P-400 Aircobra Eduard 1/48 weekend edition

Previous topic - Next topic

airbamby

Tek zavrsen juce...
Napokon sam izgleda ubo kako se radi wash  ;D
Najvise posla sam imao oko pravljenja tega kako maketa ne bi padala na rep,samo zbog toga vredi kupiti profi pak  D:)
Kamuflaza je radjena slobodnom rukom izuzev razgranicenja gornje i donje boje.
Boje su Humbrol odozgo,odozdo Tamiya,lakiran sa Future (hvala Tripko) MM Enamel  i Akril lakom
Postshading Tamiya smoke po panelima,Chiping sa srebrnom olovkom,prljanje Tamiya sminka
Evo fotki...







I par detalja koji se ne vide na slikama gotove makete




To je to...  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

tripko

mene je sramota, imam tri  corbe a nikako da krenem da ih sklapam sve evo sad cu sad cu i  nish.
Cobra je odlicno ispala mozda su boje treba malo svetlije da budu ili su slike tamne.
U svakom slucaju "ko bre dabre idu cobre"  ;D  :o

Dada

OOOooo, Bambika zavrsi ga jednom !!! Odlican! Bravisimo! Nisam ni sumnjao da ce ispasti lose. Konacno si vratio osecaj u prste. Wash je odlican. Sada ne dozvoli da se ohladis ponovo :D Hvataj opet neku pticicu :)

Sandman

odlichno ti je ispao wash! ;)

vidim da si kobricu hevi vederovao... ;)
ali svidja mi se finalni izgled - toniranje boje na gornjim povrshinama bash mocno izgleda...  :o

bravo, samo nastavi ovako... shta ti je sledece u planu?

Warhawk

Uh, ovo stvarno odlično izgleda. Ja takodje nameravam da pravim jednu "zubatu", pa mi ovo taman dobro dodje.
Svaka chast!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

alaleksic


airbamby

Hvala na komentarima momci...
Sema je britanska Dk green/Dk Earth (humbrol 30 i 29) a odozdo je sky...
Inace ko je zainteresovan za ovu maketu nek obrati paznju na dekale u kutiji u mojoj su dekali bili malo pomereni pre svega na celjusti koja ima beli obrub  >:(
Pozdrav svima i jos jednom hvala na komentarima...


P.S. Ova maketa je zavrsena tacno godinu dana posle moje prve makete od povratka u maketarenje,tako da hvala svima na sugestijama uz pomoc kojih sam unapredio svoj rad na maketama  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Kerber

Odlicna Kobra, steta je samo silveringa na stensilima... :(
Kako je to Eduard sebi mogao da dozvoli, da mu decali ne prate kvalitet makete?

Inace, osim te male primedbe, sto verovatno nije tvoja greska, lepo odradjena kamuflaza, panelizacija, prljanje...ionako su se tukle u nemogucim uslovima, pa su bile sve, samo ne ciste i umivene i doterane....cesto sa delovim razlicitih aviona i verzija u jednom.

Pozz!  :D

Boki

Odradio si ga za desetku. Svaka čast.
Malo utisak kavari bela boja na dekalima (kao što si već napomenuo) ali to nije tvoja krivica.
Sve ostalo mi se baš sviđa.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

GBU-10


Hartmann

Mislim da bi trebao da ofarbas poziciona svetla, ako se ne varam, presao si ih belom. Inace ti je Kobra super  :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Zoki969

Dobro i atraktivno ...
Jedino sto mi se boje malo "mute" ... Mozda da je malo veci kontrast izmedju boja i ostriji prelazi ...
U svakom slucaju, odlicno  ;D
Bravo, Darko !!!