projekti u radu, Shermani, Panther, T34, M13/40

Previous topic - Next topic

iguanac












Evo, dokopah se aparata pa da uslikam na cemu sve radim - kad imam inspiracije.
M4A3 Sherman je Italerijeva maketa sa nesto DML delova i konzervi i stirena. Ofarban, lakiran i okrecenih oznaka. Cekaju ga wash, mat lak, drubrush, prljanje i brdo sitnica i detalja... i neka figura i podloga? Tenk je koriscen u Nemackoj 1945 - vrlo kratko.
M4A2 Sherman je u izradi - to je Academy maketa, mnogo lepo se slaze. Sem teksture kupole samo je jos malo lima dodato (nesto valja prepraviti i tu, no...) Bice to nemacki tenk zarobljen od Rusa na istocnom frontu.
Panther D je ICM. Lepa je maketa za rad - izmedju Italerja i Dragona. Problem je samo u plastici na ramovima - jedan ram je od mekse plastike pa ima delova koji imaju mali problem sa fitovanjem i tu treba biti oprezan. Isto kao i kod prvog Shermana, cekaju ga mat lak, wash, prljanje, cipovanje i brdo drugih stvari. Inace, tenk pripada Grosdojcland diviziji u periodu tik posle Kurska.
T34 - Tamijina maketa i metalna cevka - on je poprilicno daleko od bilo cega prepoznatljivog - cak i u glavi sastavljaca. Jos ne znam koja ce nemacka verzija biti.
M13/40 je Zvezdina maketa - tek ofarbana Valejovom bojom - jedva nadjoh boju koja mi odgovara za Italijane. I za one koji su koristili njihova vozila - ovom fale kenguri po kupoli, a sablon za prskanje tek treba da napravim.

Eto, do sledece prilike kad se dokopam aparata...
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

T34

Meni je sve viđeno do sada više nego dobro , dapače super!
Malo posvijetli Shermana u konačnici, a Panteru malo "postaraj" onaj donji dio bočnog trupa, malo bode oči onako čist, kao i nijansa hrđe na gusjenicama...
Pozz!


Hugo Sperle

0000000, pa lepo prijatelju... Sto se tice ovog Shermana prepoznao sam zajednicku temu  ;)
A, Panta mi se dojmi   :D

iguanac

Kao sto rekoh, ovo je tek pocetak!
Sto se tice prljanja - sva vozila ce dobiti taj finish. Panta ce biti fino sredjen, a sto se gusenica tice - ni one nisu gotove. Ideja mi je bila da ih obojim u gunmetal, pa potom je isao wash uljanom braon kako bi dobio boju oxidiranog gvozdja. Otprilike je to to, ali na fotkama, zbog svetlosti, se to ne vidi najbolje. treba jos da se uradi prasina, blato itd...

Sto se nijansi tice, mat lak ce uraditi svoje. Ima jos dosta posla, svakako. Naravno, na ovim tamnim vozilima izazov ce biti prasina, filteri itd, dok ce na svetlim biti cipovanje.
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Kerber

A taman sam mislio da si pao u "letnji san"...
Kad ja tamo, a ono - medjutim ! ;D ;D ;D

Lepo je videti da radis prijatelju. Samo nastavi !
Cekam da vidim ovo stvarchice zavrsene.
Pozz !


rodeo

Praznik za oci! Jel bilo nekih dorada na M13-40? Hoce nesto biti spremno za Beogradskog pobednika?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

iguanac

M13/40 se kolateralno radi uz ostale makete. Trenutno nema dorada, ali ce biti isprskan po sablonu sa kengurima. Za BG pobednika cu delegirati SU75 (T-IV), a ja odoh na splavarenje Ibrom!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/