JRV Petljakov Pe-2 UM 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Maketica koju sam pokupio na jedom od prethodnih takmicenja. Vec je radjena recenzija, pa necu ponovo da piskaram o kvalitetima i greskama :) Imao sam malo vremena pa sam jurio grescice :) Par dorada je uradjeno da bi se prilagodila pticica za nasu verziju. Zagitovan "zadnji ledjni prozor" Sredjena vratanca za ulazak u kabinski prostor, konus repa produzen...Ovo je samo test farbanje, treba da se citava makina presmirgla smirglicom 2000, uklope lepo staklici, dorade vodovi po stajnom trapu... Nista previse i isprave greske:

1: uklapanje nosa;
2,6,12,13: uklapanje stakla kabine;
3,8: uklop podnog stakla:
4: preuvelicani "cepici"
5,7,9: poliranje prozorcica i popravljanje ramova
10: ostatak gitovanja :(
11: uklop turete
14,16,17: zagubljeni paneli
15,20: sink markovi
18: otpao levi bomb rack
19: los spoj krila
21: Ispao deo iznad mitraljeza :D
Sorry sto nemam bolje fotkice, ima ih u aparatu, ali mi nije trenutno dostupan.
Nastavak kada stignem kucici :)
Farbanjac se radi na osnovu saveta g. Micevskog, materijalu koji je objavio g. Ostric i par jadara slika. :)
Poz,
D

Suhoj

Lep je avion. Jedan od mojih omiljenih iz WW2...

Kerber

Pa lepo si se zabavio, vidim... :D

Za sada deluje OK, video si gde su mu falinke, pa ispravljaj u hodu.
Nadam se da ces ga uskoro dovesti do kraja...

Dada

Pa rekoh da se vi ne patite :) Idem sutra kuci, samo sto necu nosati aparat sa sobom. Prvi u redu za zavrsavanje je ona mrcina od messera u '48, a za njim Ramm :) Peska stoji sa strane pa je doradjujem kada se ostale maketice sushe :) Kao i onaj Hariken u delovima iza :)

dragan_mig31

uu dobar :) ajde kad ce da legnu dekale?

Dada

Heh Draganche, ima do dekala jos posla, a kada pocnem da se sa njima zezam, tu su tek muke oko uklapanja brojeva...
Uspeo sam da se dokopam dogitalca na par minuta, samo da prebacim fotkizzzze. Do ovde sam stigao sa poslom. Poskidana staklarija i pocete sanacije gresaka.

Hawkeye

Samo da nije ZLINEKOV   ::)  :-\ !

'Уживај младићу за младости своје!'

oddball

Супер што си почео да га радиш, таман да пратим твој напредак да видим шта мене чека када кренем да склапам мој. Исто УМ-ов. Ја сам радио рецензију те макете и већ си напоменуо да постоји могућност да се делови неће уклапати баш онако како сам се ја надао, а сада видим да си био у праву. Само напред, ја ћу касније мало красти цаке од тебе у изради моје Пешке  ;)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

Ma to je ona peska sto sam je davno sredio, samo sto je pala pod noz i prepravljanje... Drago mi je ako ti pomogne nesto od mojih pustolovina sa ovom maketom :)