"Partizanska eskadrila" NAJAVA

Previous topic - Next topic

gasha

Ime kampanje: "Partizanska eskadrila"

Datum odrzavanja kampanje: 01.09.2008. - 01.03.2009.
Period:maj 1942-avgust 1945
Scena:sve sto je letelo u partizanima i partizanskim eskadrilama u RAF-u u periodu od 23 maja 1942 do avgusta 1945.


Ogranicenja:

1. Scena SME sadrzati vozila koja opsluzuju na aerodromu, posadu i ostalo osoblje koje se zatice na stajanci aerodroma
2. Scena NE SME sadrzati druge avione.
3. Prilikom kampanje OBAVEZNO je prikazati na pocetku slike nezapocetih delova. Ako je u pitanju restauracija, prikazati slike delova nakon ciscenja u pocetnoj fazi.
4. Pozeljno je tokom trajanja kampanje da barem 3X okacite slike " u radu "
5. Da bi ste uspesno zavrsili kampanju potrebno je pre isteka kampanje da okacite barem 3 fotografije gotovog rada
6. Moguce je prijaviti se za kampanju bilo kada u toku trajanja iste pod uslovom da ispostujete sva pravila (slike delova, in progress i kraj)
7. Minimalni broj ucesnika u kampanji je 4

Dozvoljene razmere: SVE     

napomena:
-pri predstavljanju makete pozeljno je napisati kojoj je jedinici avion pripadao.

gasha

Sobzirom da smo danas zvanicno zapoceli kampanju evo jednog malog spiska aviona koji su ucestvovali u sarenolikoj avijaciji:

Breguet 19
Avia fl 3
Saiman 200
Benes-Mraz Be-51
BU 131c
BU 131D
CAPRONI CA 311M
BF 109G-6
MS 406 c1
PO-2
Fizir F.P.2
Ju-52
JU-87B-2
Fiat G50 bis
Jak-3
DO-17E
FI-167A-0
Spitfire MK V
Huricane
FW 190
Hurricane MK II

Budite slobodni ispraviti i dopuniti spisak. Pozeljno je i postovanje profila kako bi sto uspesnije zavrsili ovu kampanju.

ZELIM VAM SVIMA PUNO USPEHA

Kerber

Potez XXV
Jak 1 model '43 (sa kapljicastom kabinom)
Il-2/M3 Strelkoi Sturmovik
Po 2
Spitfire Mk.IX (u Zadru -Skabrnje)
Hurricane mk.IV RP
Flit hidroavion
Roda
Ju.87D (zaplenjena i koriscena valjda 2 komada, kasnije , posle oslobodjenja - unisteni)
Me.109g-10 (NDH)
Me.109G-14AS (NDH)

oddball

Петљаков Пе-2? Али нисам сигуран, нека неко други потврди да ли је био или не.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

milten

MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

gasha

Quote from: milten on 01-09-2008, 19:51:03
Bio posle rata, ostavili nam Rusi
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,4255.0.html

to vec spada u posleratnu, mi radimo sve sto je bilo u upotrebi do augusta 1945. Znaci bash partizansku avijaciju, posleratna ce biti neka nova tema.

medico

Quote from: milten on 01-09-2008, 19:51:03
Bio posle rata, ostavili nam Rusi
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,4255.0.html

pa gde nadje bas njega ?
imas nashe , ratne ruske stvari ...jakove, ilove, Po-2 ...

Hugo Sperle

A, da uvrstimo i Do-22 ??

Petokrake nije nosio, koliko ja znam, al` je leteo i posle kapitulacije u Egiptu :-\

gasha

Leteo je istina, ali bez petokraka. Takvih aviona je jos bilo i to su uglavnom piloti odani kralju koji su do kraja rata ostali da lete pod Raf oznakama i mislim da se niko ili retko ko vratio u zemlju posle rata. Znaci u kampanji ucestvuju svi koji su leteli pod petokrakama ili bili pod komandom NOVJ kao i avioni u sastavu RAFA-a koji su nosili petokrake, tj. prikljucili se NOVJ. Naravno i avioni pre formiranja NOVJ koji su leteli u partizanskoj avijaciji.