Ла 5ФН,Звезда 1:48

Previous topic - Next topic

La

Извините на лошим фотографијама.Лош апарат,лош фотограф...
Шема фарбања је из Завода 21,град Горки,1942/1943. година.



















T34

Lavočka Lavočka :D
Meni se jako jako dopada!!!
Bravo!!! Tvoje umijeće zaista napreduje!!!
Ajde nazad na "aganj i stalj" da vidimo što ćeš nam novo ponuditi :D
Pozz!

La

Спасибо,друг мой!
Још само Поликарпова да здељем па се враћам на тенкове.
Битка за Курск ће ускоро...биће неки Т34.

Sandman

ha! konachno neko da napravi ovu maketu! :)

ovakav komentar dajem jer se digla velika prashina oko ove makete kako je odlichna, i jako se brzo razgrabila na trzishtu, ali nigde (ili skoro nigde) se nisu mogli naci opisi same makete u radu tj. kako ide sam rad na njoj...

pa me zanima tvoje iskustvo - jel uklapanje delova ok?

imajuci u vidu da je dat i motor a i ramovi koji omogucavaju da se avion prikaze u "reshetkastom" izdanju....

ovaj tvoj primerak mi se svidja... bash fino izgleda ;)

T34

Mali off-topic; u Hrvatskoj je dočekana (i razgrabljena) ko sunce "Zvezda" MIG-21 Bis maketa, što me začudilo jer tenkovi su im uglavnom, ajde, pošteno, jedva dostatni...ali eto očito svaka marka ima svoje bisere!


La

Ја сам баш имао среће када сам куповао ову макету.Била је последња у Хоби шопу.
Сјајна је макета,јако лако се уклапа,одливак је квалитетан.
Што рече Срђан,дата је са мотором и комплет унутрашњом конструкцијом.
Једину муку сам имао са кабином али ту са већ сам крив....требао сам пре фарбања да проверим како се уклапа.  :D
Дати су декали за три верзије...предожене шеме фарбања су оне стандардне са
две нијансе сиве боје.
У саставници нема упутства коју боју употребити за
фарбање унутрашњих делова али нема везе...ионако више нико саставнице не шљиви.  ;D

MBT - Slovakia

Čo to vidím, La-5 FN? Lavočka je pekný a elegantný avion, a Tvoja maketa je veľmi pekná.

Dada

Uh, lavocke :D E sad ja... Nadam se da se neces ljutiti kad pocnem :D
Lepo, vidi se veoma lep progres u tvom maketarenju. Koliko primecujem spram prethodnih radova primenjujes razne metode :D Sto je bas za pohvalu! E sad ono sto mi lmalcice zapinje za okce... Napominjem ovo je samo neko moje misljenje, nista licno :) Moglo se malo vise paznje posvetiti motoru, kada je vec ostao otvoren, uklapanje kabine je dosta lose, samo je pre uklapanja trebalo urezati male "siceve" za staklo. Eleroni su u mnogo velikom uglu, ova pticica nije mogla toliko da se razmase upravljackim povrsinama. E sad neki zakljucak... Lep rad, jos lepsa maketa, ali dobronamerni savet je da vezbas na nekim proverenim maketama dok se ne "ushemish" za ovakav zalogaj. Ipak je ovo maketa koja zahteva i dobar deo dorade iz samogradnje da bi zasijala u svom punom sjaju. Nemoj slucajno da je kvaris ili nesto menjas zbog komenta. Neka stoji ovako, iskreno svidja mi se dobrano. Antene su fantasticno razvucene!!!
Poz i nadam se da te nisam udavio,
Dalibor

airbamby

Prelep avion i mozda po najbolja maketa prosle godine.
Solidno je uradjen ali stoje komentari Papa-bear-a
ja bih dodao da bi valjalo popraviti gitovanje i obratiti paznju na detalje recimo unutrasnjost kutija stajnog trapa.
Jos jedno sve pohvale za Antene koje su po meni odlicne.
Svaka cast i samo napred!
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

La

Quote from: MBT - Slovakia on 14-05-2008, 23:28:27
Čo to vidím, La-5 FN? Lavočka je pekný a elegantný avion, a Tvoja maketa je veľmi pekná.
Хвала Мартине,
Следећа Лавочка ће бити,наравно,руска али једна
од оних на који ма су летели словачки пилоти.

