Flak 38 und Bliz

Previous topic - Next topic

medico

u predahu wederingovanja sfH haubize odardio sam ovaj Tamiya Flak 38 ...jedna mirna nocna smena i klimom rashladjeno danasnje popodne bili su dovoljni za ovaj mali slatkish u 1/35.  Da li treba napominjati da se tamiya uklapa besprekorno ;) . Ipak ty i tamo maketa pokazuje svoje godine pa sam nekoliko delova doradio ( uglavnom stanjivao oklop) i nekolicinu delova odradio u samogradnji .



Umalo nisam osmirglao liniju napliva na bazi flaka a onda sam shvatio gledajuci fotke da je u pitanju reprodukcija vara kako bilo dobro sam prosao  :D







Schatonmodelbau cevka kostala je bezmalo kao i maketa  :o no vredi !



Aki

Odlican flak,lepo napreduje!!!
Jedva cekam nastavak 0:)

tripko

JOJ kakva cev, primecujem da nisi mnogo doradjivao flak.
Lepo izgleda, no kakvu shemu planiras, zutu sa taknkim vertikalnim linijama
zelene i braon?

Sandman

hehe... josh jedan projekat "@work" :D

planirash neke dorade u samogradnji?

a cevka je bash dobra, sa svim onim detaljima na njenom vrhu - cevke metalne su mozda pored ecovanih "zoom" setova za kokpite jedna od retkih aftermarket stvari koje vredi nabaviti - za artiljerijska oruzja i tenkove ove cevke mnogo daju na realistichnosti, pogotovo ako je vrh cevi sa komplikovanijim oblikom (detaljima) kao ovde!

milanco

svidja mi se kako izgleda narocito cev deluje mocno  :o svaka cast na izboru u tebe ne sumnjam pa zato jedva cekam kraj radova ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

medico

meketa ce biti deo, cini mi se ambicioznog projekta koji ukljucuje josh i Opel Blitz i posadu sa zimskom odecom  :o do sada nisam radio zimsku semu planiram dosta chippiinga i sl ...
mozda je trebalo da porucim i municiju za flak :
http://www.modellbau-schatton.privat.t-online.de/assets/images/3504k.jpg ipak 10eu ...sto je mnogo mnogo je  :P

sajt proizvodjacha :
http://www.modellbau-schatton.privat.t-online.de/

chemical_ali

o pa di si ti doktore ;D!!vidim ja da nema odmora,da je frak dorađen do savršenstva!!daj kad će opet nešto od JNA??
ovo je isto super al od JNA mi je puno draže :)!!

medico

#7
nastavak.....kabina kamionceta je sastavljena na suvo, uradio par sitnih dorada i izmena sa malo stirena  , malo ulubio zadnje blatobrane , urezao godove na 'drvenim daskama',generalno Opel se odlicno ukpala najveca zamerka izuzetno veliki broj vidljivih ejector pin markova kojre treba gitovati i smirglati  >:( , za ploce koje nose postolja flaka upotrebio sam i ecovane 'bolt heads' ili glave srafova koje sam paazario na BG pobedniku ipak su pretanki za 1/35 posto sam ih duplirao dobio sam zeljenu debljinu







milanco

uu lepo izgleda bas mi se svidja rad koji obecava ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

medico

Quote from: Dusan Lekic on 16-07-2008, 23:39:41
Jos lepse izgleda na Opelu  :), koji je ovo Blitz jel nije Tamiya?

Dusan


ne nije tamyja vec stari Italeri

gasha

Mnogo mi se svidjaju detalji kao maska hladnjaka, onako odvaljena i napred iskidana. Volim kada se vidi da je tehnika upotrebljavana a ovaj deluje bash tako vec u ovoj fazi. Koliko sam razumeo radis vozilo u zimskom periodu, tu ce pretpostavljam biti blata a mozda tu i tamo malo snega po coskovima?

Gusha

Aco, kako ovo dobro izgleda covece! Top je odlican, odlican.Vredele su ove dopune za njega...Bice ovo smrt maketa!

Dragan

odlično.... samo daj imam ja još neolioko nacrta za te blitzove  pa ono ako ti treba .. meni fale taman još 3 flaka pa da krenem to radit

medico

#13
naravno stvar se otela kontroli  :D ...prilicno kvalitetna i jeftina Italeri prikolica da municijom ( dobijaju se 2 kompletna kita prikolice sa nesto pratecih akcesorija, slemova pusaka i sl ) + Tamiya zimmska posada za Flak  doveli su do toga da ovo konverzija vozila predje u kategoriju diorama :)
za sada izgleda ovako mozda ce josh biti malih modifikacija i josh nema radni naslov
Iskoristio sam sve figure iz seta i malo poradio na njima posto su ipak stare 15-tak i kusyr godina menjao sam glave i polozaj tela posto su predvidjene za 4cevn flak 38



po prvi put sam iskoristio Miliput i prilizno sam zadovoljan : dugo se susi i kada se nakvasli lako se oblikuje na taj nacin sam uradio novu ruku jednom od clanova posade ostaje da se josh malo poradi na njoj





korisna stvar za test-fitovanje figura je ovaj lepak koji sam pazario u prodavnoci igracaka OFY u Kiparskom centru (preko puta Arene  NBG ) , 60din brzo se susi dovoljano da se namesti u zeljenu pozu i lako odlepljuje + vodo rastvorljiv je



PELE

Gledam ove slike vec pet minuta, i prosto ne mogu da se nagledam detalja.... Svaka cast! :o :o Bas mi se svidja kako si fiksirao flak 38 sa onim zakovicama, ili kako se vec zovu. ;D

Samo napred.


Pozdrav! ;)