SMER Liore et Olivier LeO 451 1/72

Previous topic - Next topic

Goran A.

Odličan ljušteraj! Ti si kampanju shvatio kampanjski. Čekao poslednji trenutak, navalio i stigao.

tenk

samo je jedan profa!iz nicega lepotan!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

alaleksic


Shakal

Eh,Profa ima konsultanta...nije fer... ;D
Super rad. ;)

komoras

uf! super je ispao!
pogotovu oljustena farba  ;D

samo nekako na desnom krilu i desnom delu trupa oko krila nekako izgleda
kao da je prefarbano srebrnom a ne da se farba ljusti

verovatno si tu prvo nanosio pastu pa se zato tako vidi
nekako izgled oljustene 'sare' farbe
vise izgleda kao da je cetkom nanosen nego da je otpao od trenja vazduha

jedino mi to kvari utisak

inace sve ostalo je super

svaka cast majstore!  ;)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Dada

Promace mi zavrsetek radova, samota :(
Profo, sta reci... Superiska je ispalo to Smer-ovo chudo od aviona. Vladas cetkom fantasticno!
Nista ne mogu da dodam sto se makete tice, jer se ama bas nic ne razumem u francusku avijaciju :) Samo da mi se svidza :D
Bravo!

Profa

Hvala svima na komentarima, potrudilo se ;) :D

@komoras, Kerber: Jedino što meni smeta su dve skoro paralelne oguljotine na desnom krilu posle motorskih gondola - očigledno mi je malo "pobegla" četkica pa izgleda nerealno... Ostalo prilično liči na fotografije i profile ovog aviona, a nakupio sam toga gomilu... Čak je trebalo malo jače da ogulim površinu korena desnog krila, kuda je posada ulazila u avion. Tu na 90% aviona nema B od boje :-\
Na par slika je čak oguljena komplet boja sa pojedinih panela, k'o da su tapete skidali...

Rad četkicom, nažalost, nije uspeo 100% (kao na Grumanima), što se na fotkama ne vidi toliko. Problem je trobojna kamuflaža, pa su meki prelazi na tromeđama malo "nabubrili" :-\ Videćete ga uostalom uskoro uživo, pa će pričamo ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Boja sa aviona otpada najcesce zbog lose pripreme za farbanje ili nedostatka prajmera. Da bi dural prihvatio boju mora da ima prajmer. Bilo je u ww2 cestih slucajeva bojenja bez prajmera. Boja takodje otpada zbog ne razmascene povrsine koja se farba ili lose boje koja nije u stanju da izdrzi temperaturne promene tokom leta. Kada je u pitanju los prajmer nema pravila u ljustenju. Moze se ocekivati da otpadne bilo gde.

Shakal


Profa

Quote from: AG02 on 18-06-2008, 23:17:19
Boja sa aviona otpada najcesce zbog lose pripreme za farbanje ili nedostatka prajmera.
Quote from: Shakal on 19-06-2008, 16:19:36
Profa ne koristi prajmer!

AG02 je mislio na ljuštenje boje sa pravih aviona ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Profo ovi prate svaki tvoj korak, povedi računa! Nalaziš se pod lupom javnosti, ne znam kako ćeš izdržati ovoliki pritisak!

gasha

Evo docepah se neta pa se prijatno iznenadih. Ispao je super. Guljenje farbe je vrlo realno. Sada par mojih sugestija:
- rondele na trupu imaju belu boju, cini mi se, sa strane, greska u stampi koju bi trebalo da popravis.
-Elise deluju suvise novo na avako izguljenom i matiranom avionu. Izmatiraj ih jos jedared sa dodatkom malo svetlo sive boje, tek jedna kapljica, da dobiju efekat izbledelosti od sunca. I malo uradi chiping na napadnim delovima elise. Onda ce se uklopiti 100% Ostalo cista 10-ka.

pozdrav iz vrele Grcke

Profa

Quote from: gasha on 20-06-2008, 11:10:36
- rondele na trupu imaju belu boju, cini mi se, sa strane, greska u stampi koju bi trebalo da popravis.
Viđeno, znam, to sam i napisao gore... Biće sređeno do pobednika ;)

Quote from: gasha on 20-06-2008, 11:10:36
-Elise deluju suvise novo na avako izguljenom i matiranom avionu. Izmatiraj ih jos jedared sa dodatkom malo svetlo sive boje, tek jedna kapljica, da dobiju efekat izbledelosti od sunca. I malo uradi chiping na napadnim delovima elise. Onda ce se uklopiti 100%
Namerno sam ih radio polusjajnom (baš mi dopadaju tako sjajnjikave), pa ću zato samo odraditi guljenje na napadnim delovima...

Quote from: gasha on 20-06-2008, 11:10:36
pozdrav iz vrele Grcke
Samo ti, blago nama, uživaj  ;D ;D i nemoj previš da se grčiš u toj Grčkoj ;)
Bogu fala što sam Lala! :)