Heinkel He-70F-2 Blitz (Revell 1/72)

Previous topic - Next topic

misa

Evo da se i ja priključim kampanji. Pošto sam sa B-25 imao gomilu problema, uključujući narezivanje panela, odlučio sam da se malo vežbam na ovoj maketici. Inače maketa je sa panelizacijom u pozitivu, kao stvorena za scribing.

O samoj maketi je Sandman već sve rekao, a ja imam da dodam da je kit katastrofalno loš u svakom smislu. Jedino ga vade kvalitetni dekali i zanimljiva šema bojenja. Sve ostalo je podsećanje na žutu tubicu Hellerovog lepka iz osamdesetih godina.

Po protokolu, slike:




I nešto započetih radova na panelima krila:


Ovako izgleda kada se uporedi pozitiv i negativ:


Slede radovi na kabini.

Profa

Deluje obećavajuće ;)
Samo nemoj da kloneš duhom i dozvoliš da te ova maketa iznervira (a desiće se, sigurno - bar je mene urnisala) ::)
Bogu fala što sam Lala! :)

misa

Evo malo progresa.

Prvo sam odradio urezivanje linija na krilima, i prilično sam zadovoljan rezultatom.


Zatim je došla na red RLM 02 za unutrašnjist. Tu sam poverovao na reč zvaničnoj Vallejo equivalences tabeli, koja kaže da je Model Air 71044 Light Grey Green = RLM 02. Meni je delovala previše zeleno. Zato sam se vratio oprobanoj Model Master Acryl RLM 02. Razlika se vidi na slici (gore MM dole Vallejo 044)


Kabina je odrađena, sa par odokativnih dodataka, obzirom da referenca još nije stigla (hvala Profo na informaciji). Pojasevi su Tamiya masking tape. Za instrument tablu sam iskoristio dekal, s obzrom da se ionako ne vidi.


Na kraju, dok se suši boja, izbušio sam točkove zagrejanom iglom, kako bih simulirao šrafove na felni. Treba da izbušim i rupu za ventil, pošto je ona jedno 3 puta veća od šrafa.

Sandman

bogme Misho dajesh mi domaci zadatak sa linijama panela s obzirom da radimo istu maketu ;)

krila su bash lepa sad nakon graviranja! jesi li koristio neki specijalizovani skrajber ili obichan skalpel/iglu?

zanima me shta cesh uraditi sa staklicima - ja se zadnjih par nedelja muchim sa njima jer su predebela - vec sam ih i shmirglao i polirao i potapao u future, ali i dalje nisam zadovoljan rezultatom! :(

misa

Tamiya scriber+čelični lenjir sa malo blue tacka da ne mrda. Bez pritiskanja, uvek po četiri prelaza.

Što se prozora tiče, baš ih sada gledam. Nije ni meni jasno šta da radim. Ako stavim neke tanje, otpašće prilikom urezivanja linija na trupu, a da ne pominjem onaj okrugl prozor koji je prečnika 4mm i nemoguće ga je iseći. Ako ostavim debele, to neće ličiti ninašta. Najverovatnije ću staviti tanke, a onaj okrugli će biti iz kita, pošto je oblika zarubljene kupe i leži odlično...

Sandman

Quote from: misa on 26-06-2008, 17:20:59
Tamiya scriber+čelični lenjir sa malo blue tacka da ne mrda. Bez pritiskanja, uvek po četiri prelaza.

super dosetka za blutak!
blutak naravno stoji ispod lenjira da ga fixira za povrshinu koju urezujesh?

Quote
Što se prozora tiče, baš ih sada gledam. Nije ni meni jasno šta da radim. Ako stavim neke tanje, otpašće prilikom urezivanja linija na trupu, a da ne pominjem onaj okrugl prozor koji je prečnika 4mm i nemoguće ga je iseći. Ako ostavim debele, to neće ličiti ninašta. Najverovatnije ću staviti tanke, a onaj okrugli će biti iz kita, pošto je oblika zarubljene kupe i leži odlično...

ja se razmishljam da i ovde za te sitne prozore (sem prednjeg i zadnjeg dela canopyja) posegnem za Kristal Klearom - jes da ce mozda biti deblji nego tanka prozirna folija, ali opet ce biti tanji do staklica iz kompleta  :-\ videcu josh....

a polirao sam ih iz 5-6 koraka shmirglama razlichite granulacije + "Mr. Krpom" + Gunze Polishing Compoundom... i na kraju Future... uzas zivi! kao da imaju neku rebrastu texturu izlivenu unutar samog stakla :(

misa

Quote from: Sandman on 26-06-2008, 17:26:59
Quote from: misa on 26-06-2008, 17:20:59
Tamiya scriber+čelični lenjir sa malo blue tacka da ne mrda. Bez pritiskanja, uvek po četiri prelaza.

super dosetka za blutak!
blutak naravno stoji ispod lenjira da ga fixira za povrshinu koju urezujesh?

Da, samo malo staviš ispod lenjira, otprilike mrlja prečnika 1cm debljine 1mm. Tu pritiskaš, i lenjir ne mrda. Inače "dosetka" nije moja, ali ne mogu da se setim odakle sam je pokupio.

Profa

Momci, nemojte previše da se zezate sa prozorima iz kutije. Očajni su, i apsolutno preporučujem upotrebu Kristal Klira, Bisona ili nekog sličnog sredstva... Nećete zažaliti ni sa pravougaonicima, a još manje sa okruglim ;) Ne zaboravite da je srednji prozor bio zatvoren D:)

Za panele, Mišo, svaka čast!!! :o Odlično izgledaju, k'o da su tako izliveni...
Bogu fala što sam Lala! :)

medico

Miso,
paneli su besprekorni ! Bravo ...ipak ne bih da kvarim zabavu ali mislim da te cekaju paneli na trupu samo opusteno i bez nerviranja  ;)

Boki

Odlično napreduje. Paneli su perfektno odrađeni. Svaka čast.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

gasha

Vidim bice dobar. Za sada odlican posao.

misa

Evo malo progresa. Model je sklopljen, stavljena je tanka blister plastika umesto providnih delova iz kita. Jedino je iskorišćen okrugli prozor od originalnih delova. Posle više serija šmirglanja i kitovanja, pala je prva ruka špric kita u spreju. Greške su odmah iskočile, i sledi im popravka sledeće nedelje. Konkretno mislim na loše odrađene panel linije na puno mesta, i  na ujednačavanje rebara na zadnjim kormilima visine.Evo slika:















Profa

OK, ima vidljivih grešaka, ali je ovo daleko daleko od katastrofalnog originala :)
Ne sumnjam da ćeš uskoro imati potpuno prepeglanu maketu i sređene panele...
Bogu fala što sam Lala! :)

medico

mislim da ce ovo biti odlican He70 ! bravo !

Kerber

Ma, nema frke uopste.
Samo napred, izgleda da ce biti OK, kad se sitno zasmirgla...Mnogo je vec sad bolji od onog parceta plastike koje se dobije u kutiji.