Revell 1/72 Heinkel He-70F-2 Blitz

Previous topic - Next topic

Sandman

Vecheras sam zapocheo rad na svom "predstavniku" u ovoj kampanji

Odluchio sam se za Revellov prepak stare Matchbox makete aviona Heinkel He-70 Blitz koji su koristili nacionalisti u shpanskom civilnom ratu





evo detalja sastavnice gde se vidi kako bi trebalo da izgleda primerak ove letelice koji cu raditi



za sad sam sastavio samo neke delove kokpita....





za instrument tablu cu iskoristiti dati dekal, ali cu pre toga odraditi farbanje....

u Revell sastavnici su naveli da se ceo kokpit farba u tamno sivu (pretpostavljam da su mislili na RLM66), shto je chini mi se pogreshno za taj period (kasne 30-te) tako da ce ceo kokpit ipak ici u RLM02!

Boki

Auh, pa ima i invazione pruge :D ;)
Deluje mi kao solidna maketica ??? . Kakvi su tvoji prvi utisci?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.


Sandman

Quote from: cherny on 02-06-2008, 08:30:09
Evo kako to moze da se uradi!

:o ::) :-[

mislim da autorov komentar govori sve:

"Stay far away from this model. It's a crap! It's not worth the pain. After it, I start to shake my hands uncontrollably every time I find a piece of sandpaper on my bench. Still recovering..."

ko ga ter'o da doradjuje :P :D

elem, da ne mislite da sam odustao, pre neki dan sam naprskao sa RLM02 kokpit i prostor za stajni trap, dok sam instrument tablu i felne tochkova naprskao u RLM66 - danas sleduje "prontovanje" instro table jer cu nalepiti dekal instrumente preko nje.... a zatim idemo dalje konachno na malo konkretnije sklapanje....

Profa

Quote from: cherny on 02-06-2008, 08:30:09
Evo kako to moze da se uradi!
http://www.network54.com/Forum/47751/message/1212340252/A+Heinkel+He-70K+saga...
UHA, ovo nije uopšte Revell (matchbox), folira se!!!
Znači:
1. Svaka mu čast za pregraviranje, dorađivanje, odrađivanje i ostala anja!!
2. Srki, nemo' da se trošiš k'o ovaj, ima i pametnijih maketa za trošenje!! ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

evo kako je ispala instrument tabla - nisam hteo da se maltretiram sa farbanjem i drajbrashovanjem instrumenata vec sam iskoristio dati dekal koji je manje-vishe poklopljen sa izgraviranim instrumentima na samoj tabli....



cela tabla sa sve dekalom zatim zalivena futureom....

futureom sam preprskao i ostale farbane delove (unutrashnjost kabine i spremishte stajnog trapa) sem samog kokp[ita koji cu naknadno tretirati futureom kad ofarbam sve shto treba unutra...

a nakon toga svega sledi wash....

Sandman

danas sam odradio wash i matiranje unutrashnjosti kabine kao i ostalih povrshina farbanih u RLM02....

sedishta sam samo dopunio sa pojasevima za vezivanje napravljenih od Tamiya trake....






Dada

Cool su ti pojasevi... Svidja mi se efekat... skoro pa kao "gurtnice" :D

Sandman

Quote from: papa_bear on 08-06-2008, 20:07:37
Cool su ti pojasevi... Svidja mi se efekat... skoro pa kao "gurtnice" :D

ako mislish na malo krzave ivice pojaseva, sekao sam ove trakice nozicem koji nije vishe bash mnogo oshtar ;) a i same trakice su bile shiroke 0,5mm :D

djnik

Ma to su tako sitni detalji da se nece ni videti kad zatvoris kabinu. Sasvim dovoljno za razmeru, super si to odradio.

Sandman

evo konachno sam se pokrenuo i na ovoj maketi....

staklici su vishe puta preshmirglani i ispolirani, ali i dalje su debeli i ne liche na stakla prozora nego na uvelichavajuca stakla, tako da cu vrlo verovatno da ih pravim ili od Kristal Kleara ili od prozirne folije za korichenje... iz tog razloga ih nisam ni uslikao za ovaj post....

zato sam se bacio u shmirglarske poslove na krilima i trupu - naime, panelizacija na ovoj maketi iako u pozitivu je jako tanko i "plitko" izlivena, a uz to se na nekim mestima nije ni videla a na polutkama trupa chak i malo mashila, pa sam reshio da kao i Misha odradim kompletno prerezivanje panelizacije....

za sada sam samo sredio povrshinu krila i trupa - preshmirglao stare linije panela i fino ih ispolirao - sam odlivak je takodje bio ne bash ravnomeran na pojedinim mestima...









na par mesta na trupu sam sredjivao ulegnuca na plastici pomocu Mr. Surfacera, a prozor na desnoj polutki trupa sam zatvorio originalnim staklom iz kutije a zatim zagitovao Tamiya gitom razredjenim nitrom....







sad sleduje crtanje linija panela a zatim i graviranje....mada cu mozda za trup da prethodno spojim polutke sa kokpitom i da zalepim deo podnozja za canopy kako bih sve to zagitovao dodatno pre rezanja panela... videcu josh...
ovo ce mi biti prvi put da na nekoj maketi kompletno prerezujem panelizaciju pa ce ovo biti josh jedno novo iskustvo...

misa

Rogério "Rato" Marczak
Quote from: Sandman on 23-07-2008, 20:16:45
sad sleduje crtanje linija panela a zatim i graviranje....mada cu mozda za trup da prethodno spojim polutke sa kokpitom i da zalepim deo podnozja za canopy kako bih sve to zagitovao dodatno pre rezanja panela... videcu josh...
Obavezno sklopi trup pre narezivanja panela, zato što neke linije kojih nema u pozitivu idu preko preko "poklopca" putničkog prostora (deo broj 55).

Quote from: Sandman on 23-07-2008, 20:16:45
ovo ce mi biti prvi put da na nekoj maketi kompletno prerezujem panelizaciju pa ce ovo biti josh jedno novo iskustvo...
Kažu ljudi da prvi put boli, a ovo je mene poprilično zabolelo. Lepo kaže Rato Marczak "This kit is a crap!". Mi na jugu kažemo ništa se s' ništa ne uklapa.

Kerber

Ako nisi odustao od ovog lepotana, evo ti zanimljive sheme bojenja...



Mnogo mi se ovo dopalo...

Sandman

daleko od toga da sam odustao Bane ;)

urezujem lagano linije panela, malo one mene muche, malo ja njih  >:D

stigao sam do trupa polagano - krila su urezana, samo da ih josh jednom preshmirglam posle surfejserom popravljanih segmenata... sledi lepljenje kabinskog dela u polutke trupa, zatvaranje canopyja i gitovanje svega toga, pa onda konachno i rezanje linija na trupu... to ce mi tek biti izazov...  ::)

za ovu kammo nisam se bash razmishljao da je uzmem u obzir zbog neimanja brojeva za trup - ovaj moj je 14-36 .... ali ako ne nadjem odgovarajuce boje za njega onda mozda i uradim ovaj... videcu josh....

a tebe ova kammo zaintrigirala jer podseca na dzapansko sunce?  ;) :D

Kerber