B-25J 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

jota

Као особа која годшње заврши једну макету знам да немам права да коментаришем, али ипак дрзнућу се па нек пукну душмани  :D  :D  :D.
Чини ми се да десна нога иде малчице укриво. И скинула се фарба са точкова на месту где належу, мацни то малко  ;). Извини, нисам ти ја крива што сликаш своје радове у таквим позама и са таквом резолуцијом да се и најмањи детаљчић види  ;)  :D.
Све остало ми је перфекција. Посебно ми се допада како си истакао панеле са доње стране (и са горње су супер, него је, мени барем, увек тежа панелизација на светлијој боји). Браво!

gasha

#16
Quote from: Otto Skorzeny on 15-05-2008, 11:23:29
Znaš da nisam detaljista ali mi malo bode oči čistoća sa donje strane aviona. Recimo, nema izguljene farbe kod poklopaca otvora za bombe,kod ulaznih vrata za pilote, otvora za točkove itd.
Naocare Ivane, naocare. Pogledaj vrata otvora za bombe i tockove. Svi su izguljeni na povrsinama koje doticu ivice. Mozda se zbog ugla losije vidi.Pojacacu jos malo na vratima. ;)

Inace efekat guljenja sam radio drybrush-em a nakon toga sam presao sa mat lakom u koji sam stavio malo boje. Tako sam ublazio sjaj oguljenih povrsina da bude kao trosena boja. Elise su matirane sa lakom u kojem ima kap medium grey a nakon toga lakom sa kap crne, tako da i dekali i sve ostalo na elisama dobije blagu izbledelost. Sto se sitnih popravki tice, one predstoje (tockovi i jos ponesto sto budete primetili) Iskreno tocak ne vidim da je kriv, mozda na slikama tako izgleda ili se iskrivio kada sam ga stavljao na slikanje.

Shakal

Bravo,Gasho. Bas je dobro uradjeno.  :o

Otto Skorzeny

Ej, nemoj da se ljutiš! Slike su malo tamnije pa nisam lepo video.  ;)  :)
Mada, moram da priznam da su mi malo naočare bile zaprljane kad sam gledao slike!  ;)  :D   :D

djnik

Svaka cast! Svidja mi se i farbanje i weathering! Ti si se bas naradio u poslednje vreme!

gasha

@Oto U pravu si, sada gledam, suvise sam ublazio efekat sa donje strane a podloga je svetlija. malo cu da dodam. Uzivo se vidi ali na fotkama slabo.
Drugo znas da sam ja covek flegma pa ne mogu da se naljutim.  ;D

Profa

Lep Mičel, stvarno lep :o
Možda bar po fotkama, deluje premalo zaprljan odole (u poređenju sa gornjim površinama), i još jedna zamerka - slabo ti nešto prljao krila ovaj tvoj, Mičeli su umeli baš da umažu krila izduvnim gasovima...
S druge strane, što bi svaki avion morao da bude zaprljan k'o da ga nisu mesecima čistili?

Ma, odličan je, Gašo, samo tako napred!! 'ajd' sad odmori policu i stavi na nju nešto lakše ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Dobar je Gasho sto rece profa mozda malo dodatnog prljanja i to je to...
Svaka cast i samo napred
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

gasha

Evo finalnih fotki, sa ovim ja zavrsavam ovu kampanju. Hvala svima na sugestijama, koliko sam ih uspeo da doradim procenite sami.














Profa

Bogme, Gasho, ovaj je predivan :)
Nadam se da ću postići da završim i ono moje, da ne bude "tresla se gora..."
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Gasho odlicno izgleda prljanje se sad bas lepo vidi.
Svaka cast ovo je zaista jako lep B-25
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada

Ih bre Gasho, pa sto uradi cenzuru po teti sa garezi? :D C,C,C, zagaravi tetu 8) Super izgleda, od tvojih dosadasnjih bombera, ovaj mi se najvise svidja.

oddball

Super ti je avionče, a ovaj deo je leg'o k'o dupe na nošu  :D
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

ugovorac

Odlicna maketa.Vise nego vredna da se pogleda.Bravo!

gasha

Quote from: Profa on 17-05-2008, 12:46:14
Bogme, Gasho, ovaj je predivan :)
Nadam se da ću postići da završim i ono moje, da ne bude "tresla se gora..."

Ajde Profo zapni malo da ne ostanem usmljen. Svi su poceli a niko ne zavrsava. D:)