Dan sa ZVEZDAMA

Previous topic - Next topic

gasha

Jutro na Ceneju je vec bilo dovoljno da me preporodi od gradskog betona. Jednostavno prvi udah svezeg vazduha je vec popravio moje raspolozenje. Mirno jutro nije ukazivalo na bilo kakva uzbudjenja koja cu taj dan doziveti. Oblacano vreme je pretilo da uvezbavanje za taj dan bude svedeno na rezervni program, medjutim  oko 10 casova se situacija znatno popravila i sunce se probilo na moju veliku radost. Odluceno je da se radi glavni i rezervni program. Ukupno 35 minuta akrobatskog letenja.



Izlazak na stajanku


Propisno sam se zapertlao, da ne letim po kabini


poletanje


Formacije labud i orao


ostri zaokret


zaokret u formaciji




Izlazak iz petlje, pravac zemlja. Trenutno mi se sve sto imam u sebi nalazi u malom mozgu. Osecaj je da su se svi organi preselili u glavu


Ako nekome izgleda lako sa zemlje neka se seti ovih slika, da mogu samo da pruzim ruku napolje dodirnuo bih ga, ali ovako sam mu samo prebrojao zakivke ;D


Razlaz

Osecaj se ne da opisati, iskustvo letenja u grupi je neopisivo. Vestina kojom ljudi izvode figure je neverovatna. Podrhtavanje i propadanje zbog turbulencije nije nimalo zanemarljivo. Sa zemlje sve to izgleda glatko ali u vazduhu se nalazimo na samo par metara (nekad manje od 2m) a ponekad se preklapaju krilima tik jedno ispred drugog. Sve u svemu nezaboravan dozivljaj i moja zahvalnost pilotima na pruzenom zadovoljstvu.

Gusha

Cekaj bre, kako ti je uspelo da se docepas kabine! Fotke nesreca....

gasha

#2
@Gusha Ortak mi je jedan od pilota ;)

Evo jos dve slicice koje su dobro ispale. Nema se vremena za nisanjenje, sve slike su nasomicno radjene. Nazalost slike u petlji i buretu nisam uspeo da uhvatim, slikao sam samo ivicu kabine :D Jednostavno dok se oporavim sta me je snaslo vec je kasno.


Kerber

Jel' bar dorucak pre leta bio bogat i sa mnogo jogurta? 0:)
I di ti je kofica i crna kesa u kabini...tako li si se spremio za let?!?

Sala na stranu, opasne slike, i verovatno dozivljaj za pamcenje...
Blago tebi !