Heinkel He-70F-2 Blitz (Revell 1/72)

Previous topic - Next topic

misa

Quote from: Sandman on 15-08-2008, 14:11:45
poshto ce Misha verovatno raditi He-70 sa dekalima iz kutije, onda bih zaista mogao da uradim ovog nacionalistichkog "dzapanca"!  ;) :D
Miša će sigurno raditi sa dekalima iz kutije. Na žalost, nema se vremena, tako da se farbanje odlaže do daljeg (posle selidbe).

Inače trenutno stanje, već mesec dana je:



Znači ima nekoliko linija koje nisu dobro urezane, ali sam izgubio živce da ih popravljam po 100ti put. Donji prozor ima neku prljavštinu, od silnog šmirglanja. Ipak, mnogo je bolji od onog iz kita. Našprican tečni kit u spreju, i ošmirglan. Bela boja je na krajevma krila i na kormilu pravca. Odozdo je RLM 65. Farbanje odozgo će biti, ali kada...

Sandman

ma u odlichnoj si prednosti u odnosu na mene ;)

mene tek cheka spajanje trupa i kokpita, pa urezivanje linija po trupu...

jedno pitanjce (da ti malo ukradem zanat  >:D) - kako si radio poprechne linije oko trupa?  :-\

videh da je onaj brazilac stavljao masking trake pa je izmedju nanosio maskol - nije mi bash najjasnija primena maskola kod urezivanja linija  ???

shto se tiche stakala, definitivno sam sinoc odustao od korishcenja onih iz kutije za sve prozorchice - jedino ce prednji i zadnji poklopac kabine biti iz kutije, sve ostalo ce ipak biti kristal klear.... suvishe su "neuklapajuci"  >:(

ajd uzdravlje i srecno preseljenje ;)

misa

#17
Quote from: Sandman on 15-08-2008, 20:58:50
jedno pitanjce (da ti malo ukradem zanat  >:D) - kako si radio poprechne linije oko trupa?  :-\
A, na tu foru sam naročito ponosan. Znači uzmeš dymo traku koja ima 1cm veću dužinu nego što je najveći obim trupa. Odlepiš samo 5mm zaštitne trake i zalepiš oko trupa. Traka treba da blago dodiruje trup tamo gde je najviši/najširi. Ostali prostor između trake i trupa popuniš blu tackom. Poenta cele priče je da traka treba da ima poprečni presek pravilnog kruga. Onda polako gurkaš traku zajedno sa blu tackom na mesto gde treba da bude linija. Kad je na mestu, uzmeš scriber, i pod pravim uglom u odnosu na traku režeš liniju.
Prosto je, samo treba da ukapiraš da je linija oko trupa zapravo projekcija kruga na trup. Ako pokušaš da zalepiš traku na trup kao što je Rato radio, nećeš dobiti projekciju kruga. To se i vidi na njegovom modelu. Pogledaj tril linije do vertikalnog stabilizatora na ovoj slici, i videćeš gde je on pogrešio.

Možda ovo ilustrujem nekom sličicom, pa da postavimo u forum mala škola maketarstva.

Sandman

ahaaam... da vidi se greshka kod vertikalca na toj slici...

pa nishta, hajde ako te ne mrzi makar da postavish sliku te dym trake da znam kako to izgleda i makar kako izgleda to postavljanje sa blutakom - koristice svakako, a ja necu josh tako brzo krenuti na trup - dok polepim polutke pa gitoshmirglanje... pa nosni deo .. pa kabina... u narednih nedelju dana teshko da cu se baciti na taj deo posla, tako da bi bilo super ako bi mogao da postavish makar 2-3 slike te trake i kako se nameshta uz pomoc blutaka

hvala unapred ;)


misa

#20
Posle dužeg vremena, nastavak radova. Počeo sam da radim kamuflažu, i poslušao revellovu sastavnicu za miksovanje RLM 63, koja ima štamparsku grešku... Ponovo prajmer, pa onda korektna nijansa RLM 63 overall. Iza toga sam eksperimentisao sa maskiranjem za RLM 62, i koristio naizmenično blue tack i papirnu masku:


Kada se koriste dve različite maske, normalno je da se dobiju i dve različite vrste ivica... Pamet u glavu pa samo jedna maska za RLM 61:


Ovo je rezultat farbanja:



Obzirom da su rezultati takvi kakvi su, krenuo sam u ponovno maskiranje RLM 62, kako bih dobio željene oštre prelaze, i popravio greške. Proces je u toku:


Inače, Revellova sastavnica ima toliko grešaka, da nemam reči. Od gluposti tipa RLM 63 = 75% neke zelene i 25% neke sive (umesto obrnuto), do suptilnih sačekuša kao što su kamuflažna polja koja se u gornjoj projekciji nastavljaju na stranu trupa, a na projekciji sa strane ne postoje...
Srećom, postoje crno bele slike ovog aviona, pa se mogu iskoristiti umesto Revellove sastavnice. Sa slika se takođe vide 2 bitne stvari: krstovi Sv. Andreje na krilima ne idu do kraja krila, i da je mitraljez skinut.



Još jedna slika istog aviona sa novijom kamuflažom (koju ja ne radim). Nova kamuflaža je veoma slična staroj, pa je ova slika verovatno zbunila Revell, pošto je kamuflaža u sastavnici mešavina stare i nove. Čini mi se da su Španci koristili Francuski metod kamufliranja aviona: za boje ćemo se možda dogovoriti, ali za šemu - nikako.


Toliko za sada. Biće novih slika uskoro. Ukoliko je problem što je kampanja završena, molim administratora da pomeri ovaj topic u "Projekti u radu".

Pozdrav,
Miša

Kerber

Ma ne sekiraj se previse...dobro ide, istina polako, al' ide.
To su, bar ja imam uvek takav utisak, stvari koje mi se cesto dese...vise ih  i ne uzimam ozbiljno, vec kao prolaznu stepenicu u radu. Greska-ispravka-greska...
Bitno je da ce doci do kraja, kako treba.
Pozz !

(PS. Jel ima nesto novo ? ;))

misa

Quote from: Kerber on 11-12-2008, 10:31:13
(PS. Jel ima nesto novo ? ;))
U sedmom smo mesecu. Novo očekijemo krajem februara  :)

Hawkeye

Retko i lepo avionce,a maketa odlicno napreduje!

'Уживај младићу за младости своје!'

Sandman

ajd popravi to pa da vidimo kako ce ispasti - za sad ti jako dobro ide kammo - ovakve trobojne sheme sa mnogo "zmijuljica" umeju da budu malko teze za isvesti sa maskiranjem ;) ali vidim da si se snashao sasvim fino - samo napred....

i ne sekiraj se shto je kampanja (uskoro) gotova - i moj Blitz stoji u stanju hibernacije - cheka urezivanje linija panela na trupu, i da stignu maske za kamuflazu - poshto sam reshio da radim onaj crveno-beli 14-34 (znam da je verovatno bio plavo-beli ali meni se vishe svidja crveno-bela kombinacija, pa nek bude whatif - ionako je nepoznanica i dalje da li je bio plavi ili crveni :P)....

nadam se da cemo da uparimo nasha dva Blitza na nekom takmichenju/izlozbi u toku 2009. godine ;) bilo bi zanimljivo videti ih u razlichitim kamuflazama jednog pored drugog :)

pozz

Raw_Shooter

Bravo my friend; Very careful masking with an excellent result  ;)  I love the camo's type and colors  10/10  ;) ;)

misa

Obustavljam radove na ovoj maketi. Razlog je novi ICM kit.