Savoia Marchetti SM.79 I Serie 1/72 Italeri

Previous topic - Next topic

Sandman

bravo Gasho!

ti i Lanmi odradiste dve bash dobre Savoje!

freehand flekice su ti bash dobro uspele, a moram da primetim i da pohvalim i nijansiranje zelene podloge - lepo se na jednoj slici vidi svetlija sredina panela - mnogo realnije deluje tako odradjeno! ;)

ajd chekamo nastavak :)

gasha

@Sandman Nijansiranje gornje povrsine nije moguce da se uradi tako dobro kao kod donje. Prosto zbog vrste kamuflaze, pege dosta poremete stvar. Odozgo je odradjen jak prishejding bas zbog toga. Efekat koji si uspeo da uocis je posledica toga. Donju povrsinu sam pored prishajdinga odradio i postshajdingom, Posto je u pitanju jedna boja mnogo se bolje vidi i efekat je bas dobar. Uzgred to sam odradio po tvom savetu ;)

Lanmi

Bravo Gaso, ispalo je super. Jedini savet kod ovih vrsti flekica, je da ne ides "s leva na desno" vec malo da saras, tufna ovde - tufna onde, jer hteo ili ne mogu da se vide malo sablon prskanja koji se menja. Doduse kod pravih aviona sumnjam da je bilo drugacije, pogotovo ako su razliciti majstori prskali kamuflazu. Ja sam prezadovoljan kako ti je ovo ispalo, pogotovo sto je magla od prskanja tufni posvetlela tamno zelenu, taman koliko treba. Cini mi se i da ti je odabir boja uspeo u potpunosti.
Ccc, sustize me ti, ja stavio dekale, ne stizem nesto da maketarim.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

PELE

Super! :o :o. Jedva cekam da zavrsis maketu.

Pozdrav! ;)

Profa

Au, momci, preteraste ga! Sa'će italijanci da vas zaposle da farbate prave avijone kod njih ;D
Odlično je ispala kamuflaža, meni dopada ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Otto Skorzeny

Bravo Gašo, majstore! Odlično je ispalo!
Nema, bez dobrog alata nema zanata!
Čim se vratim sa mora, donosim Heinkela na freehand-tufnice tretman!  ;)   :D

medico

sto rece rodeo ....kakav mangup  ;D
bravo druskane , mozda da malo popravish vr' levog krola ovako sasvim Ok

gasha

Sobzirom na veliku kolicinu slobodnog vremena zahvaljujuci letnjem rezimu na poslu (radim svaki drugi dan ;D) nemojte da se cudite brzom napretku. Nekada maketarim po ceo dan sa malim pauzam, napolju lose vreme pa sta da se drugo radi.

Elem, nakon par slojeva pronta legli su i decali. Farba koja se rasprsila oko flekica se prosto stopila u zelenu tako da nije bilo potrebe za nekim doradama. Sada za one koji rade ovu maketu par uputstava:
Pored sastavnice obavezno koristiti referentnu sliku zbog detalja koji nisu dati u sastavnici a uticu na tacnost makete. Ovaj model (Italijan) nije imao kruznu antenu koja je data u setu i po sastavnici predvidjena da se stavi (znaci izbaciti je). "Grba" je bila sa zatvorenim bocnim otvorima i bez otvora za mitraljesca, sve to je potrebno iseci i doraditi. Repni decal je pogresno odstampan tako da krs ide preko sredine umesto vise ka gornjem delu. To sam resio tako sto sam pomerio dekal na gore i visak koji viri isekao i produzio sa njim vertikalnu liniju na donjem delu. Nakon softera je sve lepo leglo pa se i ne vidi prekid.

Ostaje jos da se uradi stareje i prljanje makete koje nece biti preterano, sobzirom na postojanost italijanskih boja i na cinjenicu da je avion iz perioda pocetka rata.













Profa

Bogami, Gasho, baš si ga lepo odradio :D
'ajd' sad još matirung, pa da ga vidimo u pravom svetlu ;)
Meni je (pomalo i nažalost :-\) utrčao posao u Beogradu, pa dok se odvučem i dovučem nemam više očiju za rad :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Otto Skorzeny

Odlično, Gašo! Samo napred!  :D    ;)
Ekstra je ispao, za sad! Samo nemoj da nešto zabrljaš!  ;)
Znaš ti kako ti i ja to umemo!  ;D   ;D   ;)
Taman će biti gotov kad se vratim sa mora.   ;)
Veliki pozdrav!

Boki

Svaka čast, Gašo. Ovo odlično izgleda. Samo tako nastavi.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

oddball

Одличан је Гастоне, камуфлажа му је фантастична. Видео сам ову на италијанским ловцима, али на бомбардеру делује још боље. Хоћеш ли му радити панеле и ведеринг? Мени би и овако био сасвим добар.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!


Kerber

U, bas je dobar !
Ajd' zavrsavaj, da vidimo veliko finale !

gasha

Eto urekli ste me sa pohvalama. Sve je islo ko po loju dok danas nisam skinuo masku sa kabine. AVAJ


Verovatno je nitro prosao kroz masku ???

Sada mi samo preostaje hirurski zahvat ala Medico da skinem Kabinu i napravim vakumsku.