Panzer IV TKO. 1/48

Previous topic - Next topic

Alex

Tamiya + samogradnja 1/48

Techical knock-out

Pokusaj da se napravi maketa unistenog Panzera IV u Africi.
Scenario je otprilike ovakav.
U prednji dio podvoza ga je pogodio britanski 17-pounder 75mm,
protivtenkovski top.
Pancirna granata je probila podvoz i izazvala eksploziju u unutrasnjosti.
Desna strana je ostala manje-vise neostecena.
Kao referencu koristio sam maketu unistenog Panzera IV od Miga Jimeneza.
Svaka kritika dobrodosla.



EDIT by Sandman: Alex, slike sam prebacio u thumbnailove jer su fajlovi preko 300kB pa se sporije uchitavaju!

gasha

Sta da ti kazaem, meni se svidja. Samo ovo lose svetlo kvari slike.

nesha

Moje skromno misljenje je da si izvanredno odradio bojenje i da je efekat izgorelog metala izuszetno uspeo. Jedino bi po ivicama izgoelih oblasti trebalo  da bude vise crnog. Trebao si da uklonis na telu "markere" gde se stavljaju schurtzeni i na kupoli da popunis rupice za kacenje istih, vidi ti se i spoj dva dela auspuha, to malo kvari stvar.
Mozda je malo preterano da toliko poklopaca bude otkinuto-mozda je bolje da ih smo ostavis otvorene (ne znam jel maketa zavrsena-mozda si to i planirao), ako je bila takva eksplozija, onda je obicno cela konstrukcija poremecena.Obicno kad izgori guma na tockovima ostaje gomila masnog pepela . Evo ovde imas dosta slika unistenih vozila.


http://www.battlefield.ru/

Kazi sta je samogradnja-imas li neku sliku u radu?
Sve u svemu, meni se jaako svidja :) Nadam se da nisam u pocetku zvucao suvise surovo?

Sijamski_Mrmot

Sike s malo losije zbog osvetljenja ali meni ovo sve izgleda odlicno.

Jedino nabrojah manjak tockova sa leve strane... nisu mogli daleko da odlete od "probojnog" topovskog zrna...


Mrm mRm

Momcha

Nije lose,nadovezujem se na Nesine predloge stim sto bih dodao jos
par detalja.Nije mi jasno da li si slucajno ili namerno stavio zadnji desni
"lenjivac"  i ostale gornje "lenjivce" kao i top da bude  kasna J varijanta a levi da bude rana (G,F...).J-ot sasije nisu
bile u Africi tako da ta sitnica ne prolazi.Na kutiji za alat na kupoli ti je dekal malo pobego
ukoso ako mi se dobro cini.,i trebao si malo bolje da obradis spojene delove na auspuhu,
jer se vidi linija spajanja na levoj strani.
Ovo su sve saveti tako da ne shvatis pogresno.

Alex

Kao sto sam napisao ,osnovna referenca mi je bila maketa Panzera 4 od Miga Jimeneza koji je uptrij**io
Italerijevu 1/35 maketu ,a ja Tamiyu 1/48.
Pokusao sam ga kopirati,posto mi je to prva maketa takve vrste.

Ono sa ausf G-J sam zanemario zato jer koliko znam osnovne razlike izmedju te dvije varijante su bile
unutar tenka:npr.Ausf J je jeftijniji bez elektromotora za okretanje kupole,ima veci tank za gorivo.....

Momcha

G i J varijanta su kao nebo i zemlja :)
pocevsi od topa koji je kod J duzi,preko lenjivaca i pogonskih tockova
pa antenski izlaza,otvora na kupoli...........
nije samo elektromotor. ;)

PELE

Dobro je ispalo. Svidja mi se! ;) ;D