Heller 1/72 Junkers Ju-52 WIP

Previous topic - Next topic

Warhawk

Joj bre, ne stižem od faQlteta ni da se naspavam ko čovek, a kamoli da radim neke fensi makete  >:(... Poludeću ako uskoro ne dohvatim airbrush... Ne brinite, imam ja najbolje namere da ovo završim, al nikako da nadjem vremena...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Warhawk

#31
Šta mi je sad ovo u šteku?  Neki Junkers? Pa dooobro...  :think

Da se mi vratimo Julki,
Radi se polako, predavanja su gotova, ali sada spremam i ispite...

Pregitovao sam putnička vrata (varijanta koju pravim ih nije imala) i prekrio folijom


Malčice prekasno sam shvatio da nisam ništa napravio na patosu. Patos je bio od drveta, sa dva otvora za pristup instalacijama. Reših da barem te otvore napravim od tankog lima.


Takodje sam "tapacirao" i ostale poklopce i vrata...


I posle malo paintinga, weatheringa, washinga i chippinga ;D to sve izgleda ovako


Sklopio sam krila, sad počinje da liči na avion...



A sada me izvinite, odoh da premerim policu... Ko zna dal' će stati...

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

divvac

naravnoucenije!
nikako nemojte kupovati italerijev JU-52! bolji je helerov jedno 10 puta minimum! :)
inace svaka cast na detaljisanju i odlicnom farbanju!
moja Prva turska

Bojan Ue

Ovo je majstorija, nema sta  :o  :god Fenomenalna Julka  :bravo

Sandman

lep posao radish nema shta.. svidja mi se kako izgledaju ove tvoje samogradnjice ;)

Dada

Fino, fino! Lepo si se setio za vratanca.
Polako se nazire finale :)

djos & filip

Lepa majstorija, bice ovo interesantno videti na kraju  :super

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Warhawk

#37
Evo još par sitnica (BUKVALNO  :P)...

Ju-52/3m g5e imao je antenu radio-kompasa manjeg prečnika od ostalih serija, koja se nalazila na drugom mestu. Ta manja antena se sastojala od dva malo razmaknuta obruča povezana na par mesta. Prvobitni otvor za antenu sam popunio i napravio bazu za novu antenu...


Takodje, varijante g4e, g5e i g6e su imale i mali generator (tj dinamo) sa desne strane.


Reših i da nešto uradim oko mitraljeskog gnezda, koje je doradjeno koristeći ono iz kutije kao osnovu. Iskoristio sam jedan zupčanik iz sata (neću ni da pominjem koliko sam satova ubio dok nisam našao odgovarajući  ::)), Quickboost-ovu rezinsku cev (set 72029 za He-111) i Extratech ecovani nišan (set 72121) za mitraljez MG15. Sedište je takodje 100% domaće, napravljeno od Tamiya trake...


Što se bojenja tiče, odabrao sam zanimljivu šemu koristeći publikaciju Luftwaffe im Focus No.4 (str 24-25). Prošle godine sam na takmičenju u Zemunu kupio i Montex maske (Super Mask 72002), tako da na ovu maketu neće ići dekali. Ovaj Ju-52 bio je deo ZG26 (jedinica opremljena Bf-110) i imao je fensi zmiju preko celog trupa koja je dobijena na zanimljiv način: avion obojen u standardnu RLM70/71 šemu je izmaskiran i preprskan svetloplavom bojom (verovatno RLM65) tako da, kada je maska skinuta, zmija se ustvari sastojala od stare kamuflaže (ludilo  8))


E, ostade još da se popravi svuda po trupu još par sitnica, pa farbanje.
Tako se to desilo u ovoj zgodi, vidimo se reperi u sledećoj epizodi!  :pilot
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

gasha

Sve ce ici lako do dekala. Spremi dosta hemije i strpljenja da ih zalepis na rebrastu povrsinu ;)

Warhawk

Ne lepim dekale, sve se prska (Date su maske i za oznake)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

PELE

 :o

Detalji su fenomenalni, nemam reci...

Ajd dalje... ;D


Pozz

Sandman

odlichno izgleda mitraljez ;)

Kerber

Oho, lepo za sada.
Pazi da te ne zeznu maske, zbog rapave povrsine aviona...Jedino to, mada, ako se dobro pripremi, ne bi trebalo da bude frke.
Sve ostalo je za 10.

menestenasli

jesi li sam pravio antenu? ako jesi, kako si napravio prstenove, tj. kako si dobio dugacke vrlo tanke trake metala (mislim da je metal), ali potpuno jednake sirine, bez tragova guzvanja i krivljenja?
Pretpostavljam da je i generator samogradnja (zbog boja plastike). Izgleda savrseno!
Mitrazljez se ne racuna, koristio si kupovne delove  :P
salim se, odlicno izgleda. :D
Ovu temu pratim od pocetka i bas sam se pitao kad ces da nastavis sa radom.  Svaka cast. Izgleda super!  :super

Warhawk

Ajm gled ju gajz lajk it :)

Za antenu sam namotao žicu oko drške četkice (kao opruga) onda sam skinuo i prosekao na jednom mestu skalpelom - ispala je gomila identičnih krugova. Onda sam samo uzeo dva najbolja i zalepio izmedju segmente...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'