he-162 salamander

Previous topic - Next topic

tenk

evo posle dosta natezanja krenuli radovi na revell-ovom he-162 u 1/32.maketa je prava puslica  ;D nema puno delova odlicno izliveni,panelizacija vise nego solidna,uklapa se malte ne bez lepka!tu i tamo po mali gap ali super lepak je resio stvar.da neduzim evo progresa









e sad ima tu jos mnooogo posla,sporo napreduje jer su poslovne obaveze velike,ali strpnulo se vremena za praznike  ;D inace to ce biti avion gospodina sa slike i dobio sam potvrdu iz vrlo pouzdanog izvora oko polopca usisnika sto se tice boje...ipak je zute boje :P

ajmo komentari sugestije primedbe...
albert ce sigurno biti ponosan na kraju  :D  :D  :D
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

tenk

#1






evo nastavka radova,donekle se stiglo,ali krepao kompresor >:( pa je bilo...definitivno ce ici jos jedan svetliji sloj rlm 76 jer mi je ispod levog krila bras malo rasturio boju pa se vide tackice >:(  >:(  >:( probao to da skinem pa napravio s.., a i boja je tamnija nego sto bi trebalo da bude!nakon popravke ide lakiranje i wash,pa redom dalje,planiram da po prvi put odradim i pigmentima panele(do sada sam ih koristio samo na oklopu,ali me je profin hellcat inspirisao ;D ) pa cemo da vidimo sta ce da ispadne ???
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

airbamby

Dobar salamander,svaka cast.
U pravu si za donju boju,a kad padne prljanje ovo ce biti jedna vraski dobra maketa  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Boki

Do sada je odlično. Naročito mi se sviđa kabina i deo oko točkova.
Šteta što te kompresor usporio. Nadam se da će sve biti OK.
Slažem se s airbambijem. Biće ovo vraški dobra maketa. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

komoras

auuf...koji brutal nastade bojom ispod krila...
nadam se da ce ispasti kako valja kad popravis  ;D

inace...pohvala za uredno 'radno mesto'  ;)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Lanmi

Lepo, samo napred. Zar je gore jednobojan?
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

milten

Quote from: Lanmi on 17-05-2008, 12:28:24
Lepo, samo napred. Zar je gore jednobojan?

Ako radi ovaj gore na crno beloj slici 11/20 (pilot Emil Demut) onda jeste jednobojan.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Kerber

Koje si to podatke nasao za zuti presten...ja isao po nekoj Shifferovoj knjizi, pa tamo - crven. Ali ako je referenca bolja, da prefarbam ja ono moje...hehe.
Inace za boju odozgo - po nekim referencam (knjiga Jet Aircraft in III Reich, kazu da je fabricka shema bila - odozdo 76, gore- levo krilo i leva polovina horiznontalca - 82, a motor i ostalo 81...sa mogucim varijacijama. Ionako im je vec bilo dosta svega, pa su se nalazili i cudno obojadisani avioni. Samo za ovaj bas kazu da je bio standardna shema, sto podrazumeva 81/82...Sad, kome verovati....tja?!?
Inace, lep rad do sada. Cekamo da ga vidimo zavrsenog, kako mu i dolikuje.
Pozz !

tenk

#8
kerber
pored dve tri knjige,najpouzdanija referenca za bojenje ovog konkretnog aviona je prijatelj mog drugara iz londona koji je istoricar a zaludjenik za avione iz IIsr. posebno nemacke i ruske ;D tip je cak radio kao savetnik na restauracijama nekoliko aviona  po muzejima u britaniji,elem da skratim,na crno beloj slici se vidi razlika u bojama prstena i poklopca uvodnika koji je pola crven pola beo sto je bila jedna od referenci za takav zakljucak za boju prstena!

sto se tice boje krila ovaj avion je jedan od retkih koji je bio kompletno obojen rlm82 osim poklopaca motora koji su bili rlm81 i naravno donji deo aviona rlm76! eto to bi bilo to,na kraju ispade da su ovi iz revell-a bili u pravu :P
pozdrav!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Hartmann

Jako dobar rad. Sto se tice boja i ja sam imao nedoumica oko mog Salamandera 'Nervenklau', ali verujem da je kod tebe 100% tacno.
Samo jedna kritika: probaj malko da ispravis prednji tocak.

PozZ
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"