Spitfire Mk V 234Sqn 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

Posle dosta puno vremena, ovo je prva maketa. Verovatno su je mnogi od vas sastavljali.


Revel je dao mogucnost da se urade dve verzije, "normalna" i skracena krila. Izabrao sam verziju sa "normalnim" krilima. E sad, od svih mogucih Spitfire-a koji mogu da lete, revell je izabrao bas onaj koji visi u muzeju. Tako da sam jedva "upecao" njegovu sliku.


Evo jos par slika, u radu...





Eraser

cekaj u kutiji dobijes i "clipped wing" verziju  :o

Nisam znao da je revell i to odradio,bas su me prijatno iznenadili,samo sto ovde nema nigd eda se kupi spita :(

airbamby

Quote from: Eraser on 14-07-2008, 15:16:35
cekaj u kutiji dobijes i "clipped wing" verziju  :o

Nisam znao da je revell i to odradio,bas su me prijatno iznenadili,samo sto ovde nema nigd eda se kupi spita :(

Ovu maketu sam jako skoro radio i ne bih je preporucio nikome tako da ne zali za tim sto je nema...
Ako si u mogucnosti bolje pazari Tamiyu ili pak Italeri sve je bolje od ovoga.Cak i stari Airfix je korektniji
Jedino ako bas zelis skracena krila...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

oddball

Ако купујете Италеријев 5ц у 1/72 добијете заправо 3 верзије. Једна од њих је и са крајцнутим крилима. Склапао две, и није лоше (мада сви ми знамо да увек може и боље)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Eraser

Quote from: airbamby on 14-07-2008, 15:59:54
[

Ovu maketu sam jako skoro radio i ne bih je preporucio nikome tako da ne zali za tim sto je nema...
Ako si u mogucnosti bolje pazari Tamiyu ili pak Italeri sve je bolje od ovoga.Cak i stari Airfix je korektniji
Jedino ako bas zelis skracena krila...

Znao sam da postoji neka caka,revell ne bi bio revell da nesto ne sj...e!!Znaci i dalje da izbegavam revell,hvala vam.

airbamby

Urban
Lepo ovo izgleda za sada ali se bas i ne vidi kojom si to bojom farbao unutrasnjost?
Jel to neka tamno siva ili zelena?
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Quote from: oddball on 14-07-2008, 16:56:06
Ако купујете Италеријев 5ц у 1/72 добијете заправо 3 верзије.
Italerijev spit je Mk.Vb: http://www.italeri.com/product.aspx?item=0001S
Tamija, koliko znam, jedina proizvodi c verziju ::)
Bogu fala što sam Lala! :)

UrbanKnight

#7
Bas nisam odusevljen kako se uklapaju polutke trupa. :-\

@airbamby
trebao bi da koristim revell 67, ali mi se cini da bi trebala druga, upravljao sam se prema ovoj slici:

ne znam dal se ovde vidi bolje

a evo sta je ostalo na paleti, to sam smuckao: revell  55 (light green) + 5 (white) + SM361 (olive green)

Bilo je viska plastike na sastavu iznad motora, a i malo je izvitoperena. Smirglao sam je dosta pre sastavljanja.

Profa

Eh, Revell i njihova mućkanja boja >:( Uzmeš lepo Humbrol 78 i ne boli glava ;D
Inače ovaj spoj nije ništa što malo Mr.Površinka 500 neće srediti, samo napred!!
Bogu fala što sam Lala! :)

Gusha

Tamya radi Mk Vb. i Mk Vb/Trop.Smrt maketa....!

Kerber

#10
C verziju, necete verovati, u '72, proizvodi Airfix...sada. Bilo je do skoro da se naruci.... :D
Uz prastari Vb, bolji od svih osim Tamiye, dobijete nove poklopce za topove od rezina i izduvnike (po 6 , a ne po 3 na jednoj strani, plus su valjda krila bila nesto sa negativnom panelazom...).
Ovom Revelu je glavna mana - nedostatak onog specificnog "loma krila" (Galebovo krilo) na prelasku u trup, sa donje strane, tanak i malo neuverljiv nos, panelizacija po trupu je malo promasena po mestu, ukupna dimenzija...
Moze se sa Italerijevim Mk.V kombinovati, probao ja...i da se malo dobije na izgledu, a da se ne prekopava puno. Donji ovalni filter ispod krila mu je pogresan (oblik).....Ajde Cherny i ostali Spitfireovci...znate vise od mene pa kazite koju.
Ovo, ako se lepo dovede do kraja, lici na spita, samo malo tanusnog...Moze da prodje.
Ja sam one mane naveo jer stoje, a kome nije to nije bitno - svaka maketa, ako se lepo uradi, ima svoj smek.

R2D2

Nema rezina u Airfixu, u maketi se dobije komplet stari Mk Vb plus novi ram
sa delovima za Vc, krila, poklopci... Novi delovi su od potpuno drugacije plastike,
ureazani malo jaci paneli, nitne, problem je sto su su izlazne ivice krila debele
milimetar-dva...
neko od mainstream proizvodjaca je imao u najavi plasticnu c verziju, postoji
dobra u rezinu, a dotle se morate baviti hirurgijom, npr doterati nova airfixova
krila pa na tamiju ili revella, revellova na tamiyu, modifikovati postojeca krila
ili uzeti italerijevo krilo sa IXc i spojiti na njihov Vb...
sve plasticne makete spitfajera imaju svoje probleme, najtacnije ali i najkvalitetnije
su rezinske od CMR-a, srazmerna im je i cena
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


Goran A.

Kad god imas neki problem sa Spitfajerom V obavezno stavis "Vokes" filter i on odvuce paznju od svega sto ne valja.  

Kerber

U pravu si R2D2.
Kad sam video slichki delova u francuskom nekom casopisu, skinutom sa neta, valjda Avions, ili tako nesto, novi delovi su bili zuckasti, k'o od rezina da su. Zato se zeznuh.
Ali, preuredjenje Revella sa Italerijevim krilom i filterom, za nasu verziju ili verziju Vb iz pustinje, lako je izvedljivo. :D
Za nasu verziju samo treba nabudziti i izduvnike, a i preurezati krila i dodati nove guke za topove, stare - osmirglati na "0"...i jos ponesto...

UrbanKnight

#14
Quote from: Profa on 14-07-2008, 20:36:28
Eh, Revell i njihova mućkanja boja >:( Uzmeš lepo Humbrol 78 i ne boli glava ;D
Inače ovaj spoj nije ništa što malo Mr.Površinka 500 neće srediti, samo napred!!

Hahahaha,  mnogo lepo kad vas slusam kako ovde na forumu razgovarate: "Da,da Humbrol... Bolje uzmi Airfix... E Hasegawa je tu super... Imas i Hobby Boss..."  :-\

U Nisu od  tih muckalica mozete da nadjete, Revell lepak, cak nekoliko vrsta i enamel boje.  :-[ A sto se tice maketa, uglavnom revell i to sto vidim u Merkatoru isto ima i u DexiCo i Eureka toys. Eureka malo odskace pa ima i poneki Italeri. Da ne idem mnogo u off topic. A taj Mr. Surfacer... mog samo da sanjam.