Diorama - sačekuša

Previous topic - Next topic

Trutek

Dakle ovako...poceo sam se intenzivnije zabavljati sa dioramom koja je u tijeku...radi se o predijelu Kurska gdje Nijemci docekuju Ruse u jednoj klasičnoj sačekuši, dok je Tiger I-ca samo u prolazu do HQa.

Ovako sam to ja zamislio:



Naprijed lijevo pozicionirani flak zamaskiran sa drvecem i granjem, i Famo iza njega. Desno do njih cesta po kojoj prolazi Tiger I, i dalje od njega nekakve kamenčine. Mislim staviti jos jedno 5-6 drva na dioramu da dobijem neku idilu "sume".

Zapoceto je i prvo drvce, evo kako izgleda:




Trutek

Dakle radovi idu dalje...

Danas je Tiger dobio decale:





Ako bude srece i vremena sutra na njega ide gloss lak.

Trutek

Dakle evo...radovi idu...i naravno nebi ja bio ja da nemam neki peh sa lakom...nesto me AB zafrkavao a i s lakom nisam zadovoljan kako je ispao...nece mene akrilni lakovi pa nece...i mozes ga he....

Flak matiran i spreman za drybrush, a tiger glossiran i dobio danas wash...ili barem nesto slicno washu...

al eto evo slika:









Da i drvo sam pofarbal temperama...al mislim da to nije to i sve sam blize odluci da stavim kupovna drvca...

Shakal

Da li si razmisljao o tome da drvo napravis od granchica ( :P)?
Ja,trenutno,radim na jednoj diorami,pa sam se dao u razmisljanje po pitanju drveta: nasecem par grancica,uklopim ih da "leze" uz pomoc super lepka,lakiram...
Mislim da ne bi bilo lose resenje...

Trutek

Napravio drybrush na flaku, ako se to tako moze nazvati, uglavnom ja sam zadovoljan...na par mjesta malo pobjeglo, al sta sad imam vremena za nauciti.





Trutek

Tiger je washan, matiran i zatim drybrushan...ne vidi se tako jako na slikama al ovako uzivo izgleda bolje...

Dosta muke sa time al zadovoljan sam napravljenim...






djos & filip

Sto se tice hardvera :) za sada izgleda super, ali mi se cini da ces sa drvecem imati glavobolje :)

u svakom slucaju navijam za tebe, samo napred

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Trutek

Odustao sam na kraju od ove sheme diorame...bit ce malo drugacija...al opet sacekusa u pitanju...i to krvava...samo moram brzo nabaviti t-34 i ja sam sretan...pa da ga do 20.9 za Crnu kraljicu zavrsim...

Trutek

Evo radi se sve u 16...pokusat cu zavrsiti do CK al vidjet cemo jos...

Eto poceo sa gusjenicama i malo sa vojnikicima koji idu uz top (btw. jel zna tko kolka je bila "posada" flaka 88ice)...jedna strana gotova, sutra ce druga ili mozda jos veceras...

Eto slika:








Momcha

Ja mislim da je posada flaka 88mm imala 6-7 clanova

Trutek

Gusjenice su obojane i "zablacene"...sad jos samo slijedi drybrush sa steel bojom po izbocenim dijelovima i gotove su te spremne za montiranje...

Isto tenk je malo zaprasen sa pastelama, nastrugao ih, malo vode, razmusao po povrsini di ide "prasina" i zatim kad se posusilo drugim kistom skidao "visak"...




Trutek

95% gotov tiger...trebam jos drybrushat jednu sajlu, puknuti semigloss kojeg naravno nemam, malo stisnuti gusjenice prema dolje i naci mitraljez za naprijed jer sam ovoga izgubio...mislim da cak i imam nesto u spare boxu...









Shakal

Lepo odradjeno. Malo su ti gusenice "pobegle" gledano spreda,ali to nije strasno... 8)
Lep tigric.