B-25J 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

Boki

Obožavam ovo avionče (naročito posle Catch 22 ;) ).
Super izgleda. Bravo.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Lepo odradjeno, na kraju.

Eto, pojedini zavrsavaju svoje radove u kampanji...neki i ne pocinju jos uvek (ja u "spanskoj kampanji)...hehehe
Dobar ti je ovaj pacificki razarach.
Svidja mi se u ovoj konverziji, sa onolikim naoruzanjem u nosu.
Uvek mozemo da nadjemo manu, svakoj maketi, ali mislim da to ovde ne treba raditi.
I sam znas gde si "fulao", i sta si dobro a sta manje dobro odradio. To kad se nauci, vec je puno. A ti si lepo napredovao.
Bravo !

Otto Skorzeny

Prvo sam dobro obrisao naočare, pre nego što sam pogledao  slike!  ;D   ;D  ;D   ;)
Mogu reći samo jedno, a to je da ovaj avion izgleda fantastično!  :D   :D

Bogme Gašo tri, tvoja, urađena bombardera u ovoj kampanji je za poštovanje!
Svaka čast na trudu!  ;)   :D

misa

#33
Bravo Gašo. Sasvim solidan Mitchell. Najviše mi se sviđa kako si uradio spoj krilo-trup, pošto na trupu makete ima groznih vođica za krilo koje moraju da se šmirglaju. Kod tebe to izgleda kao na pravom avionu.

Jedino mi bode oči prednja zaštitna ploča za pilota. Treba da je ofarbaš u OD. I dodaj antene  8)

Kad bih samo imao vremena da sastavim mog mitchella...

gasha

Mislim da ova verzija nije imala spolja antene, barem koliko sam video, neki imaju,neki ne.

Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Profa

Quote from: gasha on 18-05-2008, 01:42:31
Ajde Profo zapni malo da ne ostanem usmljen. Svi su poceli a niko ne zavrsava. D:)
Trudim se, trudim se... Biće slike sutra...

Quote from: gasha on 20-05-2008, 18:30:08
Mislim da ova verzija nije imala spolja antene, barem koliko sam video, neki imaju,neki ne.
Našao sam ti neke slike, pa ti sad proceni šta je najviše odgovaralo tvom tipu... Ima ih malo gore, malo dole, a malo ih nema ih...

Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

Ma nije problem za slike, imam tri knjige o B-25, na ovom tipu ako je bilo antene, onda je bila odozdo. Problem je sto sam nailazio na slike kasnijih modela koje nisu imale antene. Ovaj avion je dejstvovao 1945 pa je mozda moguce da je izbacena "zrak antena" to me je zbunilo. Vrlo je konfuzno, proucicu jos malo. Lako je staviti je samo da budem siguran.

gasha

Evo posle jos malo istrazivanja resih da vas poslusam. Nasao sam jedan 25J koji pilot opisuje kao novi avion koji je stigao na Pacificko bojiste 1945 godine. Na njemu je bila antena pa sam po toj slici i uradio.


rodeo

Pa, boga mu, stariji vodnice Zdravkovicu, vama nesto stalno magli staklo kabine.......
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Profa

Quote from: Rodeo Clown on 20-05-2008, 23:14:05
Pa, boga mu, stariji vodnice Zdravkovicu, vama nesto stalno magli staklo kabine.......

Jutarnja magla, a tetkica još nije izašla da obriše prozore i počisti oko aviona...
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

Staklarija je bez poliranja, iz kutije. Uvece malo zbog blica lose izgleda ali preko dana je prolazna ocena :) Evo dezurni je jutros obrisao stakla i spremio avion za let.