Italeri 1/72 M4 A1 Sherman

Previous topic - Next topic

nesha

Srle, jednom recju: FENOMENALNO!
Narocito me odusevljava chiping, oci da ispadnu... :)

airbamby

Odlicno je ispao Sermanko,toliko mi se svidja da bih pazario sebi jednog bas ovakvog Italerijevog.
Sta reci sem samih pohvala za radi i odlicno izvlacenje problematicne makete.
Bravo...
Samo napred,sa nestrpljenjem ocekujem sledeci rad.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

hvala josh jednom na komentarima ;)

chinjenica jeste da greshaka ima na ovoj maketi - neke su do same makete (nepostojeci pojkopac na kupoli za ovu verziju Shermana, mantlet jeste suvishe isturen - tako se deo uklopio), neke sam ja zabrljao (gusenice za pochetak, poklopac vozacha je suvishe "uklopljen" u telo tenka), ali opet, na kraju sam se trudio koliko sam umeo i imao volje da koliko toliko dovedem maketu da bude slichna pravoj mashini....

Andro, ovo za 12.7 nisam bash najbolje razumeo - jel mislish na mitraljez na kupoli ili onaj napred?  :-\ :-[ ako mislish na onaj na kupoli, spremnik za municiju sam lepio prema sastavnici, a i prema slikama par Shermana sa MissingLynxa koje su mi sluzile kao referenca za weathering, taj deo stoji manje-vishe tako...  :-\

u svakom sluchaju narednih dana cu se uz Tripkovu pomoc pozabaviti postoljem za ovu maketu, pa ce biti josh finalnih slika kad to bude gotovo.... a maketu cete moci da vidite uzivo na predstojecem BGD Pobedniku ;)

pozz,
Srdjan

T34

Spremnik redenika si krivo postavio - polijepio si ga po dužini uz mitraljez, umjesto na uži dio iz kog izlazi redenik.
Znam da može biti i do sastavnice, a i do samog dijela, ipak je 1:72.

Profa

Quote from: T34 on 20-06-2008, 13:01:06
Spremnik redenika si krivo postavio - polijepio si ga po dužini uz mitraljez, umjesto na uži dio iz kog izlazi redenik.
Znam da može biti i do sastavnice, a i do samog dijela, ipak je 1:72.

Jeste, do sastavnice je... i moja Esci isto prikazuje :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Suhoj

Bolji je nego pravi ;D Super maketa

nesha

Quote from: Profa on 20-06-2008, 14:45:04
Quote from: T34 on 20-06-2008, 13:01:06
Spremnik redenika si krivo postavio - polijepio si ga po dužini uz mitraljez, umjesto na uži dio iz kog izlazi redenik.
Znam da može biti i do sastavnice, a i do samog dijela, ipak je 1:72.

Jeste, do sastavnice je... i moja Esci isto prikazuje :-\
JIIIH!!! :o
Sad tek vidim sta ucini sa kutijom za redenik! Baci to odmah!
Salim se, super je ispalo 0:) Imas "what if" mitraljez >:D ;) :D :D :D
Odlican je:samo sto ne kaze brrm-brm! i zapuca. pravi mali slatkis :)

spirit

Maketa je super, svidja mi se  :) profesionalno odradjena, nema sta...
Samo mi se tenk ne svidja  ;)