Grcki A-7E;1/32 Trumpeter

Previous topic - Next topic

postal

Poslije Phantoma,poceo sam rad na Trumpovom Corsair-u,maketa fino izgleda kad se otvori kutija,ali na zalost u stvarnosti je totalno promasena,u principu,sve je krivo uradjeno,od spljostenog usisnika,poklopca kabine do zadnjeg dijela trupa koji je takodjer spljosten.Da bi moja tuga bila veca polutke trupa su lose izlivene,detalji i linije panela skoro da se nisu vidjele,tako da sam sve to morao urezati,trebalo mi je dve nedelje da to sve dovedem u red,vise puta mi je doslo da sve frknem u smece...Srecom,nabavio sam set od Zactomodels koji ispravlja kabinu i poklopac kabine i jos uz to ima citav usisnik.Set je odlican,ali nije jeftin...Ranije sam kupio Aires kokpit i "wheel bays".

Usisnik sam ofarbao u 34079 Dark Green:



"Wheel Bays" sam isprljao pastelama i prskao sam razrjedjenu mjesavinu braon i crne boje da bi dobio efekat sjencanja,nisam uradio "wash" jer je tesko ocistiti visak:






Instalacija nije bas prosla najbolje,morat cu malo gitovati,nista strasno.Plastiku sam istanjio do bola,nisam se usudio vise smirglati jer bi napravio rupe:





Kokpit je takodjer ofarban,uradjen je "wash" sa Raw Umber slikarskom bojom i suvo cetkanje sa Dark Anodic Grey MM Metalizer-om.Na kraju sam malo sve isprljao pastelama:




Jos da instaliram kokpit i mogu da zatvorim trup:



Pozdrav,Miro.



postal

Kokpit je farban sa Gunze Dark Gull Grey FS 36231,"crna" je Tamiya NATO Black.Nikad ne koristim crnu boju,vec razlicite nijanse tamno sive.

postal

#2
Instrument tabla je plastika sa instrumentima uradjenim sa filmom,slicno kao sto Eduard radi sa svojim PE setovima.Inace kokpit u ovoj maketi je uradjen katastrofa,gori je nego kod Hasegawa A-7 u 1/48.Ja koristim Aires kokpit koji je strava,samo je farbanje malo teze islo jer je citav kokpit uradjen iz jednog dijela,zato je instalacija isla ko podmazana.1/32 A-10 ima milion problema,od netacnosti do uklapanja,Trumpeter je A-10 promasio vise nego ovaj A-7,a ovdje ama bas nista nije uradjeno kako treba,cak je i naoruzanje shebano,ukljucujuci i dodatne rezervoare za gorivo.Morao sam da nabavim par rezervoara iz Hasegawa 1/32 A-4 makete.Ja sam imao A-10 jednosjed,kupio kad je izasla prije nekih pet-sest godina,na kraju se otarasio toga na eBay-u.Najbolji A-10 je Monogram u 1/48.

postal

Evo jedna od slika koje imam,ja ne vidim srebna crijeva,crne izolatore itd,meni je ovo sve bijelo...Avioni su prefarbani u SEA kamuflazu prije nego sto su dostavljani Grcima,vjerovatno su ofarbali i unutrasnjost stajnih trapova,nemam pojma.Cak sam se neckao da isprljam sve to,da bi bilo "realno" trebalo je ostaviti prilicno cisto...