Hawker Hurricane MkIIc, Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Otto Skorzeny

Evo još jedan model. Nastavaljam punom parom. Neverovatno koliko AB može dati podstreka i elana za rad.
Na meniu je revelov Hurricne.


Ono što ću probati prvi put, jeste rad sa akrilnim bojama.



Dekali su dati za dva modela. Prva je 28. Squadron RAF South East Asia Command (SEAC), North East India iz 1944. godine. Drugi je 336. (Greek) Squadron RA iz Egipta 1944. godine. Ako je verovati sastavnici.



I ako se u 1/72 slabo vidi datalji u kabini, malo sam detaljisao kontrolnu tabli u sedište.




Ostali delovi. Unutrašnjost stajnog trapa obojena u metallik aluminium.




Maketa se odlično uklapa i nije potrebno gitovanje.



Otalo je još malo šmirglanja, zatim prajmovanje i bojenje.
Do tada...
Svaka sugestija, savet i kritika je dobro došla!  ;)



Kerber

Oho, to je lep izbor....Hurri .  :D
Mozda ces imati malo problema sa uklapanjem donjeg dela trupa, iza krila, jer je tu cudan "lom" kod ovog rasklopa, a ide preko rebrastog trupa, pa tu obrati paznju.
Ostalo ide manje-vise k'o po loju.
Srecno u radu !

Profa

hmmmm... Pretpostavljam da pod šmirglanjem podrazumevaš prvenstveno spoj polutki trupa (možda ipak zatreba i malo gita ???), ostalo deluje OK...
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

Sediste i tabla su super, a sada izgituj spojeve polutki lagano da ne moras da smirglas okolne povrsine.

Eraser

Quote from: Otto Skorzeny on 26-05-2008, 18:05:58
Drugi je 336. (Greek) Squadron RA iz Egipta 1944. godine. Ako je verovati sastavnici.

Dekali su 100 % tacni za Grcku 336-u imam slike tog aviona iz Egipta sa tim istim brojem  kao sto je na dekalim :) a za ostale ne znam.

dragan_mig31

super izlgeda kokpit :) jedva cekam da vidim farbanje

zamorano

Koju boju si koristio za kabinu, koliko vidim u pitanju je neka MM? Moja Hu.70 se osušila a nema je u radnji pa tražim alternativu :).

Otto Skorzeny

Quote from: zamorano on 27-05-2008, 15:08:02
Koju boju si koristio za kabinu, koliko vidim u pitanju je neka MM? Moja Hu.70 se osušila a nema je u radnji pa tražim alternativu :).

Za kabinu sam koristio akrilnu MM 4736 interior green.
Boje koje ću koristiti za gornje površine, su akrilne Tamiya XF-52 Flat Earth i XF-60 Dark yellow. Donja površina biće uljana(nisam mogao da nađem ekvivalent akrlnu) MM 1508E light blue gloss.
U sastavnici ide RAF sky a negde sam pročitao da su RAF spineri u Africi bili crvene boje. E sad, spiner da li farbati u RAF sky ili crveni?

Što se dekala tiče, super za tačnost i 100% ću raditi 336. (Greek) Squadron RAF iz Egipta 1944. godine.

Otto Skorzeny

Nastavak radova na Huricanu.
Maketa sam uradio primer sa Tamiya White surface i prvi put AB, odradio prišejding.
Na žalost, greškom sam izbrisao te slike u aparatu.  :(

Elem, maskirne šare sam radio sa akrilcima Tamiya i oduševio se. Nema neprijatnih mirisa i smrada, a boje su se osušile za manje od 15 minuta.
Farbanje aviona se zavši za sat vremena!  :D
Najviše vremena sam izgubio u maskiranju sa Blue Tac-om. Nisam zadovoljan sa Blu Tac-om. Mnogo je tvrd za oblikovanje, veoma se jako zalepi za površinu i zna da, prilikom skidanja, skine malo boje.

Slike:




Voleo bih da čujem vaš komentar na prišejding sa donje strane aviona. Da li je previše jak?  ???
Sledeći radovi su lakiranje Pronta, dekali, wash i ostalo.
Intresuje me, ko radi sa akrilcima, kako se Pronto ponaša kad se nanosi na akrilnu boju? Da li oštećuje boju, pošto je i on na akrilnoj bazi?  ???
Toliko od mene, za sad!
Pozdrav svima!

Sandman

dobro izgleda shema ;)

problem sa blutakom se reshava tako shto prethodnu boju na koju stavljash masku od blutaka pustish da se dobro osushi ... ne treba brzati ako zelish dobar rezultat ;)

preshading odozdo je sasvim ok - nije prejako po mom mishljenju...

a pronto preko akrila - ne brini ;) kad se akril osushi jako je otporan na grebanje i razredjivanje - prskanjem ga ne mozesh skinuti, mozda samo ako bi chetkom ga premazivao i to nitrom ili ajaxom, ali prontom ne - tako barem moje dosadashnje iskustvo govori...

Boki

Fino napreduje. Biće ovo još jedan lep pustinjski Hari ;)
Čudi me što imaš problema sa Blu Tackom jer se do sada niko nije žalio na njega ???
Probaj, kao što reče Sandman, da sačekaš da se boja lepo osuši i ne moraš da je jako pritiskaš na maketu. A kada skidaš sa makete skini najpre krupne delova pa od njih napravi lopticu i lagano je rolaj preko dela gde su ti ostali parčići i loptica će ih skinuti (ostaci će se prilepiti za lopticu).
Što se tvrdoće tiče, Blu Tack je kao plastelin ali nije mastan. Probaj da ga više izgnječiš pre nego kreneš na oblikovanje.
Nadam se da će pomoći. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Profa

Apropo fena - evo slikice koja pokazuje da treba paziti pri upotrebi istog ;)

Bogu fala što sam Lala! :)

Eraser

Quote from: Profa on 12-06-2008, 09:40:55
Apropo fena - evo slikice koja pokazuje da treba paziti pri upotrebi istog ;)




Ahahahahahaah bas sam se lepo nasmejao :) isto to se desi i kad maketa stoji pored prozora pa je sunce przi,al srecom ja nemam takvih problema  ;D

Profa

Da neko ne pomisli slučajno da sam ja pacijent sa dreidecker-om :-\, slika je iz Fine Scale Modeler-a 02/2007... ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Otto Skorzeny

Evo mali update radova na Hurricanu.
Maketa je sklopljena, urađeno je lakiranje prontom i postavljeni dekali.
Ostaje da se uradu još jedno lakiranje prontom, wash, matiranje i ostarivanje.

Par slika....














Par pitanja...
Kako je najbolje da uradim guljenje farbe?
Da li da radim drybrush-om ili da, kao što neki rade, vrhom čačkalicom pa polako po maketi?