P-38J Lightning - "Bare metal" foil

Previous topic - Next topic

La

Јој одлично ти је ово.
Честитам на стрпљењу.

mutayu

QuoteMaketa je academy 1/48 inace sa 1/72 bi izgubio zdrav razum :-)
Ma jok, nije to tako strasno! ;D >:D

elcrni

Evo mene ponovo!
Posao sa folijom 99% gotov, ima tu jos malo sitnica za ispraviti i srediti ali sada su to finese. Sto se brusenjea i patiniranja metala tice, hm, trebace jos malo siguran sam ali u svakom slucaju generalno sam zadovoljan do sada.
Na red su stigle nitne, srafovi, sarke..... tzv riveting i evo kako to za sada izgleda. Fotke nisu bas najsrecnije ali drugacije se ne vide rivete dobro a ipak sam to hteo da pokazem bez wash-a :-)
Kako je krenulo imam jos 2-3 dana rivetinga onako lagano da nista ne ostane sfusereno :-) posle toga jos malo brusenja pa onda zastitni 2K auto lak, koji ide i kao podloga za "olive drab" i zutu.
Ipak cu zamoliti da se ne dovodi u diskusiju tacnost mesta na kojima su rivete jer stvano ne mogu sve ipratiti pa sam siguran da je tu i tamo po neka zalutala i gde joj nije mesto ;-)





milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

oddball

Stvarno odlično izgleda! Što se tiče tih sitnih detalja meni nimalo ne smetaju što nisu 100% tačni. Mislim da ovo što si ti uradio zaslužuje samo pohvale.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Rabb

Jako lepo izgleda.

Quote from: elcrni on 25-05-2008, 20:53:18
... ali drugacije se ne vide rivete dobro a ipak sam to hteo da pokazem bez wash-a :-)...

Rivete - zakivci, riveting - zakivanje.

elcrni

Quote from: Rabb on 25-05-2008, 22:38:30
Jako lepo izgleda.

Quote from: elcrni on 25-05-2008, 20:53:18
... ali drugacije se ne vide rivete dobro a ipak sam to hteo da pokazem bez wash-a :-)...

Rivete - zakivci, riveting - zakivanje.

Znam ja sto to znaci.... za mene je sve to riveting da ne kazem zakivci srafovi itd... samo riveting ;-)
Hvala na casu engleskog :-)

Rabb

Nemoj se ljutis  :), ali pocev od 90-tih me malcice zivcira upotreba stranih reci kod nas. Narocito u slucajevima kad vec postoje nase (full oprema kao najbanalniji primer).
Pored silnih incha i zollova, zaboravismo na nas palac.

I ne, nisu srafovi, vec zavrtnji.  ;D ;D

Nije mi jasno kakav osnovni premaz i kakvu zelenu pominjes? Pretpostavljam da su u pitanju sare?

Profa

Ovo MNOGO DOBRO izgleda :o :o :o, a za tačne pozicije rivevaka (pardon, zakiveta) nećemo da te grdimo ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

elcrni

#24
Quote from: Rabb on 26-05-2008, 21:11:39
Nemoj se ljutis  :), ali pocev od 90-tih me malcice zivcira upotreba stranih reci kod nas. Narocito u slucajevima kad vec postoje nase (full oprema kao najbanalniji primer).
Pored silnih incha i zollova, zaboravismo na nas palac.

I ne, nisu srafovi, vec zavrtnji.  ;D ;D

Nije mi jasno kakav osnovni premaz i kakvu zelenu pominjes? Pretpostavljam da su u pitanju sare?

Pre svega.... NARAVNO DA SE NE LJUTIM :-) :-)  ;D ;D ;D
Sve mi je jasno glede jezika ali kada na eng citamo gomile clanaka nekako nam ostanu te reci iz istog jezika a ni mediji nam nisu nista bolji pa nas truju stranim recima, ali razumemo se mi svakako ;-)
Nema ljutnje "zbijamo" salu heheheh

E sad sto se premaza tice, boja nece na aluminijum, odnosno ima tenzije da se oguli pa tako cim zavrsim sa folijom i "zavrtnjima i zakivcima: prim. prev. :-) " prelazim maketu sa dvokomponentnim auto lakom, sjajnim, zatim idu "ne zasenjujuce povrsine" (antiglare) u olive drab boji i zute oznake na vrhovima krila, veritkalcima i spinerima, jer enamel boja nece spadati sa sloja akrila ispod + taj akrilni, ili bilo kakav zastitni sloj (pronto, enamel providni, akril itd) sluze i kao zastita za aluminijum ispod da ne oksidira i da ne ostaju otisci znojavih prstiju koji je jako jako vide na foliji.
Avion bi trebao da bude iz 67th FS/347th FG  Philippines 1945. 'Si, Si, Senor'



U medjuvremenu sam ubrzao proces zakivanja sa zupcanikom iz mehanizma poznate "vekerice" (ovo ne znam na srpskom da kazem). fotke za koji tren.

hvala na komentarima
A

elcrni

Nakon rucnog kuckanja zakivaka i nakon sto sam potrosio i poslednji zivac koji sam imao uzeo sam zupcanik iz veker sata i zavrsio posao, nije lepo kao rucno i sa iglom ali radi posao!





Profa

Quote from: elcrni on 26-05-2008, 22:00:58
U medjuvremenu sam ubrzao proces zakivanja sa zupcanikom iz mehanizma poznate "vekerice" (ovo ne znam na srpskom da kazem). fotke za koji tren.
Budilnik ;)
Mi s'ove strane Dunava znamo šta je "veker koji vreme drobi", za ostale ne znam ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

Eraser

 :o :o :o
Stvarno nemam nikakav komentar ostao sam bez teksta  :o :o

NADAM SE da cu uskoro videti ovog lepotana uzivo.


menestenasli

Izgleda super.
Sta mislis, jel bi mogla obicna aluminijumska folija da se koristi za tako nesto?