P-38J Lightning - "Bare metal" foil

Previous topic - Next topic

razoxx

ne obicna folija vec folija od kinder cokolade....razdvojis dva sloja i udri

elcrni

Quote from: menestenasli on 27-05-2008, 14:51:02
Izgleda super.
Sta mislis, jel bi mogla obicna aluminijumska folija da se koristi za tako nesto?
Nemas potrebe za obicnom folijom kad ovu samolepljivu mozes naci samo ako se malo potrudis. ima je u vobihausu za 30din 5mx50mm
A za obisnu ti treba specijalni lepak i kojekakva cude i mnogo je teze, samolepljiva je zakon + je malo deblja od kuhinjske pa mozes lepse da izbrusis.

elcrni

#32
Pocetak radova na stajnom trapu i rezervoarima. Poceo cam farbanjem u metalik pa sad krecu peripetije sa hidraulickim crevima i sitnim detaljima kako na trapu tako i u kutijama za tockove.
Par fotkica kao uvod posle farbanja.





Fotke u vecoj rezoluciji ovde:
http://maketar.com/phpBB2/viewtopic.php?t=133&start=15

Uskoro sledi nastavak
A

Boki

Boja je legle perfektno. Svaka čast. Koja je boja u pitanju i kako si je prskao?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

elcrni

Boja je MAX MEYER BO83, prskano ABom na 1.5 ;-)

tenk

tek sam sada procitao ceo sadrzaj i mogu ti reci prijatelju da ti se divim na strpljenju i radu za koji je malo reci da je odlican! :o nego da li znas gde moze da se pronadje ta folija u bgd-u?posto su sa onog linka u subotici :-\
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

elcrni

Quote from: tenk on 28-05-2008, 21:57:01
tek sam sada procitao ceo sadrzaj i mogu ti reci prijatelju da ti se divim na strpljenju i radu za koji je malo reci da je odlican! :o nego da li znas gde moze da se pronadje ta folija u bgd-u?posto su sa onog linka u subotici :-\

Eh ovako, sad sam se malo vishe potrudio na nadjem gde i kako za foliju. Ima je "Woby Haus" u NS, ne znam da li oni imaju radnju i u Bg ali u svakom slucaju mozes naruciti online ovde:
http://www.wobyshop.com/KatalogProizvoda.aspx#%7B%22__s%22%3A%7B%22Start%22%3A%22bmbnmfg%22%7D%7D
Druga stavka po redu je alu folija i kosta 37din, pa srecno ;-)
I naravno hvala za lepe reci, trudim se :-)