Stockholm - Aerodrom Barkarby RC takmichenje i prodajni sajam

Previous topic - Next topic

Vizant

Posto sam igrom slucaja omasio IPMS Sthm zbog obaveza ,reko da opet posetim RC sajam ovaj put na otvorenom,
jako lepo organizavovano ali letnja kisa i prohladno vreme su upropastili dozivljaj za 10-tku ovako bat jedna osmica.
Sto se tiche maketarstva bila je ponovo ekipa IPMS sajta koja je delila makete po smesnim cenama pod uslovom da ih pravite na licu mesta bilo je nekoliko profi  maketara ko su objashnjavali tehnika airbrushom  i ostalo i jako jako puno ljudi koliko sam ja izbrojao odokatvino bilo je vise od 200-250 auta u svakom po vise ljudi jer placao upad na parking a ne upad na sajam.
Ono zbog cehag sam najvise dosao je Vigen simulator baziran na fs2004 u jednom autobusu sa fullkokpitom i sim,ulacijama G sila (ne znam kako su to uradili) ali me je smiro WAITIG time preko 5 sati a posto sam bio u drustvu nije bilo fer da toliko cekam, mozda neki drugi put jel... inace simulator nema hidrauliku i pored je penzionisani pilot Vigena koji daje instrukcije  i ciji je simulator koji je osiguran na 150 000 evra...etc etc U jednom od 50-tak satora deci su besplatno delili ( a bilo je i matorih) modele na gumicu ono sto se namotava i leteli su poprilichno visoko evo kod mene kuci jos uvek lete non stop dva komada..time su popravili kompletan utisak jer su mala dechica trchal unaokolo sa avioma i izgledalo je prilichno zivo ....
Nisam propustio priliku da islikam sve Cessne Papiere i ostale male avione jer ovaj aerodrom je pred zatvaranje jer ce tu graditi stambeni deo.... inache to je bivsi vojni aerodrom i mozete vise o njemu prochitati ovde
http://www.stickypond.com/lybi/viewtopic.php?p=5923&sid=9d6e83b17894f0d72fc1fe389a6aeb00
Atrakcija je bila leteca kosilica u razmeri 2:1 da 2 puta veca od klasichne i leti nije pravila lupinge ali ostre zaokrete itekako i izgledalo je jako blesavo i intersatno, stand sa knjigama je bio prepun doibrih kvalitetnih i ochuvanih knjiga i sad se kajem sto sam uzeo samo 2 kniige su bile na rasprodaji po 5 evra uglasvnom ww2 recimo Jane enciklopedija ww2  u svakom slicaju uzeo sam emial od prodavca pa  ako ima zaintersovanih oko ww2 ruskih  aviona video sam da je ostalo 10-tak knjiga uglavnom na engelskom (svedjani ne kupuju ni ruske makete ni knjige o njima otkad su im ovi udavili catalinu)
E sad evo slikice pa prosudite sami


nesto je puklo na imageshacku sa slikama  uplodovacu sutra!