ICM 1/72 Messerschmitt Me-109E-3 + 728-LH

Previous topic - Next topic

Sandman

evo mog novog projekta - chisto da zaokruzimo VVKJ Emile ovih dana :D  8)

skoro sam se odluchio za nabavku ICM Emila u 72ci jer je em najtachnija maketa ovog aviona (doradjena Tamiya) em pristupachna i po povoljnoj ceni, em sam nabavio i LiftHere dekale - set 728-LH (Me-109) koji pored oznaka za 2 VVKJ Emila sadrzi i oznake za 2 Gustava, tako da se od ovog seta mogu zavrshiti 4 makete!!

elem, naslovna strana kutije izgleda ovako



na sedishtu sam postavio naslon "jastuk" - iako nisam siguran bash da li su nashi Emili imali ovakav dodatak, nadjoh skicu ovog detalja u knjizi Squadron signal in action, pa reshih da malo experimentishem sa Miliputom po prvi put (hvala Andri T34 za Miliput). Takodje nisam zeleo da na ovoj maketi iskoristim jedini preostali ecovani set kaisheva za sedishte pa sam ih napravio od Tamiya trake...



kopche na kaishevima na sedishtu sam kasnije dodao od alu-folije od chokolade....
ovde je kokpit vec ofarban i washovan sa crnim tushem....



detalji na bokovima kokpita - tanka chetkica, strpljenje i mirna ruka....





tochkovi ofarbani, lakirani i washovani....



kao i prostor za tochkove....



instrument tabla sredjena - kasnije sam samo dodao po kap Kristal Kleara na svaki instrument kao emulaciju stakla preko instrumenata....



vecheras sam sklopio kokpit sa polutkama trupa....
bice dosta gitoshmirglanja....
uklapanje samog nosnog dela nije bash najsjajnije no dobro.... bice vec ok kasnije....





toliko za sada....

dragan_mig31

dobro izgleda pocetok.jedva cekam da dodje farbanje :)

djnik

Koji ces od nasih Emila da radis? Ja cu L-80 najverovatnije.

Sandman

Quote from: djnik on 05-05-2008, 23:04:37
Koji ces od nasih Emila da radis? Ja cu L-80 najverovatnije.

beli 11 koji je bio stacioniran na Zemunskom aerodromu pochetkom 1940...

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

tenk

ala cemo da ih naslazemo na pobedniku! ;D boze zdravlja!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Profa

Lepo bre ovo, definitivno je trebala da bude kampanja...
Samo napred majstore ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Hartmann

Quote from: Sandman on 05-05-2008, 22:43:13

tochkovi ofarbani, lakirani i washovani....





Zar ti nije bilo  lakse da si tockove skinuo sa rama, nakacio na cackalicu, pa ovo uradio? Sad pri skidanju ces morati da osmirglas visak plastike i verovatno linije oko guma i tako pravis sebi dupli posao  :(.




''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

Quote from: hartmann on 06-07-2008, 02:19:36
Zar ti nije bilo  lakse da si tockove skinuo sa rama, nakacio na cackalicu, pa ovo uradio? Sad pri skidanju ces morati da osmirglas visak plastike i verovatno linije oko guma i tako pravis sebi dupli posao  :(.

ma nije to neki problem Goxy - samo par poteza shmirglom i malo se zamacka antracitom i gotovo - ionako jedan od ta dva spoja lezi na zemlji (gazni deo) ;)

mene vishe muchi na ovoj maketi nosni deo koji je razlog zastoja radova na njoj :(

nakon lepljenja polutki trupa i njihovog stezanja gumicom za tegle, nos se izvitoperio udesno kao da je dobio udarac pesnicom :( izgleda da je ICM-ova mekana plastika osetljiva pri lepljenju na fixiranje "steznim elementima" - josh ne znam shta cu tu da radim - najverovatnije da drzim nosni deo makete nad vrelom parom od vode pa da ga lagano savijam u levo  :-\

Kerber

Deder fotografe, slikaj sta si to nacinio, da vidim dal' cu da imam lek u komadu ili prahu za siroma Messera.
I da ti ponesem "nemacku medecinu" (jer je najbolja), u subotu.
Gre'ota za njega takog iskrivljenoga.
Siroma' Willy se obrce u grobu ko ventilator... ;)
Sala na stranu, stvarno daj fotke, da vidim sta mogu da nadjem. Imam noseve ( ;)) za njih, jedan mi treba za moga Akademca, a drugi cemo da ti ubacimo na  taj ICM.

Sandman

pazi, nije bash bukvalno "oshinut" po nosu, ali kad ga gledash spreda ili odpozadi vidi se da ipak vuche u desno nos :(

ajd videcu da uslikam kad budem slikao radove na drugim maketama pa cem okachim ;)

gasha

Pa ucinilo mi se jos na prvim slikama da malo vuce, kako to? Da se nije istopila plastika od lepka pa povukao na tu stranu?

Kerber

il je pokrivljen kalup...nisi obratio mozda paznju u pocetku. A, oce i da cimne u stranu zbog lepka, samo, mnogo bi tebalo da ga istopi dotle...mislim da je sam odlivak bio vec pokrivljen...tako bar izgleda na fotkama, mislio sam da su fotke malo distorzirane, al' tek sad mi je jasno. Imam nos od Matchboxa (koji je do pojave, kako kazu, ICMa i Tamije bio najtacniji Emil u '72), pa cu da ti ponesem. Sad cu da ga nadjem pa ti ponesem u subotu.
Otfikaris ovo celo parche, nalepis sa unutrasnje strane trakice stirena da lepse u'vati lepak i natakaris mu nos.
Prosto k'o boza.
Secenje izvrsiti malo podalje od linije panela, pa ga kasnije doteraj, i to najbolje iglom...najmanje ostecuje okolnu plastiku.
Ali, sacekaj prvo deo, izmeri, pa kroj !

Goran A.

Mozes da zaseces plastiku na pravim mestima i da ispravis nos. Ako dobro procenis imaces malo gitovanja. Dobro je i ovo sto preporucuje Dr Kerber pa vidi sta ces. Nesto te maltretiraju Meseri, predji k'o covek na Spitfajere s njima se ionako svaka bitka dobija ;D. Pa kad zavrsis... srce da ti zaigra!

Sandman

Quote from: AG02 on 06-07-2008, 23:24:55
Mozes da zaseces plastiku na pravim mestima i da ispravis nos. Ako dobro procenis imaces malo gitovanja. Dobro je i ovo sto preporucuje Dr Kerber pa vidi sta ces. Nesto te maltretiraju Meseri, predji k'o covek na Spitfajere s njima se ionako svaka bitka dobija ;D. Pa kad zavrsis... srce da ti zaigra!

postoji i treca alernativa - da nad vodenom parom lagano "savijam" nos kako bih ga ispravio...

videcu josh koja ce mi varijanta delovati najbezbolnije i najefektnije....

a shto se tiche mesera - nisam bash toliki fan ovog aviona, al kad vec imam nashe dekale, nabavih i par maketa kako bih odradio nashe primerke ;)

ne ogranichavam svoj rad samo na jednoj eri ili kategoriji maketarstva - vishe sam "maketosaurus svashtojed" ;) :D