Heinkel He 111H-6, Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

Gusha

Ja bih sada probao da dofarbam tufne "iz ruke".Tako ces najlakse da se uvezbas.Brzo napredujes, ali nema ti druge, proba na papiru i proba na maketi nije isto.Ovamo te bas briga, a u drugom slucaju ti zadrhti ruka.Probaj....Ako ti se pojavi overspray popravices ga Lanmijevim receptom sa dosta razredjenom bojom!

gasha

Tesko da sa ovim brashem moze iz ruke. I ja ga imam i ne ide bas sa njim. To je onaj Niski. Ja sam za varijantu iz ruke pozajmio od Darka brush. U svakom slucaju probaj ali ubaci nitro razredjivac umesto uljanog i razredi otprilike tako da ti 30% bude boja. Pa probaj na nekoj plastici sastrane.

Suhoj

Dobar je ovaj Heinkel, meni se svidja ovakav kakav je. Mislim da si za sada odradio odlican posao.

Otto Skorzeny

#18
Hvala na komentarima i kritikama koje su na mestu!
Da, nestrpljenje je moja najveća mana!!! Šta da radim kad jedva čekam da ga vidim gotovog!  :D  ;D

Što se tufnica tiče, morao sam ovako da radim! Imam niški AB i sa njim nisi mogući finiji radovi ili bilo koja freehand varijanta!
Maskirnu šemu sam radio po slikama iz knjiga kojih imam(da ne navodim naslove zbog piraterije), kao i sa sajta modelingmadness  i tamo su one retke!
http://modelingmadness.com/reviews/axis/luft/culpitt111.htm

A što se gitovanja i šmirglanja tiče, uh...  :P   ::)   :-[
Popraviću se!  ;)

Hartmann

Nije ti lose, dodao bih i moj komentar da si trebao da dodas kabinu pre farbanja. Ovako ces imati (pretpostavljam da ces ramove farbati cetkicom) razlicite nijanse boja na trupu i na ramu kokpita, a i dosta vidljiv spoj trupa i kabine koji se u stvarnosti skoro i ne vidi. Ja to iz iskustva, kad sam radio mog He 111  :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"