Polikarpov I-16 type 10 academy 1:48

Previous topic - Next topic

airbamby

Ja nisam prljao Tamiya setovima za to uglavnom koristim SPC pigmente...
Inace mozes isprljati malo deo neposredno iza kutija trapa kao i unutrasnjost kutija trapa,zatim oko panela,noge stajnog trapa,drljacu i same tockove a sto se tice boje e to ne znam obzirom da je sneg u pitanju  :(
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

PELE

Meni se svidja, samo ga malo isprljaj ispod, da ne bude toliko cist. ;) ;) ;). A mozes da istaknes i panele grafitnom olovkom ili patenticom(ukoliko ih ima)
Sve pohvale, svaka cast! :D ;) :D ;) :D

Toliko od mene.

Pozdrav! :D :D

Shakal

Ova donja strana ti prosto odudara cistocom od ove gornje. Ne bi bilo lose to popraviti. 0:)
Da nisi koristio previse plave na trapovima?  ??? Mislim,bar bi osovina trebala biti metalik...  ???

ugovorac

Slazem se sa ostalima.Maketa je odlicno odradjena ali donji deo izgleda previse cisto u odnosu na gornji.Kao da su slikane dve razlicite makete.Budi vredan pa odradi i donji deo do kraja.

Profa

S'obzirom da je snežno prljanje, trebalo bi da su letelišta bila prilično blatnjava ;)
Ergo, upotrebi boju zemlje na stajnom trapu, drljači i malo na donjem delu bokova trupa, odmah iza točkova (na spoju izlazne ivice krila i trupa, ako i malo iza po trupu) - 'oće to prilično da se ufleka, tj. da točkovi isprskaju...
Slike su ti standardno neoštre pa se detalji baš i ne vide (:-\), ali generalno deluje OK, tj. napreduješ  :D
Bogu fala što sam Lala! :)

alaleksic

da uradicu donju stranu a sto se tice plave boje nisam je mnogo koristio vec najverovatnije nisam koristio pravu nijansu

Sandman

Pre svega jedna napomena - izbrisao sam isto ovaj topik u "zavrshenim maketama" da ne meshamo topike iz kampanja i "klasichne" radove - kad se kampanja zavrshi tj. kad neki uchesnik iste zavrshi svoj rad, sve slike - i iz rada i slike zavrshene makete, kao i pripadajuci komentari ostaju u istom topiku ;)

Mozda eventualno kasnije kad se kampanja zavrshi, da se uradi kao i u 24h gropubuildu - da se napravi u okviru kampanje zaseban topik gde ce biti samo okachene slike radova onim redom kako je ko zavrshavao, i kratak opis makete - proizvodjach, razmera i naziv makete.... Moze?

E, a shto se tiche "Polija"... nije loshe samo stoje komentari da treba da ga adekvatno zaprljash i odozdo ;) kako bi pratio musavost zimskog/blatnjavog terena ;)

Da li planirash da mu dash prljav izgled tipa da je avion tek zaprljan (pri sletanju recimo) ili kao da je stajao neko vreme tako musav? Ako bi radio prvu varijantu onda morash da simulirash sveze blato tj. prljavshtinu - pomalo vlazno ako je bila zima.... a za drugi sluchaj simulirash skoreno blato/prljavshtinu po stajnom trapu....

A ako simulirash avion koji stoji neko vreme mozesh i da mu nabacash malo "snega" (soda bikarbona) oko stajnog trapa ili po tochkovima (vrh tochka) i felnama - ak ostoji duze vreme na stajanci, lako se sneg uhvati pri vejavici ;)

pozz

gasha

Zamuljaj ga odozdo sa Sminkom blata i snega, mesano. I to obilato, narocito na zdnjem delu trupa i stajnom trapu.

alaleksic

Evo isprljao sam i  ododzdo maketu,nadam se da nisam preterao.
Hvala svima na savetima i kritikama
Pozdrav svima
















gasha

Deluje da je sada ok, samo su ti slike uzas van fokusa.

airbamby

To je to...
Super izgleda,samo jos da se ustosis sa digitalcem i bice jos bolje  ;D
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj