Heller 1/72 Junkers Ju-52 WIP

Previous topic - Next topic

Otto Skorzeny

Auu, majstore...   :o
Svaka čast na trudu!   ;)
Samo, šteta što se unutrašnjost neće vidieti, kad budeš sklopio maketu!

Goran A.

One pedale se neokrecu kao upravljac na biciklu nego smaknuto-jedna napred, druga nazad. Cisto da znas, posto se nece videti ne moras ni da diras.

Warhawk

#17
Quote from: Otto Skorzeny on 17-08-2008, 10:56:56
Samo, šteta što se unutrašnjost neće vidieti, kad budeš sklopio maketu!

Znam da se 90% toga neće videti, al' nema veze. I know it's there! ;)

Quote from: AG02 on 17-08-2008, 12:14:04
One pedale se neokrecu kao upravljac na biciklu nego smaknuto-jedna napred, druga nazad.

Meni na ovoj fotki izgleda kao da se okreću kao upravljač na biciklu; ali kao što kažeš, nije bitno...

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Rabb

Samo napomena: Na prilozenoj fotografiji se pedale razlikuju za pilota i kopilota.

Warhawk

#19
Trup je gotov i unutrašnjost ofarbana. Poslednju pregradu sam morao da pravim. Dodao sam i pojaseve napravljene od Tamiya trake za maskiranje


Što se vidljivosti unutrašnjih detalja tiče, slika govori sama za sebe. Ja lično mislim da će se detalj videti kroz vrata, i da je bilo vredno truda.


Motori su fino odliveni, dodao sam samo neke cevi na cilindre.


Poklopci motora su imali klapne, za koje sam morao da ubijem jednu limenku...



'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

menestenasli

I da se ne vidi vredno je truda. Ti znas sta se sve tu nalazi i koliko je truda ulozeno i sigurno si ponosan sto je tako ispalo!
Mnooogo dobro izgleda! ODLICNO!!

PELE

Odlicno napreduje za sada! BRAVO! :o :o :o




Pozdrav! ;)

Hugo Sperle

Jedna mala napomena... ;)

Cevasta konstrukcija je bila podvrgnuta postupku zastite metala (Al) poznatom kao eloksiranje. Kod lovaca i manjih aviona, sem kod onih predratne i rane ratne proizvodnje, taj postupak je napusten zbog jeftinije i brze proizvodnje (radila je farba) , dok se kod konstrukcija vecih aviona pa i jedrilica zadrzao do kraja rata.  :)



Profa

Uau!!!
Tek sad sam video ovaj post (valjda zato što me dugo nije bilo... :-\)... Svaka čast, Majstore!!!
Nadam se da će i ostatak radova proteći u ovakvoj pedanteriji i detaljnosti :D, sve ostalo bi bila šteta :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

oddball

Шта би? Фантастично си крену и одједанпут те нема? Настављај рад на тој макети да мало украдемо неку форицу. Ово до сада је супер.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Warhawk

#25
Ma kanuo mi lepak na par mesta pa se ubih da to popravim (da stvar bude još i gora kanuo je na rebrastu strukturu >:(). Sve u svemu, napreduje se polako (tako ti je to kad imaš 10-ak "otvorenih" projekata...)

Gume sam malo "izduvao" tako što sam ošmirglao odozdo i dodao malo gita sa strane... Što se boje točkova tiče, posmatrao sam fotke drugih višemotoraca iz tog perioda (Do-17, JU-86, Ju-88) i došao do zaključka da je to ili crna ili RLM 66. Bilo kako bilo, isprskao sam ih u Revell Matt 9 (Antracit)


Počeo sam da ga režem u kontradetalj (to je po meni jedina ozbiljna zamerka na ovoj maketi). Nos i deo krila sam već izrezao (one panele koji su u rebrastoj oplati mislim da nije pametno dirati, da ne pokvarim sve onda. Videćemo još...). Otvor za radio-kompas (neposredno iza kokpita) sam morao da zagitujem, pošto je Ju-52/3mg5e imao manju antenu i to na drugom mestu...

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'


Shakal

Bice ovo dobar rad-nema sta!

drakii

 Valjda necu da ti pokvarim volju, ali Hellerov Ju 52 je u razmeri 1:75, inace odavde gledano, leeepo bre.

menestenasli

Kako napreduje ju 52? Odavno nije bilo novosti.