Toko Iljušin Il-2 Šturmovik (jednosed) 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

#30
@ PELE:
За фарбање већих површина користим велику пљоснату сликарску четку која је прилично мека, и од природне длаке је. Доста разређујем боју и наносим је у минимум три слоја, али између наношења слојева полирам добро осушену фарбу сувом чистом памучном крпицом. Када завршим фарбање спољашњости авиона, тј. завршим маскирну шему прво истрљам сувом памучном крпом а потом уз веома слабо притискање полирам са влажном памучном крпом и пастом за зубе. Тамо где желим да ми се види фарба испод и да има утисак хабања полирам са пастом мало више.

@ gasha:
Радио бих ја са ербрашом али немам компресор још увек. И сам ербраш морам да проверим да ли ради још увек како треба. Сајла за антену јесте мало дебља, али на фоткама делује још шира. Не бих да је дирам, нека је. На следећем ћу је урадити боље у сваком случају. Хвала на сугестији, и мени малкице боде очи. Подножје стубића би могло још мало да се среди, у праву си, вероватно ћу да се бацим на то када кренем у фазу прљања.

@ papa_bear: На некој фотки сам видео да је та површина скроз изгуљена јер се ту пентрају пилоти и механичари, а будући да се стајати "крило уз крило" са својом млађом браћом хтео сам да га урадим као да се користио и у офанзивама на Немачку пред крај рата.

@ Lanmi: Прочитао сам то на форуму, али ме је мрзело да јурцам за сјајним лаком па сам хтео да испробам како ће бити са овим полусјајним који имам. И није било силверинга, вероватно зато што је лак нанешен четкицом. Када се декал осушио премазао сам их још једним слојем.

@ Kerber: Да, полирао сам са влажном памучном крпицом и пастом за зубе, и тако сам лагано "скидао" тај горњи слој фарбе и извиривала је ова зелена. Да би се то постигло целу горњу површину сам офарбао у зелену и онда сам урадио маскирну шему додајући ову тамну боју. Погледаћу за те цевчице али мислим да су биле на првим моделима који су ушли у серијску производњу. Али проверићу. 

Хвала свима, како на критикама тако и на речима хвале!
поз
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!