Srpski Serman

Previous topic - Next topic

milanco

Ili Jugoslovenski kako treba da stoji??? Evo jos necega od mene da ne bude da nista ne radim ;D

Ovo je serman koji je uradjen od Italerijevog i iskoristio sam Darkove dekale, pa koristim ovu priliku da ih pohvalim i  preporuci. ;)

Tenk jos nije 100% gotov treba da doradim gusenice i malo ostarim brojke i to bi bilo to ako imate neki savet za finis recite :D Ostarivanje je radjeno slikarskom uljanom bojom burnt umbra i to bez razredjivanja iste jer je tenk farban mm uljanim bojama, a na gusenicama je preko gun metala nanosena burnt siena :)




















"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

rodeo

A evo i pravog




Cestitam Milanco.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Gusha

Milanko, za sam oklop skidam kapu, sencenje, ostarivanje wash i ostalo, al' za gusenice, cu te utepam.Prvo da odradis dry brush sa nekom srebrnom, jer se to vidi na svim Sermanima! A onda da uzmes podhitno neki pugment i da ubijes sa njim ovaj staklenast efekat koji ti je na njima ostao od laka!

Darko, usi da mu izvuces!!! ;D

Momcha


drazen

Odlican je, stvarno si ga fino ostario :)

"Ovo je serman koji je uradjen od Italerijevog i iskoristio sam Darkove dekale, pa koristim ovu priliku da ih pohvalim i  preporuci. Wink"


Kako mogu da se nabave ??? The Radnja (M-Hobby), ih vise nema koliko znam.

milanco

hvala na lepim komentarima ;D
Bice i gusenice ok sam da dobijem inspiraciju ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

djos & filip

Tenk je odlican .
Mnogo mi se svidja .
volebi uskoro i ja da napravim takav  :)

Pozdrav, Filip

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Hugo Sperle

SAMO.........

Sherman koji upravo zavrsio mi nikada nismo imali!!! D:)

U pitanju je M4A2 sa dizel motorom i taj tip je najprepoznatljiviji po specificnim resetkastim poklopcima motora...

Dakle za SFRJ (tj FNRJ) pofledaj za tip M4A3! Svi ostali detalji su manje vise isti, ali ova razlika nije beznacajna D:)

Inace, fina tehnika i rad! :)

Pozdrav! :D :D :D

Hugo Sperle

#8
I da....

Pogledah ga prosli put na brzinu pa izostavih jos neke detalje da napomenem ;D

Dakle...

Kazamat je M4A3E8 zapravo, ali da je sasija umesto horizontalne suspenzije HVSS imala VULTIJEVU. Taj tip je posleratne proizvodnje... zapravo frankestajn.
Sastoji se od
-adaptacije kasne "okrugle" kupole da primi duzu 76-icu. Obrati paznju na korekciju blende koja podseca na onu kod FIREFLY-a
-sasije tipicne za M4A3 sa vultijevom suspenzijom
-kazamata M4A3E8
i eto naseg shermana
Ovakvim shermanima su pored Jugoslavije bili opremljeni jos jedino Danska, Holandija, Portugalija i Turska

P.S. Pogledaj fotografiju... Izuzetno dobar primer sirokih blatobrana i bokova na telu, tipicnih za M4A3E8. 

Do sledeceg shermana... ;D

milanco

Ajde daj lin za slike ako imas negde nisam moga da nadjem pa sam uradio ovaj ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Hugo Sperle

#10