Me 163 B Academy

Previous topic - Next topic

Profa

Quote from: menestenasli on 17-07-2008, 16:02:59
Kojom bojom si farbao skiju?
Skija je bila ili polusjajna crna ili RLM 76.

Malo si zezn'o mottling, probaj sad skoro suvom četkicom (drybrush) da to popraviš ... I još nešto: u pravu je Gasha, sloj zelene na krilu ti je definitivno predebeo :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

menestenasli

Hvala za boju i za savet.

menestenasli

#32



Kad sam mazao akrilnim mat lakom nisam promuckao i dobio sam malko lepljivu sjajnu povrsinu. Mislio sam sredice to  jos jedan sloj kad promuckam. Onda sam pojacao panele i stapicem za usi i razredjivacem poceo da uklanjam visak boje. Ko da nisam lakirao, obrisao sam i deo boje ispod laka  + vlakna od vate su ostala zalepljena za maketu. Pa onda popravljaj farbu skidaj vlakna, dubi i farbaj linije panela i evo ga rezultat. I novi sloj laka koji sam naneo je delimicno propustljiv za razredjivac pa nisam mogao lepo da ocistim a da ne uklonim svu boju ispod i lak je opet postao lepjivo sjajan. Stavio sam jos jedan sloj laka i evo rezultata.

gasha

Dobar je debeljko, uspeo si da se izboris sa malerima

menestenasli

#34
Nacrtao kukaste krstove...



PELE

O pa lepo se ti to nacrtao. Svaka cast ;). Da li uz tu maketu ide i onaj traktor sto vuce avion? :) Zanima me koja je cena makete, i moze li se naci u M-hobby shopu.


Pozdrav! :D ;)

Dada

Heh, napredujes :D

@PELE Ujutro telefon u sake, pa okreni radnju i pitaj...

menestenasli

Ima i traktor, mislim da je bila 600din i to bas u m-hobbiju.

Kad bih slikao bas izbliza videlo bi se da je farbano (fotoaparat nema milosti), to cu da probam da popravim sutra. Uzivo se vidi da nije bas idealno ali moze da prodje.

PELE

Quote from: papa_bear on 04-08-2008, 00:16:08

@PELE Ujutro telefon u sake, pa okreni radnju i pitaj...

Ocu ocu, nego sta! ;D

menestenasli

#39
Gotovo!



PELE

Odlicno! Bas mi je drago sto si zavrsio ovo cudo, jer sam mislio da si batalio ;D.


Pozdrav!

Hartmann

Lepo, nema sta.
Jos traktorce i bice super  :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Kerber

Vrlo lepo...
Ovaj sloj laka preko je nekako ubio ivice mrlja zelene boje, pa sad delije , bar meni, poprilicno uverljivo.
Dopada mi se kako izgleda.
Skiju odozdo treba da izgulis, drybrush srebrnom i bojom celika, ipak se tare o podlogu na sletanju....a mozes prvo celu da  potamnis...Odi na Hyperscale.com , pa tamo u Geleriji nadji referentne slike sa me 163, imas i na nasoj Galeriji, kako je to Lanmi uradio...
Pronjuskaj, ima raznih cuda da se nadju. Tako dodatno ucis o maketarstvu.
Pozz !

menestenasli

auuu, sta sve ima na hyperscale.com!!!
Ok, probacu da izgulim skiju.