I-15 "Chato"

Previous topic - Next topic

Profa

Bogami, Rile, kako si počeo te cevke će i da usrkavaju gorivo za upaljače ;D
Svaka čast za detalje!!!
Bogu fala što sam Lala! :)

RILE-NS

#16
Spoj trupa i krila naravno nije idealan i pri njihovom sklapanju mislim da bih imao poteskoca kod gitovanja i smirglanja tako da sam se odlucio na rizicni korak. [/URL]



[/img]
Pokusacu da sve to na kraju zalepim gde je i bilo.Ovim ce mi i farbanje biti nesto lakse.
Pilotski prostor je dobio svoje detalje od komada rama i preradjenih delova sa same makete.
[/URL]


[/img]
Gledajuci slike aviona shvatio sam da su ga ukrajinska braca produzila za nekih 2 mm,sto ima za posledicu da prsten motora i motorski kapotaz ne stoje na mestu gde bi trebali i time prouzrokuju niz netacnosti(veca udaljenost izduvnih cevi i usisnika vazduha na spoju trupa sa krilom )Neznam da li sam bas najjasniji ali evo slika pa koga zanima nek prokuzi sta je u pitanju.
[/URL]





[/img]
Malo sam  turpijom skratio trup i obradio nova mesta za cilindre na oplati,a na samom motoru sam odsekao prsten od 1 mm na spoju dela sa cilindrima i dela sa usisnim granama,cime je rastojanje izmedju istih i klipova smanjeno.Ovim je motor legao u kapotaz bas kako treba.Od igala za spric promera 0,8mm napravio sam izduvne i iste zalepio na cilindre motora.
[/URL]


[/img]
[/URL]


[/img]
[/URL]







[/URL]


[/img]
[/URL]

[/img]

Kerber

Ovo je ono sto ja inace volim da radim sa mojim (nekim, ne svim) maketama...Na korak od samogradnje....Ispravke na delu.
Bravo Rile !

milten

#18
BRAVO Rile,
Vidim malo su uzeo odmor od oklopnih vozila. Osvezenje u svakom slucaju.
Bas me zanima kako ce sve ovo da izgleda na kraju i dali ce biti u klasi kao i oklop koji radis.
Ocekujemo nastavak ovog vikenda.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

RILE-NS

Nista za ovaj vikenad.U ponedeljak je Duhovski ponedeljak i ne radi se, pa s tim u vezi ,odo na more tri dana.Izvinte al mora se da bi se izbegla prehlada i grip na zimu.Ne bih ja, ali moram,naterali me...