TU-22m 1/72 Italeri

Previous topic - Next topic

Captain Tylor

Konacno sam nasao nesto vremena da zavrsim ovu maketu, zapoceta je pre vise od pola godine.
Donji deo planiram da ofarbma sa flanker pale blue.  Sve kritike i svi saveti su dobrodosli.















gasha

nastavi dalje, za sada deluje dobro. Vrlo lepo odradjena kamuflaza.

Profa

U, mnogo dobra kamuflaža :o :o
Ne bih znao šta da ti savetujem, s'obzirom da se ne razumem preterano u let-lampe, ali ovo za sada mnogo dobro izgleda ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Vrlo lepo do sada ! Iveelika maketa... ::)
Valjda neces da imas problema do kraja radova.
Kako se uklapa?

Captain Tylor

Quote from: Kerber on 18-07-2008, 09:25:51
Kako se uklapa?

Dosta dobro, jedina zamerka je sto je jedna polovina trupa bila malo uvijena ka unutra, tako da sam taj deo morao da popunim gitom. Ne znam da li je ovo samo do mog primerka ili im je takav kalup. S'obzirom kolika je maketa, malo gita je upotrebljeno. A i mehanizam krila je malo zapinjao, pa je bilo potrebno malo doraditi taj deo.

InFlames

to radiš neki what-if? Ja ču da sačekam na trumpeterovog Tu-22M3... ovaj Italeri (Esci) ima previse greski...

Captain Tylor

Da, bice what-if, ona kamuflaza iz dve boje mi nije bas zanimljiva.  A sto se tice gresaka, to je tacno lista je dugacka.
Na ovom sajtu se moze videti koliko je zapravo potrebno odraditi ispravki. http://www.flankerman.fsnet.co.uk/modl_tu-22.html
Nisam znao da trumpeter treba da izbaci Tu-22m3... jedva cekam da vidim razliku...

Goran A.

Skoro sam na netu nasao sajt u kome se govori sta je sve potrebno doraditi i u najmanju ruku bi trebalo preraditi nos, usisnike koje bi samo oblikovao uklanjanjem viska plastike, ugao ne bih dirao i pomerio krila za centimetar. Ima jos toga ali mislim da je ovo dovoljno da maketa kako tako dobije svoj oblik. Mislim da se nakon dobrog verwitterunga ne bi primetili nedostaci. Sto bi se reklo "nadjimo se na pola puta".

dragan_mig31

meni se svidja :) jedva cekam da vidim nastavak