restauracija F-16

Previous topic - Next topic

Morgy

Pokušaću da dovedem ovaj F-16 u malo bolji red nedostaju točkovi ikabina je delomočno polomljena al videću šta može da se uradi, u svakom slučaju imam na čemu da vežbam dok malo ne usavršim tehniku i neskupim parice za airbrush




svaka pomoć je dobrodošla pogotovo ako neko zna način za pravljenje točkova i naravno šema bojenja za izraelsko vazduhoplovstvo pošto su to oznake koje su preživele na njemu :)
Počeću tako šro ću očistiti ceo avion uljanim razređvačem da bi skinuo boje od flomastera i prefarbati ga celog sa mm 1781e aluminium bojom, koristiću četkice pošto još nisam nabavio airbrush

Sandman

#1
Quote from: Morgy on 07-02-2007, 21:14:40
Počeću tako šro ću očistiti ceo avion uljanim razređvačem da bi skinuo boje od flomastera i prefarbati ga celog sa mm 1781e aluminium bojom, koristiću četkice pošto još nisam nabavio airbrush

nemoj se zamarati sa chishcenjem farbe razredjivachem jer cesh tako mozda i oshtetiti plastiku... uzmi lepo neku kutiju od sladoleda (porodichno pakovanje) - dovoljno veliku da ti ova maketa stane unutra i da moze da se poklopi... naprskaj Mr. muscolo (onaj za chishcenje rerni) i ostavi da odstoji negde na terasi (ili bilo gde da ti ne smrdi u sobi...)

pogledaj malo detaljnije o postupku sa Muscolom jer se vec pisalo na forumu o tome u savetima... ;)

http://maketarskikutak.com/index.php?topic=881.0

ovako ce se farba skinuti kako treba... barem vazi za uljane farbe...ne znam za flomastere... mozda ce se i pojedini delovi odlepiyi ali eto prilike da ga restaurirash do koske ;) :D

pozz,
S.

Boki

Pre neki dan sam prvi put ipotrebio Mr. Musculo i sad mogu iz iskustva da ti kazem da je fenomenalna stvar.
Uljane boje se skidaju kao da ih nikada nije ni bilo na maketi, a plastika je nedirnuta (cak ni canpoy).
Samo se akrilna boja teze skida, ali  nije sve savrseno.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Morgy

već sam očistio jedan avion na ovaj način i nije bilo problema a i oznake su ostale a musculi će ih verovatno skinuti






kao što se vidi već sam je prefarbao mm aluminijum bojom , kao osnovom , a i lakše mi je da vidim i popravim oštećenja, i na ovoj fale točkovi , kao i elise pokušao sam da napravim jedne al moraće još da se obrađuju . uzgred znaš li koji je to avion ? Taj mi je jedan od ona 3 koja ne znam koji su.

                                                                                                                                                             Poz, Morgot

Lanmi

Slazem se sa kolegama,  na tvom mestu bi mi radio Mr Musculo, bez razmisljanja, tockove ne bih jurio, nego bi ih stavio podignute. Vezbaj gitovanje, maskiranje poklopca kabine, farbanje i druge tehnike, pa na novim maketama sklapaj tockove. Svaka cast na entuzijazmu i srecan rad!
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Morgy

Važi uradiću ga sa podignutim točkovima, šta je najbolje za stalak i gde  da napravim rupi na trupu?

Lanmi

Mazni ofinger u nekom hemijskom ciscenju, onda ga na nekom gelenderu savi u oblik koji ti odgovara, postolje moze da ti bude neka drvena povrsina.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Morgy

Hvala puno upravo skidam pa begam kod devojke u Sombor preko vikendea

UrbanKnight

A koje je ovo WWII avionche? To mi je bila jedna od prvih maketa koje sam sastavljao s caletom, jos daleke ~1990. Znam da sam je farbao temperom.

Profa

Ovo "WWII avijonče" je Siebel Si 204, posle rata proizvođen i u češkoj Avia-i kao Aero C-3A.
Maketa je proizvod češkog KP, i kutija je izgledala ovako: http://www.kingscomix.com/images/products/mk/0/246mk.jpg
(heh, budi sećanje na neke dane... :P)

Što se tiče musculo/razređivač dileme... Bolje ga skroz oguli potapanjem nego da štediš dekale. Njih će ti svako iz viška rado pokloniti da odradiš maketu kako treba (ja bih da sam ikada radio F-16) - izgledaće mnogo bolje nego da ti se ispod i oko dekala vidi stara boja (pogledati krilo Aera...)
Bogu fala što sam Lala! :)

UrbanKnight

Da da, to je to. Steta sto je moja izgubljena u prostoru i vremenu.