"Поликарпов" И-16,тип 18 "Аcademy" у 1:48

Previous topic - Next topic

La














У природи,наравно,није оволико мусав.
Што се натписа на трупу тиче,нисам пратио саставницу.  ;D

Eraser

TOOOOO LUTKO!!!!Super si ga uradio,malo je vise prljav za moj ukus al nista strasno.Prelep avion....

Kerber

Jes' !
Odlicno "magarence", kako su ga zvali ruski piloti, ili "pacov" - sto bi rekli oni njima suprostavljeni.
Po meni, nije musav mnogo. Pogledajte fotke (istina retke) sa ratista, pa cudo da se vidi i od stroke i od oguljene i izmenjene boje, a o zkrpama da i ne pricamo, iako je ovo avion sa imenom SSSR-a i velikog vodje i partije i heroja i cega sve ne...
To se pralo i cistilo zavisno od prilike, ili ako je doticni "drug" bio bas zadribanda...Procitajte knjigu  "Na surovom ratnom nebu" od Jemeljanka.
Lepa kamuflazna boja i jos lepsi crveni nos.
Napravi mu otvor za uvodnik vazduha na nosu, gore, izmedju 2 mitraljeza. Taj podtip bi to trebalo da ima...Tu je trouglast, sa spicom na dole. I zatvori mu desna vratanca ispod kabine, i zakituj pukotinu. To se na obe strane javlja tek od tipa 24. I jos - sajle ili konopci za uvlacenje tockova...idu od sredine felne do rupica u kutijama stajnog trapa, jer se to rucno na cekrk uvlacilo, a izvlacilo se pod dejstvom sile teze majcice zemlje, pa se zaklati krilima nekoliko puta , da se zabrave.
Doduse, to su natpisi Borisa Safonova na tip 24- Isaaku, ali, ajde malo slobode....Imao si nekog Denisova sa tak'im crvenim nosingerom...samo ako nisi mogao da nadjes decale, onda, ta opcija pada u vodu...
To je to !
U pravom svetlu.

La

@Eraser
Хвала.Ја сам стално бежао од овог авиона али могу ти рећи да сам сад постао прави обожавалац.
Сјајан је!

@Kerber
Хвала на саветима.
Једино што сам се сам сетио да урадим је да избушим рупице за сајле али још их нисам поставио.
Од чега да направим сајле?Да развлачим sprue или...?
За натписе сам себи дао мало слободе....волим ово "Смерть фашистам!" па то ти је!

Profa

Lep maleni, pa makar i ne bio 100% istorijski tačan - lepo mu čuči sve što si nabacio ;)

Quote from: LA on 02-06-2008, 20:26:40
Од чега да направим сајле?Да развлачим sprue или...?
To ti je najbolja i najjednostavnija varijanta - možeš da biraš hoćeš li da ih ostaviš malo opuštene, ili da ih zategneš - po želji  ;D
Druga opcija bi mogao da bude najtanji najlon za pecanje, a licnaste žice su u ovom slučaju definitivno predebele, mada mogu najlepše da se oblikuju u opuštenom položaju :-\...
Bogu fala što sam Lala! :)

MBT - Slovakia

Marko pozdrav,
už je zavšen Tvoj avion? Sjajnu maketu istrebitela I-16 Ty uradil, dobra radova.
 

Kerber

Sprue je najbolji...i to kad ga postavis, pusti da malo bude labavo...to sam video na nekoj fotki....kad stoji na zemlji, valjda amortizeri malo ulegnu i onda se i kanapi otrombolje. A cuo sam i da su to komopci a ne sajle...nema greske.

airbamby

Prelep malisan,bas mi se svidja.
Svidja mi se weathering
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

La

@Profa
Хвала!
Пробаћу да развлачим рам,а пробаћу и најлон за пецање.
Видећу шта му лепше чучи.

@MBT - Slovakia
Ахој Мартин!
Хвала ти!
Ја једва чекам да видим твој нови scratchbuild пројекат.

@airbamby
Хвала!
То је уљани wash..."burnt umbra" + црна.

oddball

Супер изгледа малиша, баш је у елементу са натписима. Свиђа ми се и како си урадио нападну ивицу репа са црвеном, то досада нисам виђао. И све остало је урађено баш како треба. Једном речју - Браво!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Zoki969

Lep avion, atraktivna sema, dobar rad !
Bravo !

La

УХ  :D
Хвала вам пуно,другари.

Boki


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.