La

Quote from: papa_bear on 15-05-2008, 00:15:12
Uh, lavocke :D E sad ja... Nadam se da se neces ljutiti kad pocnem :D
Lepo, vidi se veoma lep progres u tvom maketarenju. Koliko primecujem spram prethodnih radova primenjujes razne metode :D Sto je bas za pohvalu! E sad ono sto mi lmalcice zapinje za okce... Napominjem ovo je samo neko moje misljenje, nista licno :) Moglo se malo vise paznje posvetiti motoru, kada je vec ostao otvoren, uklapanje kabine je dosta lose, samo je pre uklapanja trebalo urezati male "siceve" za staklo. Eleroni su u mnogo velikom uglu, ova pticica nije mogla toliko da se razmase upravljackim povrsinama. E sad neki zakljucak... Lep rad, jos lepsa maketa, ali dobronamerni savet je da vezbas na nekim proverenim maketama dok se ne "ushemish" za ovakav zalogaj. Ipak je ovo maketa koja zahteva i dobar deo dorade iz samogradnje da bi zasijala u svom punom sjaju. Nemoj slucajno da je kvaris ili nesto menjas zbog komenta. Neka stoji ovako, iskreno svidja mi se dobrano. Antene su fantasticno razvucene!!!
Poz i nadam se da te nisam udavio,
Dalibor

Хвала Далиборе,
па нема шта да се љутим.Слике сам и окачио првенствено
због тога да видим где грешим.Све што си написао-у праву си.
Можеш ли молим те само да ми објасниш ту ствар за "сицеве" ?
Антене су струна за пецање...нисам развлачио  0:)
Све најбоље,
Марко

La

Quote from: airbamby on 15-05-2008, 00:31:37
Prelep avion i mozda po najbolja maketa prosle godine.
Solidno je uradjen ali stoje komentari Papa-bear-a
ja bih dodao da bi valjalo popraviti gitovanje i obratiti paznju na detalje recimo unutrasnjost kutija stajnog trapa.
Jos jedno sve pohvale za Antene koje su po meni odlicne.
Svaka cast i samo napred!

Хвала,терам даље...бићу бољи!

Boki

Jako lep rad. Kako si radio onaj srebrni prsten oko motora?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

La

Quote from: Boki on 15-05-2008, 15:31:12
Jako lep rad. Kako si radio onaj srebrni prsten oko motora?
Хвала.
Четкицом 000,боја је Ревел алуминијум.

Dada

#14
Eve me, malo kasnim :D kada sam rekao "sicevi" mislio sam na "lezista" koja ces uvek lepo odraditi tako sto blago smirglas/turpejises povrsinu kojoj je lakse prici (trup ili poklopac kabine) i onda ga tako cinculiras "na suvo" dok ne legne. Koliko sam shvatio taj canopy je jedna od 2 minorne greske na maketi, druga grescica je zadnja ploca spinera, posto se kod lavocke ona perajca nisu nalazila odmah uz spiner, tj. nisu se okretala, onda bi trebalo dodati tanku stirensku plocicu, kao spiner backplate. Ako iskopam link, kacim ga. Drago mi je da se ne ljutis na savete jer znam kako izgleda kad das sve od sebe za neku maketu, a onda se nadje tamo neki pa pocne da pljucka po radu :D :D :D 8) i samo nastavi ovim tempom, malo vise obracajuci paznju na sitnice i nema zime za tvoje lavocke :D
PozdraV
Hvataj link:
http://www.network54.com/Forum/47751/message/1187284470/La-5FN+-+Zvezda+1-48+WIP
majstor je sve objasnio do sitnih crevaca :D
A i ovaj je lepo objasnio neke druge stvarcice:
http://www.hyperscale.com/2007/features/la5fnwp_1.htm