Spitfire Mk XIVc Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Shakal

Ovu maketu nabavih pre neki dan (M-HOBBY)...



Za sada je uradjeno ovoliko...



Nastavak uskoro... ;D


Shakal

Ma,vidi ovo... >:(
Samo sam sledio uputstva iz kutije...
Dobro da mi rece za ovo dok jos imam vremena da popravim. ;)

BigBadWolf

Vidis, kad ogledas Battle of Britain po jubilarni 468. put, i naucis po nesto  :D


Otto Skorzeny

I nikada ne veruj sastvanicama Academy-ja!
Može li koja reč o kvalitetu i tačnosti makete?

cherny

Ehhh, Akademijev Spitfire...
Lepi urezani detalji, lepa plastika bez flasha, odlicno sklapanje. A na Spitfajera ne lici nikako! Predebela krila, presirok trup, preveliki kraci elise, presiroka kabina sa prekratkim zadnjim delom, hladnjaci ispod krila koji ne lice, jednom recju, izbegavati. Uzasno izgleda kad se zavrsi, sav je "ugojen" i predebeo iz svake perspektive, plus ima neke cudne krivine linije nosa i ledja kojih nema u originalu. Ko je zainteresovan za tacan Spit XIV u 1/72, neka pozuri i kod Milana kupi Fujimi, koji se sklapa teze od Akademija, ima groznu unutrasnjost ali je konturno mnooogo tacniji i kad se zavrsi lici na pravog Spita.

Shakal

Pa,primetio sam da se delovi odlicno uklapaju,ali mi je odmah zapalo za oko velicina elisa i nekako kabast izgled,jer sam odmah uklopio trup i krila (bez lepka) cisto da vidim kako izgleda,ali sam mislio da treba tako. Medjutim sinoc sam pregledai neke slike i... :-\
Nema veze,bitno je da se radi... ;D

Shakal

Evo i sinosnjeg napretka...





Delovi se,za sada,dobro uklapaju i mislim da nece biti mnogo gitovanja i smirglanja.

Profa

Izgleda da Akademci generalno imaju problem sa sličnošću maketa i pravih aviona, nezavisno od modela... Bf 109E, F4F-4, TBF-1 koji je u stvari kombinacija TBF-1, TBM-3 i Tarpoona...

Nebitno, kolega, ono što je bitno je da se ova maketa dobro uklapa i lepo napreduje ;) a posle ćemo svi, ako treba, da kažemo da je Mk.XIV baš tako izgledao  ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

Shakal


pekar

Maketa nije losa  imam je uradjenu i koliko se secam lepa je za rad.Al sam imao peh i sad moram da kupim drugu jer mi se istopila od  :'(sunca .
IL-76

Shakal

Danas pocelo farbanje...




Pokusao sam da uslikam kokpit sto bolje,ali je slika malo mutna...

Pekar,ja sam,takodje,imao pehova sa maketama,ali ih sada dobro pazim! D:)
Sve u svemu-na greskama se uci! 0:)

Shakal

Evo nesto i danasnjeg napretka:





Pokusao sam da koristim pronto umesto laka,ali je upropastio boju,pa sam radio sve ponovo (donja strana). >:(
Tako da u buduce samo lak,a pronto pre dekala... 8)

Profa

Sa obe strane se tu i tamo vidi neki trag četkice i mogao si definitivno malo bolje da središ spoj polutki trupa (baš se vidi) , ali generalno izgleda OK :)
Boju koja ti je na staklićima prešla van rama na staklo sastruži malo čačkalicom ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Otto Skorzeny

Jel si koristio akrilne boje kad ti je pronto skinuo boju?  ;)
Čini mi se, da ti je sloj boje mnogo debeo, progutala je panele. Jel si je razređivao?  ;)