Ту-2с, 1/72, ИЦМ

Previous topic - Next topic

R2D2

tu-2 je jedna od njihovih najranijih maketa, kad su bili jos polu short-run
pa se nemojte cuditi sto se bas ne uklapa kako treba... plus vidim da je ova
od neke normalnije plastike, moj primerak je u zelenoj plastici koja jos uvek
luci ulje bez obzira na tretiranje razredjivacem i ostalom hemijom  :(
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


gasha

 Sandman ti je sve rekao. Meni ovo iskreno ne izgleda uopste lose, izgituj spojeve i bice superiska. Pazi samo na bocne prozore kada budes farbala, tu se lako podvuce farba. Sto se kabine tice stvarno ne znam zasto nisi ofarbala ranije? Inace uz svo to kukanje lepo napreduje.

Profa

E, ovo se zove konstruisanje aviona ;)
Samo napred, Tanja, i ne daj se provocirat'! :D
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

To iznad instrument table, ja bi' resio papirom, lako se obradi, umocis u pronto, osusish i ofarbas kako 'oces. Lepis super lepkom, najbolje ovim u gelu, jer imas vremena da to natrimujes.
Ubacujes preko table, iskrojis malo u trouglast oblik, kako vec treba i lagano napred.
A da, za sve dugacke otvore, koji ce da dovedu do uvijanja aviona oko uzduzne ose ili da mu tu naprave ulegnuce, sipkice od sprua su ok, ali, za vecu cvrstocu, ja bih ovde stavljao okrugle cackalice...odseces vrhove, pa malo "nategnesh", em malo izvuce plastiku, cvrsto je , samo dobro meri...bolje sto puta  pa jednom, kad mu ga das po super lepku - to bude kako treba. Ne znam gde su pendzeri na tom delu, ali, ofarbas, te supporte u unutrasnju boju kamuflaze, pa ce delovati kao integralni dep trupa. Bolje vise tih "ucvrscivaca" da stavis, nego da ti se uvije i upusti trup po duzini.
Ja njima resavam revelove FW190...spoj trupa i krila...uvek dovedem do toga da kit ne koristim...
Pozz i srecno u daljem radu !

jota

Хвала свима  :)

Али КАБИНА ЈЕ ОБОЈЕНА!!!! Чак сам је и прљала! Како не видите?  :'( :'( :'(. Цела је унутрашњост офарбана  :). Саставница, а и књиге кажу да је било сиво. И простор где стоји бомба је такође сив.

Ону провалију иза табле ћу вероватно направити по Банетовим инструкцијама (хвала). Прозор би требало да крене одатле, а не још пола метра испред, али нема везе, правићемо се да треба тако  ;)

Што се упорница тиче, онај предњи део је довољно растегнут (између полутки је под), у другој половини дођу још неки делови који га такође растежу. Тамо где је празно и не види се покушаћу да убацим нешто. ХВАЛА НА УПОЗОРЕЊУ  :-*

? Да ли се труп увија током времена (после неколико дана) или се одмах види да се уврнуо по својој вољи?

Гитом ћу у сваком случају морати да заливам јер су ивице делова свуда скошене (види се на носу- све ивице су такве). Зашто - појма немам.
Пластика је супер. Најбоље у целој причи. Лако се обрађује и воли се са ММ леком.
ПС Не кукам ја што ми је тешко (баш би било бљак да су све макете као Академијев Тандерболт ::) ) него да не буде после, радила је а никог није хтела да упозори да макета није за танке живце  ;)

Хвала и терамо даље  ;)

gasha

verovatno zato sto je boja slicna plastici a u senci je pa se ne vidi.