I-15 "Chato"

Previous topic - Next topic

RILE-NS

Tema je kao sto rekoh i prvi put veoma intresantna i oduvek me je privlacila,ali eto tek u vasem drustvu, me je zaintrigiralo do te mere da uradim nesto po tom pitanju.
Kupih juce i nadam se da cu vec danas-sutra nesto lepnuti.Bilo je malo napeto kod izbora,jerbo je model shop imao lep izbor po pitanju ove teme.Bilo je mlogo aviona koji bi mogli biti u bojama Nacionalista,ali i sama pomisao o onim crnim krstovima me je odvlacila na drugu stranu.Izbor Republikanskih ptica bio je manji ,ali veoma interesantan.Namucih se citavih sat vremena pa mi je gazda smucko i jedan frape da dodjem sebi.Ipak je u meni proradio romanticni komunista-sovjetofil,a i dan je bio takav-9.maj,i tako uzeh Polikarpova.Za neki sledeci put sam ostavio SB-2,Potez 54,Hawker Spanish Fury,Lockheed 9D i Vultee V1.Ima kade.
Eto ovo je moj izbor ,sto zbog dana,kao sto rekoh ili zbog do sada ne ostvarene zelje da sastavim jednog"mocnog patuljka".



Naime u mojim maketarskim pocetcima jedan od njih je bio u planu za moju vitrinu.Najbitnije je da sam nakon mnogo vremena osetio onu struju koja mi silazi niz kicmu i ispunjava me energijom i zeljom da sednem i odradim ga za jedno popodne kao nekada.Naravno mudrost mojih leta shtopuje i ne igra na prvu ,jer treba uzivati.To isto zelim i vama.I kao sto rekoh neka radosniji pobedi.

jota

Наравно да ћу и ја радити И-15  ;)

Profa

Lep izbor, Rile, nema šta :)
Vidim da će ova kampanja biti vođena nostalgijom, puna "moćnih patuljaka" i veselja u radu :D
Bogu fala što sam Lala! :)

RILE-NS

#3
Evo nastavih "patuljka" nakon manje pauze.Bavio sam se jednim ormarcicem u 1:1,a sad je vreme za Spanca.Radim detaljcice koje su braca iz Ukrajine zanemarila ili lose izvela po mom misljenju.
[/URL]






[/img]

RILE-NS

Ovo je danasnji ucinak.
[/URL]



















[/img]
Zbog zurbe slike su malo preko reda,ali snacicete se vi.Ziveli!

Kerber

To volim, dorada i prerada delova !
Bice ovo super - malisa !
Ajd napred !

gasha

Vidim lepa mikrohirurgija. Medico je dobio kolegu ;)

medico

osecam bice dobar !  ;)

airbamby

Bas dobro izgleda...
Napred Rile
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

Maketohirurgija u pravom smislu te rechi :D

samo napred Rile, bice ovo zanimljivo za gledati kako napredujesh uz dorade ;)

RILE-NS

#10
Radovi se nastavljaju: na motoru-[/URL]
[/img]
[/URL]



[/img]
na unutrasnjosti oplate pilotske kabine[/URL]


[/img]
i na ostalim detaljima pilotskog prostora ,na primer palica na pocetku njene gradnje
[/URL]

[/img]
i na kraju sto mu URL-ova!Urlam!Nesto se desava samnom ,mojim racunarom ili Photobuketom pa u poslednja tri posta brlja i izlazi u istim ovako felericno i u manjku fotki.Imali iko objasnjenje pre nego sto grundiram glavom u ekran i resim mec na moju stetu.

RILE-NS

#11
Evo uspelo mi iz petog cuga ,ali opet ima url,nacice se resenje.









rodeo

Au Rile,

Iskida ga ko svinja masno cebe za veliki petak!

Ala mi je drago sto je narod zagrizo ovu kampanju.

VIVA ESPANA! VIVA REPUBLICA!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Boki

Auh, kakvi detalji :o . Svaka čast Rile.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

oddball

Матори, свака част! Одлепио сам када сам видео како си урадио мотор.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!