IPMS North Olympic Penninsula 2008 Show

Previous topic - Next topic

djnik

Za sada cu samo da vas zainteresujem slikama maketa aviona dok cu sutra postaviti ostatak slika vozila, brodova, figura itd kao i par slika grada u kome se odrzavalo takmicenje. Takodje sutra cete dobiti i rezultate ;) Odoh na zasluzeni odmor, ako neko bude pokusao da me probudi bice svasta ;)

   


djnik

Evo i slika oklopa, tockasa, diorama itd. Ostatak sledi u ponedeljak ujutru!

 

djnik

#2
Artiljerija



Neke od figura:


SCI-FI i rakete:



I na kraju plovila:



Sto se tice nagrada, najteza je bila konkurencija u 1/48 Single Prop avionima. Iako je kategorija bila podeljena na Axis i Allies moj Korser i G-50 nisu imali sanse pored onog P-40, Stuke, Wildcata- itd. Sve u svemu izgleda da je ova razmera najpopularnija ove godine. Ipak u twin-prop avionima moja Katalina je (konacno) dobila nagradu za Best out of the Box.


F-86 je dobio drugo mesto u kategoriji Single Jet u razmeri 1/48


Galeb G-4 je dobio nagradu za Best out of the box u Single Jet 1/72


Mil-2 je bio jedan od samo dva helihoptera tako da je zauzeo drugo mesto i best out of the box.


Mene je najvise razocaralo to sto je moj Spitfajer bio jedini prop avion u razmeri 1/72. Nevidjeno. Voleo bih da je bilo vise konkurencije, ne znam sto niko nije doneo 72-ku ovaj put. Bice drugih prilika za okrsaj :)

djnik

Sandman je trazio da slikam malo kako izgledaju ove Amerike. Takmicenje se odvijalo u primorskom gradicu Port Townsend, jedno sat i po vremena voznje od moje kuce. Kao sto mozete da vidite zaliv je prelep, sve se zeleni. Po meni je zapadna obala (narocito drzave Washington i Oregon) mnogo mnogo lepsa od istocne obale. Inace prostor za takmcienje je iznajmplen u obliznjoj bivsoj vojnoj bazi Ft. Warned. Na slikama cete videti i ostatke obalskih baterija kao i par slika baze kako izgleda danas.



Na kraju, slika clanova IPMS Sijetla koji su dosli na takmicenje. Ukupno je na takmicenju ucestvovalo 354 makete, sto je znato premasilo brojku od prosle godine.


Sandman

pre svega chestitke za osvojene nagrade - vidim da i dalje prashish tamo - samo nastavi ;) tvoji radovi definitivno zasluzuju dobar plasman! ;)

a puno ti hvala i za "nemaketarske" slike :) zaista je prelep ovaj gradic gde se odrzavalo takmichenje - kad god mozesh i setish se poshalji nam i koju ovakvu sliku - da bar vidimo neke prirodne lepote tih tamo Amerika :D

inache vidim da je konkurencija bila bash zestoka - jedino mi malo chudno da od tih 354 makete samo tvoj spitje bio prop u 72 :( verovatno ljudi tamo vishe rade vece razmere jer imaju prostornih mogucnosti za to  ::)

u svakom sluchaju vidim da je bilo zanimljivih radova - jel bilo uopshte civilnih vozila ovaj put?  :-\

pozz

djnik

Bilo je i civilnih vozila ali nazalost setao sam se okolinom tako da nisam stigao da slikam bas sve makete ;)

tripko

Zaista cusno za 72 prop da si jedini.
Super su slike, no kakva je bila berza sta si pazario.
i sto nisi naterao ove amere da dignu tri prsta ;D ;D ;D

Hvala jos jednom za opsirni photoo izvestaj

milanco

ti bas uzivas druze blago tebi ;)
Hvala na slikama i iscrpnom izvestaju :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Momcha

Sve cestitke za nagrade :),i na foto izvestaju

Kerber

Cestitamo na uspehu ! ;D
Lepih  i dobrih maketa je tamo bilo, koliko vidim, a tim je uspeh jos vredniji. 8)
Pozz !

djnik

Berza je bila solidna, bilo je dosta Dragonovih cetrdesetosmica za npr 20 dolara (Ju-88G). Ipak uspeo sam da se suzdrzim jer sam rekao da cu kupovati uglavnom makete koje cu da farbam u nase oznake. Iz tog razloga sam pazario Hasegawin Ju-87B u 1/48 sa rezinskim tockovima i PE instument tablom za samo $15.

Tripko jesi li video onu Sovjetsku Cobru sto je doooobra!

komoras

amerika...amerika...zemlja velika...  ;D

svaka cast na osvojenim nagradama  ;)



lep izbor maketa stvarno
pogotvu ova podmornica/nosac aviona...prvi put vidim tako nesto...  :o
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

djnik

Neko je postavio slike sa ovog takmicenja na sajt IPMS USA, znaci svi maketari u Americi mogu da vide slike. Meni je drago to sto su medju slikama 4 moje makete (Mig-21, F-86, G-50 i Spitfire), znaci svi sa nasim oznakama. Moj cilj, da sto vise ljudi ovde preko okeana vidi avione naseg ratnog vazduhoplovstva se ostvario. Jupi!

http://www.ipmsusa2.org/EventsGallery/2008-6-21-NOPMS-WA/page.html

PELE

Cestitam na osvojenim nagradama :D ;). Slike su odlicne, a ocekujemo i nastavak! ;)

Spitfajer si odradio perfektno, pogotovo za 1/72. :o :o :o.


Pozdrav! :D ;)