[1/72] [Hasegawa] A-6E INTRUDER

Previous topic - Next topic

komoras

#15
nastavak radova

nos:






kutija kuke:





spojen trup:




grba:

ovde sam ili ekstremno zaj*bo stvar ili sam učinio pravi korak
pošto je rupa prevelika i nema šanse da se ispuni gitom kako treba, istopio sam ram (sprue) i ubacio u aceton da se istopi
dobija se žvakasta plastika koju sam naneo uz pomoć lepka, te se nadam da će se sve to osušiti i stvrdnuti u pun komad plastike
koji će biti milina za skrajbovanje kasnije




sledeće na redu je:

-doterivanje nosa do kraja
-prerada kutija stajnih trapova
-izgradnja unutrašnjosti kabine
-izrada usisnih lopatica motora

posle svega ovoga mogu da krenem na generalno gitovanje i skrajbovanje
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

komoras

ta slika mi odavno bocka da odradim tu šemu, to je isto beše pustinjska oluja?  :)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Tomcat

#18
Nije Pustinjska Oluja, VA-165, kao i ceo CVW-9 uostalom nisu ucestvovali, mislim da su oni dosli u zaliv tek po okoncanju rata... Pustinjski na koje ti mislis su iz VA-36 I VA-65 sa ROOSEVELT-a

Evo dekala za ove VA-165, doduse u 1/48


http://www.fightertowndecals.com/files/FTD48059_profilesbig.jpg
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

komoras

#19
maketu sam totalno rasporio  :naughty

nastavak:

isekao sam trbuh zagrejanim nožem, plastika je predebela da se seče skrajberom (zaključak - kupiti Dremel što pre)
jedino zahtevno kod ovog dela je potrefiti geometriju Italeri makete kako bi stajni trap lepo ulegao kasnije, da ne bi bilo klimavo i lomljeno u izradi, dodato je ojačanje




grba poprimila oblik, ostaje fina dorada




kutije stajnog trapa po novome ne pasuju baš, tako da treba odseći i pomeriti krila unazad za obeleženo



krila odsečena




i bačena na konturno doterivanje i izrade kutija stajnog trapa






kopiranje kabine









toliko za sada i da iskoristim priliku da zahvalim Tomcat-u na dekalima koje će nositi ova šklopocija  :cheers




ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

zolle

Brate, ja volim sado-mazo makete, ali ti ga pretera  :headbang Super ti ovo radis, ali ja bi ovo u kantu, pa pravac ITALERI  :think
Dokon mozak, djavolja igracka !

maestro

Super ti ide.
Nego, što se Dremela tiče - 'oće nekad da istopi plastiku prilikom sečenja pa je malo nezgodno. Ali je dušu dao za sečenje igala i razne zezancije ;)

Janjic

Može i dremelom samo moraš da radiš ko stomatolog, malo po malo i polako  ;)
凸(¬‿¬)凸

Tomcat

Mani zahvaljivanja vec radi  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

komoras

#24
Hvala momci  :cheers

ma nisam preterao...  :zvizduc

nije mi se svidelo kako sam odradio kutije stajnog trapa u krilima, pa sam se odlučio da to preradim i uradim nanovo (radovi još uvek u toku):





poradjeno i na trupnom delu kutija:





dodato ojačanje i produžene stranice, preko njih idu usisnici motora, mogu reći da je geometrija nosnog dela skoro gotova, ostale su sitne dorade
I polako ide i ušivanje pacijenta  :pilot





dalje je u planu odseći rep odmah iza motora i produžiti ga za nekih 4-5 mm, pošto sad ovako imam lepši uvid gde i šta treba da se produžiti/skrati

kod krila radim takodje i na tome da spustim flapsove i otvorim kočnice

pa sad pitanje:

koliko je realno na stajanci imati spuštene flapsove i otvorene kočnice u isto vreme?

znam da na F-16 se kočnice dosta puta same otvore na stajanci, zato što i dalje ima pritiska u hidraulici



ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Goran A.

Mozes da otvoris sta god hoces.

komoras

Quote from: AG02 on 30-03-2014, 17:33:55
Mozes da otvoris sta god hoces.

:super

evo naidjoh na ovo, upravo tako nešto imam na umu:

http://kitmaniac.com/site/?p=2847
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates