T72A iracki

Previous topic - Next topic

milanco

Zvezdina maketa sa ne bas puno detalja alilepa za sklapanje, jedina dorada je sto sam napravio sajle od zice. Ono sto treba da se uradi je da is izlakira mat lakom i da se farovi ofarbaju u crno, i na kraju da zalepim mitraljez :D
















"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Rabb

Pesak mu treba, a ne beton  ;).

Zaboravio si jos jednu stvar koju je pozeljno uraditi posle lakiranja mat lakom, a to je: patiniranje.
Malcice samo garezi oko izduvnika i voila!

chemical_ali

prije svega želim ti reći da ovo sve pišem u najboljoj namjeri i smatram da je kritika uvijek dobro došla jer ona nam pomaže da uvidimo propuste i pogreške i da ih ispravimo ili ako je to nemoguće,idući put ne ponovimo.pošto se radi o iračanima,što je moje omiljeno područje :) a također i zato jer smo se čuli i p.m.-om i smatram te jako dobrim maketarom želim ti ukazati na neke stvari kod ovog tvog rada.ja također imam isti ovaj zvezdin t-72a i također ga sklapam upravo(evo ga na stolu) kao irački.doduše imam ih dosta,ali ovaj je prvi na redu ;Dpošto sam o ovom tenku u iračkoj službi puuuno istraživao,krenimo redom:
-dimni bacači na kupoli su po zvezdinoj sastavnici nekako retardirano namješteni i nemaju baš previše veze sa stvarnošću.naime,na pravom tenku,oni su maksimalno namješteni u liniju,s iznimkom krajnjeg i prvog na desnoj strani koji su iznad linije ali oboje u istoj razini,na lijevoj strani svih 6 je u liniji,a zadnji je iznad linije.nažalost sljedom zvezdine sastavnice nisi ih postavio u liniju već su prilično porazbacani

-zvezdina kupola je glatka kao jaje,dok je kupola pravog tenka t-72,bez obzira o kojem se tipu radilo u stvarnosti hrapava,što je rezultat njene izrade(lijevani čelik).kupolu si trebao ohrapaviti,namazati je ljepilom(maketarsko acetonsko ili cyanofix) i tvrdim kistom dodirivati dok ne stvoriš hrapavu površinu

-valjkasti dio,položen horizontalno koji se nalazi uz bočnu stranu zapovjednikovog otvora kupole na iračkim t-72 se nikad nije postavljao,trebalo ga je maknuti i zakitati rupe

-poklopci dimnih bacača su na pravom tenku od crnog pvc-a stoga ih je trebalo obojati u crno,semigloss

-što se tiče rešetki motora,njih si trebao napuniti crnom bojom,tj nanijeti jaki crni wash da simuliraš da se radi o rešetkama motora,a ne ostaviti ih u boji tenka

-što se tiče boje tenka,pošto su iračani imali stotinjak različitih nijansi sand boje u službenoj upotrebi,ne možeš puno pogriješiti,stoga tu nemam nekih većih primjedbi iako ću ja svog obojati u nijansu svjetliju dosta od ove tvoje,u skladu s fotkama pravog

-s prednje strane tenka mi je nešto grozno zapelo za oko,naime na lijevoj strani gusjenica,između 2 članka ti stoji gadan razmak koji je itekako vidljiv,oko 1 mm širine

-sami tenk mi izgleda kao da mu uopće nisi nanio wash,ne znam,ili su slike loše pa ga ja ne vidim

sutra ću ja objavit moj projekt u radu ovog istog tenka pa se nadam da će to pomoći tebi i svima koji misle raditi irački t-72a

nadam se da se ne ljutiš jer sve sam ti rekao u najboljoj namjeri,svi na greškama učimo,tako i ja,i ti i svi maketari

pozdrav,goran

spirit

Meni ovo izgleda sasvim ok, mada bi ja neke stvari odradio malo drugacije...
I ja planiram da odradim moj T-72A nesto ovako!

oddball

Ja nisam bas strucnjak za oklop tako da ne znam koliko mogu biti merodavan. Meni licno se jako svidja a jedino sto mi je zasmetalo je gusenica koja se otkacila na desnom prednjem tocku, i sto se malo vidi silvering dekala. mada moguce je da silvering dosao do izrazaja zbog fotoaparata. ali, u svakom slucaju pohvale od mene.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dragan_mig31

ne volim oklop ali ovo izgleda jako dobro :)

Momcha


MBT - Slovakia

#7
Zdar,
  pekná maketa  Irackého T-72. Tanky T-72 dobre poznám, používa ich aj naša ASR (Armáda Slovenskej Republiky).
Akurát sú na Tvojej makete nesprávne umiestnené vrhače dymových  granátov (dimni bacači na kupoli), ako píše kolega chemical ali.

La

Ма добар је.
Којом си бојом фарбао сајле?

milanco

sajle su o licni pravljene pa farbane sa gun metel pa premazane rdjom i pigmentima :)
Evo ga konacna varijante skroz zavrsen, u Pancevu dobro prosao 4 mesto ;)













Hvala na sugestijama pomoglesu da se dobije dobar model na kraju :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

MBT - Slovakia

Gratulujem, sjajni T-72. Keď je už Tvoja maketa završena, vypadá pekne, zanimlivo. Akurát tie dimni bači si mohol opraviť. Mám tu link na T-72 M1:
http://www.armyrecognition.com/Russe/vehicules_lourds/T-72M1/T-72M1_Russe_diaporama.htm


oddball

Lepo si ga doterao, i čestitam na osvojenom mestu. Sledeći put sigurno će biti bolje.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!