenim nosem, ili moram da iskeširam za Hasegavu?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

barbarossa

Moras da iskesiras Hasegawu, ja sam svoj primerak sa zastakljenim nosem platio 1500 din al to je bio extra popust na takmicenju Dule i Baron.

al maketa je ludilooo

oddball

Pre nekoliko godina sam kupio Italerijev  B-25 Mičel koji je imao mogućnosti da se bira da li želite da radite verziju sa zastakljenim ili onu sa čvrstim nosem koji je pored 4 redna .50 mitraljeza imao i jedan top pri dnu trupa. Slikaću da večeras ili sutra pa ću postovati slike. Sama maketa nije ništa posebno, iznutra nema nikakve detalje, a spolja je kontra-detalj. Čak je i kabina bez ikakvih detalja. A ako ti treba mislim da imam negde kući taj zastakljeni nis pa ako ga nađem mogu da ti dam.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

barbarossa

Dzabe, ne pasuje nikako, provereno

Otto Skorzeny

Gasho, kod tebe krenula industrijska proizvodnja bombardera?  ;)   :D
Samo napred! Ovo, za sada, izgleda odlično!

anki

Gaso spremi dosta olova da ga nafilujes u nosu nebili stajao na sve tri noge stajnog trapa. Odradi to pre nego zatvoris trup jer posle nece ici bez hirurske intervencije.

gasha

Misteriozno mi je nestao ovaj deo, ako neko ima viska molim da mi javi.


oddball

#11
Ovo je ono što ja mogu da ti ponudim, ako ti odgovara baci mi pm.



A ovo je nos o kom sam pričao u prethodnom mom postu. Maketu sam radio pre 10ak i jače godina tako da nije nešto. Na nosu sam namerno skinuo mitraljeze i napravio "kao" da je krpljeno. Znam, vide se tragovi četkice. I kao što ti je Anki rekao - natovari mu nos olovom.



/edit: ovaj mali deo je to što ti fali.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

gasha

 Evo uhvatih vremena da ga privedem kraju. I naravno kakav bi ja  bio Gasha da nisam imao par malera na kraju ali sam se izvukao. Kolega oddball me je spasio za delic koji nedostaje, dodacu ga u finalnim fotkama. Potrudio sam se sa ostarevanjem prema fotkama koje sam imao. Izbledeo sam elise kao posledicu efekta sunca a napadne ivice ogulio. Po trupu aviona malo habanja farbe tu i tamo kao i na krilima. Tockove sam zaprljao Tamiya sminkom. Sa njom sam prvi put radio i wash, tako sto sam je rastvorio u vodi. Nije se lose pokazala. kida se vodom i stapicem lako jedino sto se ne siri kapilarno tako dobro kao razredjivac.

Sa Pacifika pravo u MK stize B-25J Mitchell (kritike, saveti a i po koja pohvala za ponesto su dobrodosle)









Otto Skorzeny

Odličano je ispao!  ;)  :D
Sviđa mi se ovaj lagani i diskretni wash! Odlično si izbledeo propelere! Kako si to odradio? 
Guljenje farbe je isto odlično urađeno! Lagano i diskretno, taman da dobije na autentičnosti!  ;)   :D
Kako si radio guljenje farbe?
Znaš da nisam detaljista ali mi malo bode oči čistoća sa donje strane aviona. Recimo, nema izguljene farbe kod poklopaca otvora za bombe,kod ulaznih vrata za pilote, otvora za točkove itd.
Malo ti se skinula farba sa točkova, kako je stajao. Doduše, to se uvek dešava. Samo treba lepo izlakirati.  ;)   ;) :)

Eraser

Odlican!!jako mi se svidja!!