Hawker Hurricane MkIIc, Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Sandman

fino napredujesh... nego, primecujem da canopy nisi josh zalepio?

jel canopy isto ofarban u boje kamuflaze ili cesh to naknadno?

ja lichno vishe volim da zalepim canopy pre farbanja kamuflaze kako se kasnije ne bi primetilo da je canopy naknadno nalepljen za trup aviona....

inache, future iz mog dosadashnjeg iskustva mozesh posle svega 1-2h da prskash preko nalepljenih dekala - mozda chak i malo ranije... ali ne znam kako se pronto ponasha u ovoj ulozi.... mada mislim da ne bi trebalo da ima problema.... ovo praktikujem kako bih dekale zbog izbegavanja rizika od silveringa shto pre zashtitio slojem "laka"... a i da ne bi se odlepili (deshava se sa starijim dekalima da nemaju jak lepak na filmu)

shto se tiche chipinga tj. guljenja farbe, ja za to koristim srebrnu olovku nabavljenu u slikarskoj radnji - kad zavrshim dekale i zashtitni sloj laka, nakon washa prskam sloj mat laka, i onda pre samoh finalnog prljanja pigmentima/pastelima moze da se uradi chipping...

bitno za srebrnbu olovku je samo da je podloga strogo mat - kako bi olovka imala na shta da ostavi trag - srebrna olovka je zapravo kao neka B olovka ali baaash mekana - postoji u par nijansi, i imash ih u radnji Rashko u Kraljice Natalije (ex-Narodnog fronta), kad krenesh od raskrsnice sa Balkanskom ka Zelenom vencu - odmah iza hotela Prag... bile su oko 80-90 dinara a ja sam nabavio srebrnu, zlatnu i "gunmetal" nijansu... vredi svake pare!

Kerber

Blizu si. Jos malo, pa gotovo.
Lepo je ispao Hurri !
Sad finalizacija....
Tu pazi da negde ne preteras i nece biti problema uopste.
Pazi mu i na spoj vetrobran-trup, nekad ima problema, ali Kristal klir mu "doaka" veoma uspesno...i posle ga preboj tankom cetkicom.
Pozz !

Otto Skorzeny

Quote from: Sandman on 22-06-2008, 12:24:24
fino napredujesh... nego, primecujem da canopy nisi josh zalepio?

jel canopy isto ofarban u boje kamuflaze ili cesh to naknadno?

Da, conopy će biti ofarban u boju kamuflaže, u ovom slučaju yellow sand. Conopy uvek stavljam na kraju. Lakše mi je da ga maskiram (krompiri od prstiju) kad nije na avionu (da ne zeznem avon). Inače, imam Model master clear part cement. Odličan lepak! Nanosim da sa unutrašnje strane conopy-a. Ako se pojavi višak, uklonim sa štapićem za uši.  ;)
 
Quote from: Sandman on 22-06-2008, 12:24:24
bitno za srebrnbu olovku je samo da je podloga strogo mat - kako bi olovka imala na shta da ostavi trag - srebrna olovka je zapravo kao neka B olovka ali baaash mekana - postoji u par nijansi, i imash ih u radnji Rashko u Kraljice Natalije (ex-Narodnog fronta), kad krenesh od raskrsnice sa Balkanskom ka Zelenom vencu - odmah iza hotela Prag... bile su oko 80-90 dinara a ja sam nabavio srebrnu, zlatnu i "gunmetal" nijansu... vredi svake pare!

Bio tamo, pre par meseci i nabavio. Srebrna, debela olovka (br 3370/39). Proizvođač Koh-I-Noor, Haardtmuth.  ;)
Super! Nju ću da upotrebim!

Pitanje, da li malo da Hurricenu izbledim boju kombinacijom mat laka i kapljice boje peska (95%mat lak+ 5% boja peska)?

Kerber

Ovo za izbledjivanje je dobra fora...tako i treba.
Vidjao sam neke fotke iz pustinje, gde malte-ne ne mozes da razaznas da li je jednobojan ili dvobojan, toliko se izfejdirala kamuflaza...

gasha

Vidim da si bio vredan, lepo je ispao uz opar sitnih zamerkica i sve su odozdo. Na rezervoarima ti se vidi spoj i ostaci na mestima gde je bio spoj sa ramom. Takodje ostaci od rama odozdo na zadnjem delu trupa. Ostalo zehr gut herr Otto.